Το εργαστήριό μου - Συμβουλές, κριτικές, χαστούκια στο κεφάλι αν χρειαστεί

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Γεια σας, φίλοι,

Έχω λάβει τον υπόλοιπο εξοπλισμό που απαιτείται για να ξεκινήσω τη λειτουργία του εργαστηρίου μου. Έχει στηθεί στο υπόγειό μας, έχω αποκλείσει ένα τμήμα και το έχω ντύσει με πλαστικό ζωγράφων, είναι ακατέργαστο αλλά θα εξυπηρετήσει τον σκοπό του. Έχω:
  • ένα άδειο ψυγείο ποτών που προς το παρόν βρίσκεται σε θερμοκρασία περίπου 19°F
  • μια αντλία κενού Welch 2024B-01 (περίπου 2001) - δεν είμαι σίγουρος πώς να τη χρησιμοποιήσω ακόμα...
  • Σετ ποτηριών ζέσεως 5 τεμαχίων (50ml 100ml 250ml 400ml 600 ml)
  • Άλλα δύο σετ ποτηριών ζέσεως, 1k και 2k - και τα δύο έσπασαν κατά τη μεταφορά, οπότε τα περιμένουμε ακόμα, αλλά δεν είναι απαραίτητα για την έναρξη.
  • 2 αναδευτήρες εργαστηρίου 100-2000rpm, ισχύς θέρμανσης 180W 716℉ Πλάκα ανάδευσης, 55 ιντσών
  • Κωνικό διαχωριστικό χωνί 2000ml βαρέως τοιχώματος με αρμούς 29/32 και στρόφιγγα PTFE - 2L
  • Φιάλη στρογγυλού πυθμένα 3 λαιμών RBF, με 19/22 κέντρο και πλευρική τυποποιημένη κωνική εξωτερική άρθρωση (2000ML)
  • A 24/40 Υαλικά Χημείας 32PCS Σετ γυάλινων εργαστηριακών σκευών Χημείας 250 1000ml για αποστάξεις Διαχωρισμός Καθαρισμός Σύνθεση - αυτό το σετ έχει τους συμπυκνωτές Vigreux, Allihn, Graham και Liebig καθώς και ένα άλλο μικρότερο διαχωριστικό χωνί και διάφορες φιάλες 2 και 3 λαιμών
  • Εργαστηριακή συσκευή απόσταξης διήθησης κενού, φιάλη φιλτραρίσματος 2000mL, διαβαθμισμένο χωνί 300mL
  • Ο Θεός να ευλογεί τα online τυχερά παιχνίδια
ΜΠΟΝΟΥΣ: πήρα μια ελαφρώς χρησιμοποιημένη χύτρα ταχύτητας σε ένα κατάστημα μεταχειρισμένων ειδών τις προάλλες. Μπορώ να τη χρησιμοποιήσω με κάποιο τρόπο στη σύνθεσή μου;

Ως προθέρμανση θα ήθελα να συνθέσω το δικό μου υδροχλωρικό οξύ, φαίνεται σαν ένα καλό μέρος για να ξεκινήσω. Έχω γάντια νιτριλίου και μια φανταχτερή νέα αναπνευστική συσκευή πλήρους προσώπου με κατάλληλα φίλτρα άνθρακα.

Υποθέτω ότι το τελικό τελικό κομμάτι του εξοπλισμού που χρειάζομαι είναι ο απορροφητήρας για την ασφάλεια. Έχω αγοράσει γυψοσανίδα που θα κόψω και θα την κάνω μόδα σε ένα κουτί βαμμένο με εποξειδικό χρώμα. Χρειάζομαι σωλήνες PTFE και μερικούς ανεμιστήρες για να μετακινήσω τους καπνούς έξω από τη σκάλα της εξωτερικής πόρτας και αυτά θα πρέπει να είναι τα απόλυτα τελικά κομμάτια που "νομίζω" ότι πρέπει να χρειαστώ.

