Question Είναι πραγματικά κερδοφόρο να φτιάξω μόνος μου τις δικές μου χημικές πρόδρομες ουσίες;

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Βλέπω ότι για την παρασκευή μιας χημικής πρόδρομης ουσίας απαιτούνται πολλά χημικά αντιδραστήρια, οπότε αναρωτιέμαι αν αξίζει τον κόπο
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Αυτό. Αυτή η ερώτηση, αυτό το σχόλιο, είναι τόσο γενικό που σκέφτηκα να απαντήσω σε αυτή τη θέση, αλλά ο καθένας ξέρει την απάντηση. Ναι. Όχι. Ίσως. Οπότε 🤔. Δεν θα με πιάσετε να αγοράζω χλωροφόρμιο, και ούτε θα με πιάσετε να φτιάχνω D- τρυγικό οξύ 😜
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο να φτιάξω μόνος μου λυσεργικό οξύ (CAS: 82-58-6);
Το χρειάζομαι ως πρόδρομη ουσία για τη χημική σύνθεση του διαιθυλαμιδίου του λυσεργικού οξέος (CAS: 50-37-3)
Βλέπω όμως ότι είναι μια πολύ περίπλοκη διαδικασία και απαιτούνται πολλές χημικές αντιδράσεις και χημικά αντιδραστήρια.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Αυτός είναι ο παράγοντας #1. Διαθεσιμότητα. Υπάρχουν πρόδρομες ουσίες που αξίζουν περισσότερο από χρυσό, επειδή δεν είμαι ρυθμισμένος να κάνω ατμόσφαιρα αζώτου ή 10 atm. Αν η πίεση. Αυτές οι ίδιες χημικές ουσίες δεν είναι τόσο πολύτιμες για κάποιον που είναι.
Αν δεν γνωρίζετε τίποτα από χημεία, αυτά τα χάπια ψευδοεφεδρίνης είναι πολύτιμα, αλλά αν ξέρετε πώς να φτιάξετε P2P, δεν είναι καθόλου πολύτιμα. Έχω σκεφτεί την επιλογή να φτιάχνω αντιδραστήρια και πρόδρομες ουσίες αντί για προϊόν, αλλά είναι πολύ πιο εξειδικευμένη αγορά και είναι ακριβώς στην ίδια γραμμή με την παραγωγή τελικών προϊόντων σε κλίμακα κέρδους/κινδύνου.
Αν δεν είχα απολύτως τίποτα άλλο να κάνω στο σπίτι μου, πιθανώς θα καλλιεργούσα μαγιά για L-pac σε τεράστια κλίμακα, ή θα καλλιεργούσα παπαρούνες, εφέδρα, khat, ή άλλα παρόμοια πράγματα.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Όχι είναι πιο εύκολο να αγοράσετε απλά πρόδρομες ουσίες από την Κίνα όπως ένα παράδειγμα P2NP κοστίζει το ίδιο όπως το νιτροαιθάνιο και παίρνετε πρόδρομη ουσία χωρίς πρόδρομη ουσία όπως ένα νιτροαιθάνιο.
 
Top