Question Χρειάζομαι βοήθεια σχετικά με την κρυπτοπληρωμή

gaetano99

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας BB!
Ψάχνω για κάποιον που καταλαβαίνει το πρωτόκολλο ανώνυμης πληρωμής με XMR valute, επειδή θέλω να παραγγείλω κάτι από αυτόν τον ιστότοπο και δεν είμαι σίγουρος αν καταλαβαίνω τα πάντα σχετικά με αυτό.
Θα ήμουν ευτυχής αν κάποιος μου προσφέρει κάποιες απαντήσεις στο pm.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Γιατί οι άνθρωποι επιμένουν στην ΠΜ για τις απαντήσεις τους;

Διατυπώστε την ερώτησή σας και θα υπάρχει απάντηση για να τη δουν όλοι, αυτό ονομάζεται διαμοιρασμός.

Διαφορετικά, η ίδια ερώτηση θα επαναλαμβάνεται συνεχώς.
 

gaetano99

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Εντάξει, θα μου δώσετε απαντήσεις εδώ;
 
View previous replies…

gaetano99

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Haha εντάξει φίλε, ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Θέλω λοιπόν να αγοράσω πρώτα BTC και στη συνέχεια να το ανταλλάξω με XMR. Νομίζω ότι αυτός είναι ο ασφαλέστερος τρόπος για να κάνω μια "μη ανιχνεύσιμη συμφωνία".
Πρώτα θα ήθελα να ρωτήσω, ποια ιστοσελίδα (πορτοφόλι) θα πρέπει να επιλέξω για την αγορά BTC και ποιος τύπος paymant (αν αυτό έχει σημασία).
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Το ποιο πορτοφόλι θα χρησιμοποιήσετε εξαρτάται από εσάς.
Εγκαταστήστε το Monero GUI με έναν πλήρη κόμβο στο τοπικό σας μηχάνημα.
Μπορείτε να αγοράσετε BTC από ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ανταλλακτήριο FIAT (νόμισμα USD,GBP,κ.λπ.) (όπως Kraken, Binance κ.λπ. - αυτά είναι KYC [know your customer] sites που απαιτούν να παρέχετε απόδειξη ταυτότητας]), να μεταφέρετε αυτά τα BTC στο δικό σας τοπικά φιλοξενούμενο προσωπικό πορτοφόλι (Electrum σε Mac ή Bitcoin Core σε PC?). Από εκεί μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το πρόγραμμα περιήγησης TOR για να μεταβείτε σε έναν από τους πολλούς ιστότοπους ανώνυμης ανταλλαγής (όπως το changenow.io). Πηγαίνετε και ανταλλάξτε τα BTC σας με XMR και μεταφέρετε τα XMR στο πορτοφόλι σας Monero GUI.
Στη συνέχεια, ελπίζουμε ότι τρέχετε το Tails ή το Kodashi και έχετε το Feather Wallet σε αυτά. Μεταφέρετε τα XMR σας από το Monero GUI στο Fether Wallet και πραγματοποιήστε την αγορά σας από εκεί.
Αυτό σημαίνει ότι η αγορά σας FIAT από ανιχνεύσιμα BTC δεν συνδέεται πλέον με ορατό τρόπο με την αγορά σας XMR.
 

gaetano99

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Σας ευχαριστούμε πολύ για αυτές τις πληροφορίες!
Μπορώ να κάνω μια σχεδόν εξίσου ασφαλή αγορά, αν θα το κάνω από το τηλέφωνο.
Αν μπορώ, ποια πορτοφόλια και ανταλλακτήρια συστήνετε για το Android;
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Όχι, δεν μπορείτε. Μην χρησιμοποιείτε το κινητό σας τηλέφωνο γι' αυτό. Θεωρήστε το κινητό σας τηλέφωνο ήδη εκτεθειμένο σε κίνδυνο.
 
Top