Question πρόβλημα ανακρυστάλλωσης

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Γεια σας μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με την ανακρυστάλλωση μεθαμφεταμίνης, μετά το διαχωρισμό των ισομερών καθώς και την πλύση με ακετόνη. Κάθε φορά έχω το πρόβλημα ότι δεν σχηματίζονται πραγματικοί κρύσταλλοι. Έγινε ανακρυστάλλωση με dcm/ακετόνη επίσης με h20 (7 ημέρες) . Αλλά πάντα παίρνω επίπεδα χαρτιά. Μπορεί κάποιος να μου πει ποιο είναι το πρόβλημα; Η ποιότητα είναι καλή - μετά από δοκιμή με αντιδραστήριο, είναι επίσης το σωστό προϊόν. Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας.
 
  • Like
Reactions: Leo

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Το σχήμα των κρυστάλλων καθορίζεται από τον διαλύτη. Ίσως να δοκιμάσετε μερικά διαφορετικά μείγματα; Το εξατμίζετε μέχρι να αρχίσετε να βλέπετε νιφάδες χιονιού; Με iso/ακετόνη παίρνω ιριδίζουσες νιφάδες και με iso/h2o παίρνω αγκαθωτές σταγόνες Σαν αχινός. Θα ήθελα πολύ να δω μερικούς περίεργους κρυστάλλους και ποιος ήταν ο διαλύτης...
 
Last edited:

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Ποιον διαλύτη θα προτείνατε για την απόκτηση κρυστάλλων όπως ο btcboss2022; Διαλύω το προϊόν σε διαλύτη και το αφήνω να εξατμιστεί μέχρι να σχηματιστεί ένα δέρμα στην επιφάνεια, στη συνέχεια ψύχεται αργά 24 ώρες σε θερμοκρασία δωματίου, στη συνέχεια 48 ώρες, ψυγείο, αν όχι με h2o, τότε άλλες 72 ώρες τότε έχω συνεχώς αυτό το αποτέλεσμα. Στην αρχή νόμιζα ότι οφείλεται στον ισομερή διαχωρισμό που η τιμή ee είναι πολύ χαμηλή, αλλά τώρα το έχω διαχωρίσει 2 φορές στη σειρά με παρόμοιο τελικό αποτέλεσμα
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
DCM/ακετόνη
A9PvpO8jaf
 

Attachments

  • CWxoDusgl2.jpg
    CWxoDusgl2.jpg
    4.7 MB · Views: 144

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Αυτό είναι ακριβώς το L-meth στο μάτι μου, ρακεμικό στην καλύτερη περίπτωση.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Σας ευχαριστώ πολύ φίλε μου είχατε δίκιο ότι ήταν το ισομερές L. Έχουν όλα μου το ίζημα του ισομερούς διαχωρισμού, οξινισμένο, ακετόνη συντριβή και ανακρυσταλλωμένο τώρα μοιάζει με το επιθυμητό προϊόν. Μπορώ να επιβεβαιώσω ότι το L(+) τρυγικό οξύ έχει το επιθυμητό ισομερές στο ίζημα όχι στο διάλυμα h20. Αυτό που με συναρπάζει είναι ότι οι άνθρωποι βρήκαν το L-meth πολύ καλό και ενεργό. Σας ευχαριστώ ειλικρινά :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Τυχαίνει να ξόδεψα ώρες κυνηγώντας τη βιβλιογραφία που έδειχνε τη διαφορά. Σε μικροσκοπικό επίπεδο, το D- meth είναι "ακτίνες ", μακρύ και λεπτό,και το L- meth έχει τετράγωνο σχήμα και έχει την εμφάνιση τετράφυλλου τριφυλλιού. Η ρακεμική μεθαμφεταμίνη δεν μπορεί να παράγει τα θραύσματα σε σχήμα αστερογλυφίδας και όταν κοιτάξετε προσεκτικά μπορείτε να δείτε τις 2 διαφορετικές κρυσταλλικές δομές
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Συγγνώμη δεν καταλαβαίνω ακριβώς την απάντησή τους, κρίνοντας από το αποτέλεσμα είναι το d-meth ή το L-meth όταν αναφέρονται σε αυτό. Δυστυχώς, το racmic προϊόν δεν είναι τόσο επιθυμητό, θα προτιμούσα επίσης. Ή πιστεύετε ότι οι κρύσταλλοι εξακολουθούν να είναι racmic;
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Πιστεύετε ότι αυτό είναι το ανεπιθύμητο ισομερές; Αυτό θα ήταν συναρπαστικό.
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Χρειάζεστε την d meth όχι την l meth μπορείτε να πετάξετε την l meth είναι άχρηστη
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Μπορείτε να την αναλύσετε σε D-μεθαμφεταμίνη μέσω δύο οδών μια αντίδραση sn2 (μια αντιστροφή, μια επίθεση από την πίσω πλευρά) είναι ένας τρόπος
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Ναι, έχω ήδη ενημερωθεί σχετικά, ποιον τρόπο θα συνιστούσατε για την ρακεμοποίηση της L-meth;
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Ναι, αλλά ο χρήστης ρώτησε γιατί οι κρύσταλλοί του μοιάζουν έτσι και του απάντησα. Και είναι καλύτερο να κρυσταλλώνεται αμέσως η d meth και μετά να φτιάχνεται η l meth ή μήπως έχω καταλάβει κάτι λάθος; Ο χρήστης έφτιαξε l meth αντί για d meth, σωστά;
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Ναι, σωστά, αυτό ήταν το L-meth, όχι το επιθυμητό d-meth.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
😁 Κάπως έτσι μοιάζουν σήμερα με τις ευχαριστίες και πάλι
 

Attachments

  • swJBgZjExH.jpg
    swJBgZjExH.jpg
    3.3 MB · Views: 139

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Τα κατάφερες με το d-meth τώρα;
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Ναι, οι αποδόσεις για τον ισομερή διαχωρισμό με το L- τρυγικό οξύ ήταν λανθασμένες. Εκεί ειπώθηκε ότι το d-meth βρίσκεται στο μητρικό διάλυμα, αλλά δυστυχώς αυτό ήταν λάθος το επιθυμητό ισομερές βρισκόταν στο ίζημα. Ευτυχώς κράτησα όλο το ίζημα και μπόρεσα να το εξάγω τώρα.
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Οπότε είχα δίκιο και η l-meth ήταν λευκή και η d-meth διαφανής σωστά;
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Θα είχε λιγότερη σχέση με το χρώμα του L-meth καθώς και του d-meth διαυγές και λευκό. Νομίζω ότι σχετίζεται περισσότερο με τον τύπο του κρυστάλλου ή το σχήμα, το L-meth σχηματίζει πιο τετράγωνους κρυστάλλους. Και η d-meth σχηματίζει επιμήκεις κρυστάλλους.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Grats
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Δυστυχώς δεν καταλαβαίνω, σύντομα θα δώσω μια πιο λεπτομερή ενημέρωση σχετικά με τη διαίρεση των ισομερών. Μόλις το πολωσίμετρό μου είναι διαθέσιμο.
 
Top