Question Πώς να καθαρίσετε τη μεθαμφεταμίνη του δρόμου σε d-meth;

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
Αν λοιπόν έχω κάποια υποτιθέμενη κρυσταλλική μεθαμφεταμίνη, πώς μπορώ να την καθαρίσω σε d-meth;
Η πλύση με ακτετόνη είναι εύκολη. Αλλά τι γίνεται με τα άλλα συστατικά;

Τι είναι η ουσία n-iso, άκουσα ότι είναι ένα ανενεργό συστατικό, πώς δημιουργείται; Πώς μπορείτε να απαλλαγείτε από αυτό;

Και στο τέλος διαχωρίζετε τα d και l με οξύ;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5

Ορίστε για τον καθαρισμό.
Τον διαχωρισμό εναντιομερών σου τον έχω ήδη εξηγήσει και τον έχεις και στο νήμα που παρέπεμψα.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Hii... expert
Πώς να μετατρέψετε το υδροχλωρικό οξύ 37% σε 35%; Θέλω να χρησιμοποιήσω για το αέριο HCL για να κρυσταλλώσω. Wht χρησιμοποιώ NaCl ρίχνω με HCL οξύ, ρίχνω H2So4. Αλλά υπάρχει πετρέλαιο στο διαλύτη μου εφεδρίνη. Υποθέτω ότι έχω πρόβλημα συγκέντρωσης HCL. Επειδή στο βιβλίο του μυστικού θείου fester meth, λέει ότι πρέπει να χρησιμοποιήσει 35% HCL οξύ.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε 37% οξύ. Το 2% δεν έχει τόσο ουσιαστικό αντίκτυπο.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Θέλω επίσης να ρωτήσω. Πώς μπορώ να εξαγάγω 100% ephedrine hcl από χάπια που περιέχουν 12,5 mg ephedrine hcl & teolifin 120mg. Βήμα προς βήμα, ανησυχώ επίσης να χρησιμοποιήσω ur προτιμούν σε "ephedrine extraction from pills" επειδή u dont have freezer. Το έτοιμο είναι είναι πετρελαϊκός αιθέρας 40-60, τολουόλιο, NaOH, αέριο HCL, διαχωριστικό χωνί, ποτήρι ζέσεως, μαγνητική ανάδευση.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
@G.Patton πώς να φτιάξετε υποφωσφορικό οξύ χρησιμοποιώντας υποφωσφορικό νάτριο, hcl 37%, πετρελαϊκό αιθέρα 40-60, μπορώ να χρησιμοποιήσω διαιθυλαιθέρα;
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
@G.Patton αφού έκανα reflux 8H διαδικασία με εφεδρίνη hcl + υποφωσφορικό οξύ + κρύσταλλο ιωδίου. Τι πρέπει να κάνω με τον διαλύτη όταν κρυώσει; Πώς να κρυσταλλώσω. Επειδή cookin crank θείος βίντεο σε αυτό το site είναι κοπής. Το τελευταίο βήμα είναι ο διαλύτης ρίχνουμε σε διαχωριστικό χωνί n ρίχνουμε με naoh, πόσο διάλυμα naoh n μετά από αυτό τι ακολουθεί;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Εννοείτε το υποφωσφορικό νάτριο;

Αυτό το θέμα για ένα άλλο θέμα. Παρακαλώ, ρωτήστε με σε PM ή κάντε το κατάλληλο θέμα Q/A.
 
Top