Question Πώς μπορώ να ψύξω ένα δωμάτιο καλλιέργειας;

Bluegum

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 31, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Έχω ένα σφραγισμένο δωμάτιο που δεν είχε κανένα πρόβλημα εδώ και 3+ χρόνια. Ωραίες υψηλές ζύμες χωρίς σημαντικά ζητήματα. Τους τελευταίους 6 μήνες δεν ψύχεται κάτω από τους 30c.

Έχω προσθέσει AC, δεύτερη είσοδο, τρέχω 2 φίλτρα εξόδου charcol και επί του παρόντος μειώνω την ένταση του φωτός κατά τη διάρκεια της ημέρας. Τα φώτα είναι αναμμένα κατά τη διάρκεια της νύχτας και σβηστά κατά τη διάρκεια της ημέρας. Ο εξωτερικός καιρός είναι πιο δροσερός από τα προηγούμενα χρόνια.

Επί του παρόντος, τα φυτά είναι σε φυτική κατάσταση, αλλά στην προηγούμενη καλλιέργεια μαγειρεύτηκαν σε τίποτα κατά τη διάρκεια της ανθοφορίας και δεν θέλω να συμβεί ξανά αυτό.

Έχω χάσει το μυαλό μου για το τι θα μπορούσε να το προκαλέσει αυτό ξαφνικά. Φαίνεται ότι κάτι έχει αλλάξει τους τελευταίους 12 μήνες για να το προκαλέσει αυτό και δεν ξέρω τι.

Καμία ιδέα για το τι θα μπορούσε να το προκαλέσει αυτό; Οι συμβουλές σας είναι ευπρόσδεκτες.
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
θα πρέπει να αγοράσετε ένα υδρόψυκτο airco που ονομάζεται opticlimate.
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
επίσης , καλύτερα να πάρετε τις εμπεριστατωμένες πληροφορίες σας στις ιστοσελίδες cannabisgrow.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Η λύση spanara θα λειτουργήσει, ωστόσο αυτό δεν θα διορθώσει το αρχικό πρόβλημα. Ίσως ένας από τους εξοπλισμούς εκεί μέσα να είναι ελαττωματικός και να υπερθερμαίνεται; Ο ευκολότερος τρόπος για να ελέγξετε από πού μπορεί να προέρχεται θα ήταν να έχετε μια θερμική κάμερα, αλλά αυτό είναι ακριβό αν δεν γνωρίζετε κάποιον που έχει ήδη μια.
Ελέγξατε αν οι ηλεκτρικές σας πρίζες δεν είναι υπερφορτωμένες; Αυτό μπορεί να προκαλέσει υπερθέρμανση.
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
έχετε επίσης δίκιο archae.
Η εμπειρία μου είναι, αν καλλιεργώ επιτυχημένα κάπου για 3 και πλέον χρόνια . θα έχω αλλάξει πολύ εξοπλισμό όπως λαμπτήρες ή leds
. αν καλλιεργείτε για 3 και πλέον χρόνια πιθανώς θα έκανα μια πλήρη ανανέωση του δωματίου.
 

Bluegum

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 31, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ευχαριστούμε! Συγγνώμη θα πρέπει να αντικαθίστανται τακτικά οι συγκεκριμένοι, οι λαμπτήρες, οι ανεμιστήρες και τα φίλτρα και γι' αυτό είναι τόσο περίεργο.

Κάποια πρόταση για τοποθεσίες; Προσπάθησα να ψάξω για συγκεκριμένες πληροφορίες, αλλά μπόρεσα να βρω μόνο αυτό το φόρουμ
 
Top