Ρόδα, άχυρο ή σπόροι, πού είναι το δοχείο με το χρυσάφι;

8bit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Γεια σε όλους! Θέλω απλώς να πω πόσο φοβερό βρίσκω αυτό το μέρος. Δεν είμαι αρκετά κουλ για να είμαι χημικός (εκτός αν η μαγειρική μετράει, καθώς έτσι φτιάχνω το ψωμί μου), αλλά έχω κρυφτεί σε φόρουμ χημείας φαρμάκων και στο reddits ελπίζοντας να απορροφήσω λίγη από την ικανότητα που έχουν κάποιοι από εσάς να κάνουν μαγικά που ονομάζετε επιστήμη 😂. Δεν έχω την υπομονή να κάτσω να μάθω τα πράγματα που χρειάζομαι για να συνθέσω κάτι που να ξεπερνάει έστω και ελάχιστα το επίπεδο του αρχάριου αλλά παρόλα αυτά παραμονεύω, διαβάζω, προσπαθώ να καταλάβω και θαυμάζω. Είμαι πραγματικά χαρούμενος που υπάρχει αυτή η ιστοσελίδα και που την βρήκα γιατί μόνο και μόνο με τον αριθμό των ppl σαν εμένα ήξερα ότι έπρεπε να υπάρχουν περισσότερα μέρη σαν αυτό στο διαδίκτυο.

Η ερώτησή μου: Συγκέντρωσα μια χάρτινη σακούλα παντοπωλείου γεμάτη λοβούς παπαρούνας, άχυρο και τους σπόρους μέσα στους λοβούς την περασμένη άνοιξη. Δεν τους άφησα να στεγνώσουν πριν τους μαζέψω αλλά αντίθετα τους στέγνωσα μετά και σκοπεύω να φτιάξω τσάι αφού όλα όσα έχω διαβάσει για το νιφάδες οπίου ακούγονται απογοητευτικά. Βρήκα κάποια πράγματα στη myctopia την κοινότητα των μανιταρόφιλων για μια πιθανή μέθοδο παρασκευής εξευγενισμένης καφέ σκόνης που θεωρείται θειική μορφίνη και αν κάποιος ενδιαφέρεται θα πάω να βρω και να δημοσιεύσω την αναφορά τους. Τέλος πάντων, όταν μάζεψα τους λοβούς μου πολλοί είχαν σπόρους και έτσι ο σάκος μου με τους λοβούς & το άχυρο είναι επίσης γεμάτος σπόρους. Θα φυλάξω μερικούς για να φυτέψω ξανά, αλλά με έκανε περίεργο αν οι λοβοί/αχύρου είναι καλύτεροι για τη λήψη αλκαλοειδών ή οι σπόροι. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι διάβασα ότι ο μόνος λόγος που το τσάι από σπόρους παπαρούνας είναι φαρμακολογικά ενεργό είναι ότι η φυτική ύλη από τους λοβούς καλύπτει το εξωτερικό των σπόρων και είναι αυτό που κάνει πραγματικά τη μαγεία - οι ίδιοι οι σπόροι είναι ανενεργοί. Θα ήθελα να βάλω οτιδήποτε χρήσιμο σε καλό, οπότε πιθανότατα θα χρησιμοποιήσω τα πάντα, αλλά οι λοβοί και το καλαμάκι είναι βασικά όλο το enchilada; Ευχαριστώ!
 

En3ma

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
3
Οι άπλυτοι σπόροι και τα υπολείμματα από το εσωτερικό του λοβού θα είναι τα πιο ισχυρά από τα αλκαλοειδή σας, ακολουθούμενα από τα ποζ. αλλά μην αφήνετε απ' έξω τα στελέχη!

Προτιμώ να σπάσω τους λοβούς ξεχωριστά, και στη συνέχεια να ρίξω το καλαμάκι και τους λοβούς σε ένα επεξεργαστή τροφίμων. Εκείνη τη στιγμή θα έριχνα περίπου 15-20 (ανάλογα με το μέγεθος) σε μια κατσαρόλα με ζεστό νερό και 10% χυμό λεμονιού. Ρίξτε τους σπόρους σας χωρίς μπλέντερ (έχω διαπιστώσει ότι είναι εντελώς άθλιοι αν τους χτυπήσετε) τελευταίοι.

Προσπαθήστε να κρατήσετε το τσάι σας ακριβώς στο όριο του βρασμού για 15-20 λεπτά, μετά κλείστε τον καυστήρα και αφήστε το να κρυώσει.

Οι 15-20 λοβοί θα έφτιαχναν τσάι για όλη την οικογένεια, να είστε προσεκτικοί ειδικά αν είστε αφελείς, καθώς πρόκειται εύκολα για 4 μέτριες δόσεις.

Βρείτε ένα τσάι που σας ταιριάζει. Βρήκα ότι η κόλα διαίτης δούλεψε για μένα. Δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να αποκαλεί τη γεύση της ευχάριστη.
 

