Πώς οι έμποροι αποστέλλουν τα φάρμακά τους μέσω ταχυδρομείου;

nob0dy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
1
Γεια σας,


Έχω ψάξει, ότι τα σκυλιά μπορούν να μυρίσουν τα φάρμακα ακόμη και αν αυτά κρύβονται καλά.

Σκεφτόμουν πώς οι έμποροι στέλνουν τα πράγματά τους μέσω ταχυδρομείου χωρίς να τους πιάσουν;
και τι θα συμβεί αν το ταχυδρομείο πιάσει τα ναρκωτικά δεν θα είναι πολύ επικίνδυνο για τον έμπορο να αναγνωρίσει το όνομά του;
Επίσης, υπάρχει τρόπος να ξεγελάσουν τους ανιχνευτές σκύλων;

Ευχαριστώ
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Πώς πρέπει να πιαστεί ο αντιπρόσωπος; Δεν χρειάζεται να φοβάται αν εργάζεται καθαρά και απολυμαίνει τα πάντα. Όποιος γράφει τον σωστό αποστολέα σε αυτό θα έχει κερδίσει τη φυλακή για βλακεία. Μόνο ο παραλήπτης έχει πρόβλημα, αλλά εφόσον συμπεριφέρεται σωστά, δεν μπορούν να συμβούν και πολλά.
Αν η σήμανση δεν βρει αξιοποιήσιμα στοιχεία, όπως δακτυλικά αποτυπώματα ή ίχνη DNA, ο αποστολέας δεν χρειάζεται να ανησυχεί, ειδικά αν είναι ήδη γνωστός στην αστυνομία.

Δεν μπορείτε να ξεγελάσετε τους σκύλους και τις μύτες τους, αλλά γιατί ένας σκύλος να μυρίσει ένα γράμμα; Έχετε ασχοληθεί ποτέ με την ταχυδρομική υπηρεσία; Πρόκειται για μια πλήρως αυτοματοποιημένη διαδικασία, όπου τα μηχανήματα διαλογής εργάζονται σε μεγάλες αίθουσες και χειροκίνητη παρέμβαση απαιτείται μόνο σε περίπτωση δυσλειτουργίας. Δεν υπάρχουν σκύλοι που τρέχουν όλη μέρα. Τα σκυλιά για ναρκωτικά χρησιμοποιούνται σε επιδρομές για να βρουν τις κρυψώνες, γιατί κανένας αστυνομικός δεν θέλει να ψάξει, τα σκυλιά για εκρηκτικά π.χ. στο αεροδρόμιο κατά τη διάρκεια των γύρων, αλλά όχι στα κέντρα διανομής αλληλογραφίας όπου επεξεργάζονται 100000+ επιστολές την ημέρα.

Αυτό που πρέπει να κάνεις, πάντως, είναι να συσκευάζεις τα εμπορεύματα σε κενό αέρος, το οποίο αποτρέπει τουλάχιστον ότι κατά τη μεταφορά κανείς δεν αντιλαμβάνεται μυρωδιά. Ανάλογα με το πόσο καθαρά δουλεύεις, θα βοηθούσε και για τα σκυλιά, αλλά συνήθως υπάρχουν μικροσκοπικά ίχνη έξω, που κάνουν τον σκύλο να χτυπήσει.
 

Panda

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Τι θα χρησιμοποιούσατε για την απολύμανση Άκουσα για καθαριστικό γυαλιού και το συνηθισμένο σπρέι απολύμανσης. Υπάρχει κάτι άλλο;
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Αλήθεια, αγόρασα ecstasy και στην αγορά έστειλα διεύθυνση αποστολής, και μετά από μια μέρα πήρα τα πράγματά μου, ήταν στο βιβλίο στη σελίδα 73, και κανείς δεν με έπιασε, οπότε η απάντηση είναι μέσω ταχυδρομείου.
 

nob0dy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
1

Γεια σας,

Ευχαριστώ για την απάντηση στην ερώτησή μου, αυτό που εννοούσα στην ερώτησή μου είναι, τι θα συμβεί αν οι μπάτσοι πιάσουν το ταχυδρομείο κατά τη διαδικασία αποστολής και βρουν ναρκωτικά σε αυτό; εδώ στη χώρα μου δεν έχουμε δημόσιο γραμματοκιβώτιο, όπου μπορείτε απλά να βάλετε το γράμμα και να φύγετε, αλλά πρέπει να στείλουμε το γράμμα μέσω του ταχυδρομείου όπου μας ρωτούν για την ταυτότητά μας