Είμαι ανοιχτός σε όλες τις συμβουλές! αλλά ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα για το τι σκέφτονται οι @HEISENBERG, @Frit Buchner, @G.Patton, @Madre και @WillD για αυτή τη ρύθμιση.

Είμαι πεινασμένος να μαγειρέψω!!!
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Εδώ είναι η αντλία για όποιον ενδιαφέρεται, μου είπαν από την εταιρεία ότι είναι σίγουρα μοναδική

GvLCm3AeT0
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Έχετε μια ωραία συλλογή. Θα χρειαστείτε το χωνί Mma Buchner. Θα βρείτε τον εαυτό σας να τα χρησιμοποιεί πολλές φορές την ημέρα και κάποια κομμάτια που έχετε μία φορά την εβδομάδα. Όταν συγκεντρώνετε πράγματα, θα χρειαστείτε μικρά βάζα για μικρά πράγματα που αποστάζετε εκχυλίζετε κ.λπ. Αν δεν είναι γυάλινα πρέπει να είστε προσεκτικοί γιατί θα ρίξετε κάποιο διαλύτη στο παλιό σας βάζο μαγιονέζας και θα τρέξει κατευθείαν στο πάτωμα. Ελπίζω να μην ήταν οξύ. Ελπίζω να μην ήταν βάση. Μπορεί να έχετε 10 δευτερόλεπτα για να το ανακατέψετε. Μπορεί να αναφλεγεί. Μπορεί να αρχίσει να σε απολυμαίνει και να ανοίξει μια τρύπα στο πάτωμα.
Μάλλον πρέπει να χρησιμοποιήσεις γυαλί. Στοιχηματίζω ότι θα χρειαστείς έναν προσαρμογέα ή 3, ώστε τα γυάλινα σκεύη σου να συνδέονται όλα. μεταλλικά κλιπς kek, τα πλαστικά γίνονται σκόνη την πρώτη φορά που τα αερίζεις. Τυχόν ρετόρτ/στάθμες σφιγκτήρες γραμμή κενού αντλία νερού.
Αυτό είναι ένα dandy από μια αντλία διαφράγματος 2 σταδίων ήμουν oogling κάποια παρόμοια στο Amazon νωρίτερα, $175-$225 για μια χαζή ονομασία κινεζική έκδοση
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Καλές συμβουλές Frit! Είχα πάντα εμμονή με το γυαλί και συλλέγω κομμάτια εδώ και χρόνια, οπότε αισθάνομαι καλά γι' αυτό. Είμαι της άποψης ότι είναι προτιμότερο να έχεις πάρα πολλά παρά να ανακαλύπτεις ότι σου λείπει αυτό το ένα βασικό αντικείμενο!

ΜΕΓΑΛΗ ιδέα για τα κλιπς, τι χάος θα ήταν αυτό.... Χρησιμοποιώ αυτό το Site για τις μάνικες και βασικά για ό,τι χρειάζεται που δεν είναι από γυαλί και γαμώτο! Έκανα μια παραγγελία μια Δευτέρα στις 3μμ, ήταν στα χέρια μου στις 10πμ το επόμενο πρωί. Φαίνεται να πωλούν τα πάντα, από μαξιλάρια φίλτρων μέχρι σταθμούς πλύσης ματιών έκτακτης ανάγκης και τους προτείνω ανεπιφύλακτα για μικρά πράγματα.

