Question πώς εξάγεται η αμφεταμίνη από την ψευδοεφεδρίνη;

8n398k20k280

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
31
Reaction score
4
Points
8
πώς εξάγεται η αμφεταμίνη από την ψευδοεφεδρίνη;
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Αυτό δεν ισχύει. Δεν υπάρχει καμία μεθαμφεταμίνη στο ψευδοαμίδιο που μπορείτε να εξάγετε. Πρέπει να μετατρέψετε την ψευδοαμφεταμίνη σε μεθαμφεταμίνη μέσω μιας χημικής διαδικασίας, μιας σύνθεσης.
Η σύνθεση περιγράφεται στην ενότητα "αμφεταμίνες" σε αυτό το φόρουμ. Το οποίο θα είχες βρει αν είχες μπει στον κόπο να το ψάξεις έστω και λίγο πριν δημοσιεύσεις άλλη μια ερώτηση.
 

8n398k20k280

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
31
Reaction score
4
Points
8
Με συγχωρείτε, κύριε καθηγητά, ο οποίος είναι λίγο αλαζόνας ;)
 

8n398k20k280

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
31
Reaction score
4
Points
8
Αν έκανα αυτή την ερώτηση, δεν είναι σαφές ότι δεν κατάλαβα ολόκληρη τη διαδικασία σύνθεσης; "DocX" Λυπάμαι που δεν είμαι γεννημένος χημικός για να καταλάβω. Νομίζω ότι αυτό το φόρουμ είναι για να βοηθήσει άλλους που είναι νέοι σε αυτόν τον τομέα και θα ήθελαν περισσότερη βοήθεια από έμφυτους χημικούς όπως εσείς!
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Δεν είμαι σε καμία περίπτωση "έμφυτος χημικός". Είμαι επίσης αρχάριος. Αλλά η κριτική μου δεν είναι ότι δεν καταλαβαίνεις, αλλά ότι δεν προσπάθησες καν.

Πρώτα απ' όλα, ψάξτε στο φόρουμ για τις συνθέσεις που ψάχνετε. ΠΡΙΝ κάνεις ερωτήσεις. Είναι μια απλή αναζήτηση, δεν έχει να κάνει με το αν είσαι χημικός.

Στη συνέχεια, όταν το βρείτε, διαβάστε το. Αν υπάρχουν πράγματα εκεί που δεν καταλαβαίνεις, γκούγκλαρε τα. Αν κολλήσετε, ρωτήστε για τα συγκεκριμένα πράγματα.

Αν ρωτήσεις, όπως έκανες εσύ, "Πώς φτιάχνεις αμφεταμίνη;", η απάντηση είναι "Διάβασε την καταραμένη περιγραφή του συνθέτη στο φόρουμ!".
Ωστόσο, αν ρωτήσετε "Συγγνώμη, διάβασα αυτή την περιγραφή του συνθέτη *link*, και δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει να βασίζεις το διάλυμα" (ή κάποιο άλλο συγκεκριμένο μέρος του συνθέτη), μπορείτε να πάρετε συμβουλές και απαντήσεις. Εγώ πάντως ευχαρίστως θα σας βοηθούσα με όποιες γνώσεις έχω. Μπορείτε να βρείτε αρκετά παραδείγματα αυτού του είδους σε αυτό το φόρουμ.

Δεν πειράζει να μην ξέρεις χημεία. Δεν είναι εντάξει να είσαι τεμπέλης και να μην προσπαθήσεις καν να δοκιμάσεις τον εαυτό σου. Και αν δεν ξέρεις πώς να ψάχνεις σε ένα φόρουμ ή να κάνεις ερωτήσεις στις οποίες οι άνθρωποι μπορούν πραγματικά να απαντήσουν, πρέπει πρώτα να το μάθεις αυτό. Αν δεν είστε προετοιμασμένοι να το κάνετε αυτό, κανείς δεν μπορεί να σας βοηθήσει και αυτό δεν είναι για εσάς.

