Question κάνετε αυτή τη σύνθεση

bonotuto

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 7, 2023
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
μπορεί κάποιος να μου διδάξει πώς να φτιάξω αυτό το CAS: 52190-28-0 ή 1-(benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)-2-bromopropan-1-one
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Το Wiki σας έπιασε. 😜
Η 3,4-Μεθυλενοδιοξυφαινυλοπροπαν-2-όνη[1] ή πιπερονυλομεθυλοκετόνη (MDP2P ή PMK) είναι μια χημική ένωση που αποτελείται από ένα τμήμα φαινυλακετόνης υποκατεστημένο με μια λειτουργική ομάδα μεθυλενοδιοξυ. Συνήθως συντίθεται είτε από τη σαφρόλη (η οποία, για λόγους σύγκρισης, είναι 3-[3,4-(μεθυλενοδιοξυ)φαινυλ]-2-προπένιο) είτε από το ισομερές της ισοσαφρόλη μέσω οξείδωσης με τη μέθοδο οξείδωσης Wacker ή υπεροξυοξειδωτικής οξείδωσης. Το MDP2P είναι ασταθές σε θερμοκρασία δωματίου και πρέπει να διατηρείται στην κατάψυξη για να συντηρηθεί σωστά.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Δεν ξέρω αν με πιάσατε, αλλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι πρόκειται για μια κοινή πρόδρομη ουσία για την οποία χρησιμοποιήσατε μια ασυνήθιστη ονομασία. Αν πληκτρολογήσετε "Rhodium archives at Erowid.org" στο πρόγραμμα περιήγησής σας, υπάρχουν αρκετές συνταγές. Νομίζω ότι υπάρχει ακόμη και ένα εκπαιδευτικό βίντεο στην ενότητα βίντεο αυτού του ιστότοπου.
 
Top