Είμαι ανακουφισμένος που ακούω επαίνους για την αντλία, ανησυχούσα! δεν υπάρχει χάλια Κίνα εδώ, αυτό το πράγμα είναι βαρύ ως κόλαση, κατασκευασμένο από χάλυβα και ΗΠΑ! Ήταν 375 δολάρια στο ebay.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Υποστηρίξεις για το στήσιμο του ανθρώπου! Αυτό είναι φοβερό!
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Θα σας συνιστούσα έναν ανεμιστήρα αγωγού/φυγοκεντρικό ανεμιστήρα γραμμής για τον απορροφητήρα σας, αυτούς που χρησιμοποιούνται στις καλλιέργειες ζιζανίων σε εσωτερικούς χώρους. Μπορείτε επίσης να προσαρτήσετε ένα φίλτρο άνθρακα σε αυτόν για να μειώσετε τις οσμές, και η αναρρόφηση θα είναι ωραία και ισχυρή σε σύγκριση με τους ανεμιστήρες υπολογιστών.
 

Attachments

  • w8xX0lQZus.jpeg
    w8xX0lQZus.jpeg
    13 KB · Views: 60
  • uGIQrqBCR4.jpeg
    uGIQrqBCR4.jpeg
    12.2 KB · Views: 60
  • PAqxMlmKny.jpeg
    PAqxMlmKny.jpeg
    317.3 KB · Views: 57

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
ΤΟΣΟ πολύ καλύτερα από τους οπαδούς των υπολογιστών! Παραδόξως όμως δεν διαθέτουν κυλινδρικά φίλτρα αέρα in-line για τις οσμές. Θα σας πείραζε τρομερά κύριε αν σας ζητούσα να βρείτε την πηγή της τρίτης εικόνας σας; Θα πρέπει να είναι το τελευταίο κομμάτι που χρειάζομαι!
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Η Mars hydro διαθέτει σετ ανεμιστήρων και φίλτρων 4 και 6 ιντσών. Δεν νομίζω ότι θα μπορούσατε να βρείτε ένα φίλτρο άνθρακα σε γραμμή στον ιστότοπο που συνδέσατε. Ελέγξτε το Amazon.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Τέλεια ευχαριστώ πολύ!!!
Η McMaster ήταν πολύ καλή για φίλτρα, σωλήνες και άλλο γενικό εξοπλισμό εργαστηρίου και η εξυπηρέτηση πελατών τους είναι τρελή, μου απάντησαν μέσα σε 20 λεπτά όταν είχα μια ερώτηση στις 3:45 π.μ., πάντα ανησυχώ για το Amazon ότι δεν παίρνω ακριβώς αυτό που διαφημίζεται, το οποίο είναι πολύ σημαντικό όταν ασχολείσαι με αναθυμιάσεις lol αλλά οι συστάσεις είναι ισχυρές και θα ψάξω εκεί και για τους σωλήνες, δεδομένου ότι είναι "πολύ" ($500-$700 για 6') ακριβά στον άλλο ιστότοπο
 
View previous replies…

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Μπορώ να δω τη διάβρωση να αποτελεί ζήτημα, χαχα. Το mars hydro είναι μια εταιρεία υδροπονικής καλλιέργειας σε εσωτερικούς χώρους, δεν νομίζω ότι φτιάχνουν τα φίλτρα τους για να είναι ανθεκτικά στη διάβρωση, αλλά μπορείτε πάντα να ρωτήσετε. Τα φίλτρα άνθρακα είναι εξαιρετικά για τις οσμές, αλλά idk πόσο αποτελεσματικά θα είναι για την πλύση χημικών ουσιών και καπνών ή αν μπορεί να αντέξει σε αυτό καθόλου. Υποθέτω ότι θα μπορούσατε να αγοράσετε τον ανεμιστήρα και τον αγωγό και να φτιάξετε το δικό σας πράγμα φίλτρου με κουτί φίλτρου hvac ή εργαστηρίου και να συνδέσετε τον αγωγό και τον ανεμιστήρα σε αυτό.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Αρχίζω να σκέφτομαι, γαμώτο, αν μια φθηνότερη διάταξη θα δουλέψει, θα μπορούσα να αγοράσω ένα νέο σετ για κάθε μαγείρεμα, μπορεί να γίνει ακριβό τελικά, αλλά για την αρχή... 🤔