1thejew1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2022
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Μόλις η παπαρούνα έχει ένα ωραίο λοβό απλά κόψτε το μίσχο και το λοβό και ρίξτε το στο μπλέντερ με ζεστό νερό και μια μικρή ποσότητα οξικού ή κιτρικού οξέος βρίσκω καλύτερο
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Αναμειγνύω τα πάντα, στη συνέχεια προετοιμάζω το "τσάι" μαγειρεύοντάς το σε ελαφρώς όξινο νερό, στη συνέχεια φιλτράρω τα στερεά μέσα από ένα κομμάτι ύφασμα ώστε να μπορώ να συμπιέσω όλα τα αγαθά. Στη συνέχεια εξατμίζω όλο το νερό και μου μένει μια καφέ κρυσταλλική νιφάδα. Μου είπαν ότι 3 γραμμάρια είναι μια δόση lol! Είχα ενάμισι γραμμάριο και ήμουν καρφωμένη σκληρά και με φαγούρα. Σοβαρά η δραστικότητα μπορεί να διαφέρει πολύ. Είμαι πρώην χρήστης ηρωίνης και οι παπαρούνες μου με έβαζαν στον κώλο μου κάθε χρόνο. Κάπνιζα τη νιφάδα με απρόβλεπτα αποτελέσματα, οπότε πέρυσι τα έβαλα μόνο σε καπάκια με μισό γραμμάριο το καπάκι γιατί θεέ μου το να πίνεις το τσάι παπαρούνας είναι χυμός εφιάλτης.
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
11
Points
3
Αναμειγνύω τα Poppys χωρίς τους σπόρους.
Τα αφήνω να περάσουν τη νύχτα σε κρύο νερό.
Μετά βάζω λίγο ξύδι στην κατσαρόλα και βράζω για 1-2 ώρες.

Μετά στύβω όλους τους λοβούς στην κατσαρόλα και μειώνω το υγρό μέχρι να πάρω μια ουσία σαν όπιο.
Μπορείτε να το επαναλάβετε μερικές φορές (3-4) και να πάρετε περισσότερο όπιο.
 

one5one

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1

Έχω ένα θαυμάσιο βιβλίο που εξηγεί αυτό που προσπαθείτε να κάνετε με μεγάλη λεπτομέρεια και συνιστώ αυτό το βιβλίο σε όποιον θέλει να μάθει οτιδήποτε έχει σχέση με την οπιούχο παπαρούνα. Το βιβλίο ονομάζεται "Opium for the Masses" του Jim Hogshire. μπορείτε να το βρείτε στο Amazon. Το "Όπιο για τις μάζες" είναι ένα βιβλίο που πρέπει να διαβάσετε κατά τη γνώμη μου. Είναι πολύ κατατοπιστικό και εύκολο ανάγνωσμα. Καλή τύχη!
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Πολύ απλή εκχύλιση μορφίνης με πολύ φθηνά χημικά OTC: https://en.wikipedia.org/wiki/Calcium_morphenate
Οι σπόροι πρέπει να πετιούνται ή να φυλάσσονται για φύτευση, Τα στελέχη έχουν μικρές ποσότητες αλκαλοειδών αλλά σε διαφορετικές αναλογίες από τους λοβούς και είναι λιγότερο επιθυμητά,
 

oldkaw

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2022
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Το βιβλίο του Hogshires το έβαλε στον χάρτη, αλλά το "κομπότ" (sp) είναι το σημείο απ' όπου ξεκίνησε. Οι φαρμακευτικές εταιρείες χρησιμοποιούν λίγο πολύ την ίδια διαδικασία. Εάν οι λοβοί είναι ώριμοι και ξηροί, οι σπόροι είναι αδρανείς. Τα αλκαλοειδή βρίσκονται στους λοβούς. Η ισχύς μπορεί να ποικίλλει και να είστε καχύποπτοι με τους λοβούς που δεν γνωρίζετε την προϊστορία. Οι λοβοί με υψηλή περιεκτικότητα σε θεβαΐνη (παραμορφίνη) κυκλοφορούν από τότε που η SKF έβαλε πυρηνικά σε μερικούς σπόρους για να δει τι μπορεί να βρει και το αποτέλεσμα στη γενετική ήταν παπαρούνες με χαμηλή μορφίνη και υψηλή περιεκτικότητα σε θεβαΐνη. Η Νέα Ζηλανδία τις καλλιεργεί για τις μεγάλες φαρμακοβιομηχανίες για την παραγωγή οξυκωδόνης, υδρομορφόνης, ναρκάνης κ.λπ. αλλά χωρίς εργαστήριο είναι αρκετά άχρηστες. Η DEA και οι σύντροφοί της θα ήθελαν πολύ να αραιώσουν τις παπαρούνες με αυτό για να τις κάνουν λιγότερο ελκυστικές, απλά λέω. Αν έχετε καλούς λοβούς, κόψτε τον κόμπο από τη βάση και ρίξτε τους σπόρους σε ένα φερμουάρ. Σπάστε τους λοβούς και βάλτε τους στο μύλο του καφέ. 2 ή 3 μύλοι γεμάτοι είναι συνήθως αρκετοί. Ρίξτε σε φλιτζάνι, ρίξτε ~ φλιτζάνι ζεστό νερό στον αλεσμένο λοβό, ανακατέψτε και αφήστε τον να καθίσει. Θα πάρετε 95% από το πρώτο τράβηγμα. Σουρώστε μέσα από δικτυωτό φλιτζάνι. πιέστε όσο περισσότερο νερό μπορείτε από αυτό και απολαύστε. Σε βιομηχανική κλίμακα μπορείτε να προσθέσετε ασβέστη στο υγρό και τα περισσότερα από τα αλκαλοειδή να συντριβούν. Αδειάστε το υγρό μορφινικό ασβέστιο και προσθέστε χλωριούχο αμμώνιο. Η ακατέργαστη ελεύθερη βάση της μορφίνης θα κατακαθίσει, αλλά η δουλειά είναι μεγαλύτερη απ' ό,τι ακούγεται.
 
Top