Ευχαριστώ
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Στη συνέχεια, δεν θα έστελνα κανένα ταχυδρομείο σε αυτή τη χώρα χωρίς τη δυνατότητα να στέλνω μικρά δέματα ανώνυμα, διότι αυτό είναι το μεγάλο πλεονέκτημα αυτού του σχεδόν παγκόσμιου συστήματος, το οποίο δίνει τη δυνατότητα στον αποστολέα να παραμένει ανώνυμος και γνωρίζεις μόνο κατά προσέγγιση από ποια περιοχή προέρχεται το ταχυδρομείο, λόγω της σφραγίδας.
Στην περίπτωσή σας, οι μπάτσοι θα στοχοποιήσουν τον παραλήπτη και τον αποστολέα, ο παραλήπτης θα πρέπει να αποδείξει ότι τα παρήγγειλε και οι μπάτσοι θα κλωτσήσουν την πόρτα του αποστολέα.
Τι νομίζατε ότι οι μπάτσοι θα έκαναν διαφορετικά;

Θέλετε να αγοράσετε ή να πουλήσετε ναρκωτικά μέσω ταχυδρομείου;
 

steve77

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
3
Εάν κάποιο σώμα στείλει ή λάβει οποιοδήποτε πακέτο στο εσωτερικό της χώρας τότε είναι ασφαλές να αγοράσει εάν κάποιο σώμα λάβει οποιοδήποτε πακέτο στις ΗΠΑ από το εξωτερικό τότε αυτό θα είναι ένα πρόβλημα επειδή θα υπάρχει ένα έθιμο των ΗΠΑ μεταξύ του παραλήπτη και του αποστολέα και το πακέτο μπορεί να κολλήσει στο έθιμο, αλλά εάν κάποιο σώμα στείλει ένα πακέτο από τις ΗΠΑ στις ΗΠΑ τότε δεν υπάρχει έθιμο.
 

thegentleman_007

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Ειλικρινά δεν αντιμετώπισα ποτέ προβλήματα με την αποστολή ή τη λήψη, αλλά στη χώρα μου η τιμωρία δεν είναι τόσο υψηλή....
 

tjerry

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 10, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας παιδιά, πρώτη φορά που γράφω εδώ. Θέλω να στείλω ένα πακέτο μανιταριών από την Ολλανδία στη Νορβηγία. Μου είπαν ότι κάθε πακέτο που προέρχεται από τη NL είναι ήδη από μόνο του μια κόκκινη σημαία για αυτά τα τελωνεία των Βίκινγκς. Οπότε αναρωτιόμουν αν κάποιος έχει κάποια εμπειρία αποστολής σε αυτό το σκανδιναβικό έδαφος με επιτυχία. Είναι οι πιθανότητες πραγματικά τόσο μεγάλες εναντίον μου που δεν θα έπρεπε να μπω στον κόπο να προσπαθήσω, ή θα έπρεπε απλά να το αντιμετωπίσω ως οποιαδήποτε άλλη αποστολή.
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
Πολλά smartshops στέλνουν καθημερινά πολλά πολλά τρουφάκια σε όλη την europa είδος ημι-νόμιμου. Δεν πρέπει να ανησυχείτε
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
157
Reaction score
48
Points
28
Γιατί να μην τα στείλετε σε έναν φίλο σε άλλη χώρα και να τα στείλει στον προορισμό.
 

Paul DelGrosso

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Έχει στείλει κανείς πράγματα από την Κίνα στον Καναδά χωρίς προβλήματα; Κιλά ή περισσότερα; Μικρότερα, όπως 500g έως 100g;

Κάποια πράγματα βρίσκονται ήδη σε καναδικές αποθήκες. Αλλά άλλα όχι. Ελπίζω να λάβω απάντηση.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Έτσι, επιτρέψτε μου να το ξεκαθαρίσω, ίσως βοηθήσει και άλλους. οποιαδήποτε ποσότητα κάτω των 2 κιλών μπορούν να στείλουν μέσω μη συστημένης ή συστημένης "επιστολής" η οποία υποτίθεται ότι περιέχει μόνο έγγραφα, αλλά κανείς δεν ενδιαφέρεται σχεδόν, είναι πολύ ασφαλές. ΑΛΛΑ οι Κινέζοι είναι καλά ριζωμένοι στον Καναδά, έχουν δίκτυα εισαγωγών, στρατηγικές προώθησης και υποστηρίζουν με έγγραφα. ΘΕΛΟΥΝ να πάρετε τις παραγγελίες σας και τις παραδίδουν, σιγά σιγά...
 

K1tty

Vacation
Resident
Joined
Oct 4, 2023
Messages
25
Reaction score
24
Points
18
Υπάρχουν ισχυρισμοί για τεχνάσματα που θα πρέπει να λειτουργούν όπως συγκεκριμένοι τύποι δολωμάτων ή ακόμη και χημικές ουσίες, αλλά γενικά δεν θα σας συμβούλευα να στέλνετε πολύ μακριά οποιεσδήποτε ουσίες που είναι υγρές ή έχουν έντονες οσμές, οι τοπικές αγορές είναι συνήθως αρκετά ισχυρές, έτσι ώστε να μην υπάρχει ανάγκη στην αποστολή κάνναβης πολύ μακριά για παράδειγμα
 
Top