Question Ερώτηση σχετικά με τη διαδικασία κρυστάλλωσης της μεθαμφεταμίνης;

SonsOfTheWicked

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2023
Messages
2
Reaction score
4
Points
3
Παρακολουθούσα το μέρος 3 του cooking crank με τον θείο fester όταν στο τέλος του βίντεο κόβεται πριν μπορέσει να κρυσταλλώσει το προϊόν. Γνωρίζει κανείς τη διαδικασία που χρησιμοποίησε ή μια διαδικασία που θα λειτουργήσει;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Είμαι εδώ μόνο για την απάντηση. Χθες καθάρισα μερικά συνθλίβοντάς τα και πλένοντάς τα σε 100% ακετόνη στο χωνί Buchner μου, στη συνέχεια έβρασα λίγο αποσταγμένο νερό και το έβαλα με πιπέτες μέχρι να διαλυθούν όλα μόλις. Στη συνέχεια έβαλα λίγο ασετόν στο φούρνο για να ζεσταθεί και το πρόσθεσα σταγόνα-σταγόνα στο μείγμα το οποίο βρισκόταν στην κατσαρόλα που έβρασα το νερό (τύπου διπλού βραστήρα) μέχρι να θολώσει. Στη συνέχεια πρόσθεσα μερικές ακόμη σταγόνες νερό μέχρι να διαυγαστεί. Στη συνέχεια έβαλα το καπάκι στο βάζο και το τύλιξα με μια πετσέτα για να κρυώσει. va μετά από μερικές ώρες μπήκε στο ψυγείο. Πριν κοιμηθώ το έβαλα στην κατάψυξη. Σήμερα το πρωί ήταν ένας παγωμένος πολτός που δεν ήταν πραγματικά διαχωρίσιμος, οπότε το ζέστανα και εξατμίσαμε όλα τα υγρά. Το άφησα να στερεοποιηθεί και το έβγαλα από το βάζο σε κάποιο αλουμινόχαρτο και το έβαλα κάτω από μια λάμπα. Αυτό που έχω τώρα είναι άμορφα κρυσταλλικά οζίδια, αλλά έχασε το 23% του βάρους του και έχει πολύ καλύτερη γεύση και σας φτιάχνει πιο εύκολα.
Η έκπλυση με ακετόνη ήταν αρκετά αποτελεσματική και η ανακρυστάλλωση ήταν άχρηστη.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Ph 5, ακετόνη 99% με hcl, και αφήστε το για μια εβδομάδα. θα σχηματιστούν κρύσταλλοι, αυτό θα λειτουργήσει για μεγάλη κλίμακα.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Θα γίνουν μεγάλοι κρύσταλλοι ή θα παραμείνουν μικροκρύσταλλοι;
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Δεν είναι πολύ μεγάλο, αλλά όχι πολύ μικρό, γίνεται κρύσταλλοι πάγου. αφού θερμανθεί γίνεται βράχος λευκοί κρύσταλλοι, μεγάλο enought, τι costumer από ευτυχισμένος:)
 
Top