Question Lost

alpha2222

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 11, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Αδερφέ, πρόσφατα ενδιαφέρθηκα για τη χημεία, ξέρω πολύ λίγα, αγόρασα μερικά γυάλινα σκεύη και τέτοια, , δεν με ενδιέφερε όποτε ήμουν νεότερος, ασχολούμαι εδώ και εκεί κάνοντας νιτρικό οξύ, δοκίμασα το χέρι μου μερικές φορές στην κατασκευή meth(καταστράφηκε), παρακολούθησα κάθε βίντεο 20 φορές, κάθε σύνθεση είναι διαφορετική... Ξεκινάει το ίδιο ως επί το πλείστον, αλουμινόχαρτο, αμάλγαμα, υδράργυρος, διάλυμα p2p και μετά αλλάζει τα πάντα με οξέα, αυτό που είπαμε πώς να φτάσουμε στο κομμάτι της κρυστάλλωσης, κανείς δεν τελειώνει ποτέ το βίντεο με τα θραύσματα, μόνο το λευκό προϊόν. πώς παίρνεις τα θραύσματα; Ναι, είμαι τόσο μεγάλος αρχάριος, οι περισσότεροι θα γελάσουν, αλλά πώς παίρνετε τα καταραμένα θραύσματα;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Μη φοβάστε,εδώ είναι ένα παράδειγμα.πρόκειται για μεθακαθινόνη αλλά λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο με τη μεθαμφεταμίνη.κατά την αρχική απομόνωση το υδροχλωρικό σας όντως θα βγαίνει πάντα σε σκόνη,η ανακρυστάλλωση όπως μπορείτε να δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο πρέπει να γίνει μετά από διήθηση και ξήρανση της πρώτης καλλιέργειας.
Έχετε υπόψη σας όταν μιλάτε για ΜΑ μόνο το D-ισομερές έχει τη σωστή κρυσταλλική δομή για να κάνει μεγάλους κρυστάλλους. ένα ρακεμικό μείγμα του υδροχλωριδίου δεν θα σχηματίσει ποτέ τόσο ωραίους κρυστάλλους όσο το απομονωμένο D-ισομερές.
Επίσης στη λίστα με τα υλικά σου νομίζω ότι σου λείπει η μεθυλαμίνη, αν απλά το ξέχασες ή προσπαθούσες χωρίς αυτή idk, αλλά εγώ θα δοκίμαζα με :^)

 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
ποιο ισομερές μπορεί να πάρει αυτόν τον τρόπο που γίνεται 4mmc;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ομοίως και το 4 MMC έχει επίσης ένα χειρικό άνθρακα και υπάρχει ως ζεύγος σε ισομερή μετά από σύνθεση με γνωστούς και συμβατικούς τρόπους. υπάρχει βιβλιογραφία που περιγράφει την ανάλυση, δεν ξέρω με ποιον τρόπο, αλλά θα το δοκίμαζα τυφλά με τρυγικό ή κάτι παρόμοιο, μπορώ ίσως να ξεθάψω κάποια άρθρα αργότερα απόψε όταν θα έχω χρόνο.
Όσον αφορά την επίδραση το S-ισομερές φαίνεται να είναι 50x πιο σεροτονινεργικό, σχετικά με την κρυσταλλική δομή δεν μπορώ να σας πω, ίσως βρείτε το μόνοι σας και πείτε μας.
 

alpha2222

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 11, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
ευχαριστώ,ακολούθησα ένα βίντεο της αντίδρασης αναγωγής, κάνω διάλυμα p2np 5 γραμμάρια p2np 50ml αλκοόλης 20 gaa, υδροξείδιο του νατρίου. 25γρ σε 75ml νερού, νιτρικό υδράργυρο φύλλο, κάνει αμάλγαμα, ρίξτε στο διάλυμα, μόλις τελειώσει το διάλυμα, προσθέστε διάλυμα αλισίβα αφήστε το να καθίσει, τραβήξτε καθαρό, στη συνέχεια φέρτε το ph στο 6 με την προσθήκη άνυδρης ακετόνης και θειικού οξέος, κολλήστε στην κατάψυξη για λίγο τραβήξτε και κενό φίλτρο, μάγκα στο βίντεο παρέλειψε κάποια βήματα για το αμάλγαμα, αλλά κατάλαβα αυτό το μέρος έξω, εδώ είναι μια άλλη ερώτηση, παρήγγειλα λίγο νιτρικό οξύ από chemlab λέει ότι .01 απόδειξη, όποτε αναμιγνύω με υδράργυρο για να πάρω το νιτρικό μου δεν κάνει τίποτα, καμία αντίδραση προσπάθησε θέρμανση αυτό σημαίνει ότι απλά δεν είναι αρκετά ισχυρό, και πάλι ευχαριστώ για την απάντηση στις ερωτήσεις μου, ξέρω ότι ήταν σε chuckle για τους περισσότερους, αλλά πραγματικά εκτιμώ ότι...
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ωστε μιλάμε για αμφεταμίνη, εντάξει.
Τότε αυτό αλλάζει αυτό που είπα.
Η απόδειξη δεν είναι καλός τρόπος να περιγράψεις τη συγκέντρωση, αλλά ακούγεται σαν να αγόρασες ογκομετρικό διάλυμα, που σημαίνει ότι είναι πολύ αραιό.
Μπορείς να το παρακάμψεις αυτό παίρνοντας μια ισοδύναμη ποσότητα μεταλλικού υδραργύρου και αναδεύοντας την πολύ με τετράγωνα αλουμινίου 3x3cm σε μια φιάλη σε μέσο με ξύδι, μην χρησιμοποιήσεις περισσότερο από 9% οξικό οξύ και σπρώξε κατά διαστήματα τα τετράγωνα σου προς τα κάτω σε επαφή με τον υδράργυρο. μετά από λίγο θα πρέπει να έχει μείνει ελάχιστος έως καθόλου υδράργυρος στον πυθμένα και να είναι εμφανής η αμαλγαμάτωση.Σε αυτό το σημείο αποστραγγίζετε, παραλείπετε το ξέπλυμα προς το παρόν και προσθέτετε το p2np διαλυμένο σε ipa και οξικό οξύ, αν φτάσετε σε αυτό το σημείο και καταφέρετε να απομονώσετε ένα οργανικό στρώμα συνιστάται να το στεγνώσετε με άνυδρο MgSO4 ή να το πλύνετε με κάποια άλμη. βεβαιωθείτε ότι το θειικό σας οξύ δεν είναι επίσης ογκομετρικό διάλυμα. χρησιμοποιήστε 1/10 διαλύματος ακετόνης και οξέος για να καταβυθίσετε τα άλατα.
Για την καταβύθιση μπορείτε να κάνετε μια χάρη στον εαυτό σας και να παραλείψετε το θειικό οξύ για L-τρυγικό (κατάστημα κρασιού). Απλά διαλύστε το στερεό L-τρυγικό οξύ σε αλκοόλη με λίγη θερμότητα και χρησιμοποιήστε το όπως θα χρησιμοποιούσατε το διάλυμα ακετόνης H2SO4. Έτσι θα έχετε το τρυγικό άλας της d-αμφεταμίνης, το πιο επιθυμητό φαρμακολογικά εναντιομερές. τα τρυγικά άλατα είναι άλλωστε σταθερά όταν είναι ξηρά, αντίθετα με ό,τι πίστευα στο παρελθόν.
 
Top