Question Πώς να συλλέξετε τα δικά σας μαγικά μανιτάρια;

MagicSmoke

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 2, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας - Θέλω να φυτέψω τα δικά μου σπόρια και να φτιάξω τις δικές μου κάψουλες μικροδοσολογίας. Μπορεί κάποιος να προτείνει έναν οδηγό για το πώς να καλλιεργήσετε μαγικά μανιτάρια και τη διαδικασία που απαιτείται για την τοποθέτησή τους σε κάψουλες; Ευχαριστώ
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Προτείνω The Shroomery.org Τα μανιτάρια είναι ένα εντελώς διαφορετικό βασίλειο μορφής ζωής και ως εκ τούτου απαιτούν μεθόδους που φαίνονται ξένες στους περισσότερους ανθρώπους. Ένα βιβλίο μπορεί να περιγράφει αρκετές μεθόδους, αλλά είναι τόσες πολλές που κανένα βιβλίο δεν τις περιγράφει όλες. Η καλλιέργεια μανιταριών σε εσωτερικούς χώρους μπορεί να είναι πολύ δύσκολη χωρίς εξοπλισμό. Ακριβό ογκώδη εξοπλισμό. Η καλλιέργειά τους σε εξωτερικούς χώρους έχει πολλά πλεονεκτήματα για τους αμύητους. Κρυφά. Ποσοστό επιτυχίας. Κόστος υλικών και άλλα.
Η ευκολότερη μακράν μέθοδος είναι να μάθετε ποια παραισθησιογόνα μανιτάρια φυτρώνουν στην περιοχή σας, πότε και πώς να τα αναγνωρίσετε. Όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή μπαίνετε στη φύση και βγαίνετε την ίδια μέρα με μια προμήθεια ετών εύκολα. Έχω περπατήσει στις όχθες του ρυακιού όπου ζω και μάζεψα 1/4 LB ξηρά σε δύο ώρες. 2 ώρες δουλειάς, 1/4 LB μανιτάρια
Όσον αφορά την κάψουλα τους, τα αλέθετε σε λεπτή σκόνη και τα γεμίζετε στη μεγαλύτερη κάψουλα που αισθάνεστε άνετα να καταπιείτε, επιλέξτε μια κάψουλα ανάλογα με το πόσο θέλετε να μικροδοσολογήσετε. Τα αποξηραμένα μανιτάρια είναι μεταβλητά σε πυκνότητα και δύναμη με βάση διάφορους παράγοντες, αλλά τα περισσότερα πέφτουν μεταξύ 1-2% 4Ho-dmt που σημαίνει 10-20mg δραστικών ουσιών ανά γραμμάριο αποξηραμένου σώματος φρούτων. Τα απολύτως ισχυρότερα είδη θα μπορούσαν να προσεγγίσουν τα 30 MG, αλλά ο Joe shmoe δεν θα είναι σε θέση να τα καλλιεργήσει, καθώς είναι συγκεκριμένα για κάθε πτυχή των παραμέτρων καλλιέργειάς τους.
 
Top