Και επειδή αυτό είναι μια εμπειρία μάθησης και το σύμπαν αποφάσισε να μου χαρίσει χρήματα από το καζίνο την ίδια στιγμή που σκεφτόμουν να ξεκινήσω, θα τραβήξω τη σκανδάλη. Ανυπομονώ πολύ να δημοσιεύσω φωτογραφίες από το στήσιμο!
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Μετά πάει και το αλλάζει αλλά δεν πειράζει μου αρέσει και αυτό χαχα
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Υ.Γ. Λατρεύω το avatar σου lol
 
View previous replies…

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Ευχαριστώ lol. Κάποιος απατεώνας προσπάθησε να με εξαπατήσει, αλλά είμαι πολύ έξυπνος γι' αυτόν, από τότε που είχε μια δυσκολία να τα βάλει μαζί μου. Πήρε το avatar μου και έφτιαξε ένα βίντεο με αυτό και ειλικρινά δεν έχω ιδέα ποιος ήταν ο τελικός του στόχος αλλά με ρωτούσε συνέχεια "και λοιπόν; Είσαι τρελός;". Ενώ δεν ήμουν καν θυμωμένη απλά αναρωτιόμουν από πού το βρήκε. Είναι πραγματικά ένα πολύ έξυπνο άτομο. Τέλος πάντων, ελπίζω τα πράγματα να πάνε ομαλά για εσάς.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Γαμώτο, αυτό είναι απαίσιο! Μόλις την περασμένη εβδομάδα με εξαπάτησαν κι εμένα, φίλε μου. Δεδομένου ότι ξεκινάω αυτή την επιχείρηση και δεδομένου ότι δεν είμαι σε θέση να κατέχω νόμιμα ένα πυροβόλο όπλο (σκατά της συζύγου, περίπλοκοι και σίγουρα όχι πρόσφατοι εγκληματικοί λόγοι ((ήταν παιδί κάποτε, έκανε κάποια ηλίθια μαλακία, τώρα δεν μπορώ να πάρω ένα πυροβόλο όπλο νόμιμα lol οι νόμοι είναι υπέροχοι!)) τόσο ηλίθιος) προσπάθησα να αγοράσω από μια αγορά που ονομάζεται "courier market" μείνετε μακριά, πρώτα απ 'όλα, είχα 950 δολάρια σε Escrow και από το πουθενά οι ρυθμίσεις μου άλλαξαν και προστέθηκε PGP, εντελώς κλειδωμένο έξω. Είναι η θεωρία μου τώρα ότι αυτό ΚΑΠΟΤΕ ήταν μια πραγματική αγορά και τώρα διοικείται από ένα douchebag που παριστάνει τον καθένα. SO ότι πονάει, μάθημα που διδάχθηκε, δεν μπορεί να αγοράσει ένα όπλο σε απευθείας σύνδεση το 2024 lol
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Ο άνθρωπος που είναι χάλια. Ελπίζω να πέρασε ο σαρκασμός μου στην προηγούμενη απάντησή μου. Ο τύπος είναι ηλίθιος πρώτου βαθμού. Δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να εξαπατήσει με επιτυχία έναν ηλικιωμένο ασθενή με άνοια.

Επίσης η αγορά όπλου μέσω διαδικτύου δεν είναι καλή ιδέα χαχαχα, ζεις και μαθαίνεις. (Το Αρκάνσας και το Μισισιπή δεν απαιτούν άδεια ή έλεγχο ιστορικού για την αγορά όπλων σύμφωνα με το Google 🤫)
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
hmmm.... roadtrip;!

Ναι, αυτοί οι απατεώνες είναι μια άλλη ράτσα μαλάκα. Το αγαπημένο μου είναι οι απειλές του τύπου "Έχω βίντεο που σε δείχνει να αυνανίζεσαι και θα το στείλω σε όλους!". Όπως, ναι, καυλώνω όπως όλοι οι άλλοι, τι με νοιάζει εμένα;!
 
Top