Τουλάχιστον αυτά είναι τα πέντε σεντς μου.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Παρεμπιπτόντως, να μια παρομοίωση για να σας βοηθήσει να καταλάβετε:

Ας πούμε ότι πρόκειται για ένα φόρουμ σχετικά με την κατασκευή σπιτιών διαφόρων ειδών. Σε αυτό υπάρχουν πολλές κατόψεις και περιγραφή για το πώς να χτίσετε πολλά διαφορετικά σπίτια, μεταξύ αυτών και ένα που ονομάζεται "Πώς να χτίσετε ένα σπίτι πόλης".
Τότε πετάγεστε μέσα και κάνετε την ερώτηση "Πώς χτίζετε ένα σπίτι πόλης;".

Μπορείτε να καταλάβετε πώς αυτό μπορεί να εκληφθεί ως λίγο, λίγο ανόητο, σωστά;

Ωστόσο, αν ρωτούσατε
"Συγγνώμη, διάβασα την περιγραφή για το πώς να χτίσετε ένα σπίτι πόλης, αλλά σε αυτήν υπάρχουν πολλές αναφορές για "2 επί 4". Δεν καταλαβαίνω τι είναι το "2 επί 4". Προσπάθησα να το ψάξω στο google, αλλά δεν μπορώ να βρω καμία πληροφορία. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει;", οι άνθρωποι θα σας βοηθήσουν φυσικά.
Το ξέρω ότι εγώ θα το έκανα.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Μπορώ να εξαγάγω αμφεταμίνη από ψευδοεφεδρίνη; Πώς λειτουργεί; 😅😅😅
Παρακαλώ πείτε μου @8n398k20k280.
Το βλέπω αυτό αρκετά παρόμοια, μόνο που θεωρώ ότι ο νέος χρήστης αυτού του φόρουμ ενδεχομένως να μην ξέρει ακριβώς τι να ψάξει, ή να επιλέξει λάθος όρους αναζήτησης και στη συνέχεια να βρει εν τω μεταξύ πολλές νέες αναρτήσεις όπως αυτή, χωρίς πραγματικό περιεχόμενο. Για λόγους σαφήνειας, θα πρέπει όλα τα σεμινάρια από ειδικούς, ή από ειδικούς που δηλώνουν καλό, σε μια ξεχωριστή κατηγορία, όπου κανείς άλλος δεν μπορεί να ανοίξει θέματα, ή αυτά τα σεμινάρια είναι όλα καρφιτσωμένα, έτσι ώστε να μπορείτε να τα βρείτε καλύτερα χωρίς να χρησιμοποιήσετε τη λειτουργία αναζήτησης. Το πλήθος αυτών των συνεισφορών δείχνει ότι μια αλλαγή στην περιοχή θα ήταν ίσως σκόπιμο, γιατί δεν πιστεύω ότι όλοι πραγματικά τρέχουν γύρω με τον πίνακα πριν από το κεφάλι και απλά υποβάλλουν εντελώς άσκοπο σχόλιο εδώ. Νομίζω ότι υπάρχουν απλά πάρα πολλές εντυπώσεις που ενεργούν ταυτόχρονα, θα πρέπει να πάρετε μια καλή ανάσα για να βρείτε μια επισκόπηση.
Και στη συνέχεια βγάζει αυτή την κραυγή για βοήθεια για να βρει μια αρχή. Αλλά αυτό γεμίζει το φόρουμ.

Τώρα έχουμε 10 σεντς στο σάκο του δαχτυλιδιού.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Οπωσδήποτε! Ανέβασα αυτή την πρόταση στο νήμα του Heisenbergs σχετικά με το νέο στυλ του φόρουμ.
Αν και στη συγκεκριμένη περίπτωση, δεν ισχύει. Θα μπορούσε να είχε πληκτρολογήσει την ακριβή ερώτηση που δημοσίευσε εδώ στη γραμμή αναζήτησης και να πάρει το σωστό αποτέλεσμα.

Και ειλικρινά, η εκτέλεση χημικών συνθέσεων χωρίς χημική παιδεία δεν είναι ρεαλιστικό εγχείρημα αν κάποιος δεν είναι αρκετά περίεργος, επιχειρηματικός και έξυπνος ώστε να βρει οποιαδήποτε πληροφορία μόνος του και να συνδέσει τελείες. Τότε είναι εξίσου καλό να επιστρέψει στις αγορές του darknet και να αγοράσει το προϊόν.
 
Last edited:
Top