Question methlylamine

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Όταν φτιάχνω υδροχλωρική μεθυλαμίνη από χλωριούχο αμμώνιο και φορμαλδεΰδη δεν μυρίζει πραγματικά τόσο άσχημα όσο λένε οι άνθρωποι. το καταλαβαίνει κανείς άλλος;
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
162
Points
43
η κρυσταλλική μορφή έχει πολύ λιγότερη οσμή αλλά η πραγματική οσμή είναι σε μορφή aq καθώς το σημείο βρασμού είναι χαμηλότερο από τη θερμοκρασία δωματίου. οι ατμοί έχουν μια αμμωνική οσμή προς ψαριού.
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
εντάξει ναι δεν νομίζω ότι είναι τόσο κακό όσο λένε όλοι. το δικό μου έχει λίγη μυρωδιά αλλά δεν είναι τόσο έντονη όσο το χλώριο, το οξικό οξύ ή η αμμωνία.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Επιβεβαιώνω. Το υδροχλωρικό άλας έχει μια πολύ ανεπαίσθητη οσμή. Όπως είπε ο xoxo2.0, όταν θερμαίνεται απελευθερώνονται αναθυμιάσεις που μοιάζουν με αμμωνία και μοιάζουν με την εικονική γενική οσμή των διαφόρων αμινών.
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Ίσως το δικό μου να μην είναι τόσο καθαρό.δεν πήρα ποτέ το αλάτι γιατί υπολείπεται σε rt ,ο απορροφητήρας μου είναι αρκετά καλός όμως. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει πολύ στην αντίδραση.μόνο τις φορές που το έχω χρησιμοποιήσει,δεν βγήκε τόσο έντονο όσο νόμιζα ότι θα έπρεπε. ευχαριστώ.
 
Top