Question Καλλιέργεια Claviceps purpurea/ergot: υπάρχει ζήτηση;

BioLab

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2023
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Γεια σας!

Έχω μια καθαρή καλλιέργεια μυκήτων ερυσιβώδους πυκνότητας που αναπτύσσεται αυτή τη στιγμή.
Η ερώτησή μου είναι: υπάρχει ανάγκη που προέρχεται από αυτή την κοινότητα για αυτόν τον μύκητα ή όχι; Θέλω να ξέρω αν θα άξιζε τον κόπο να πουλήσω καθαρή καλλιέργεια αυτού.

Best,
BioLab
 

BioLab

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2023
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Fwqbysnero

Καθαρό μυκήλιο που αναπτύσσεται σε μια νέα πλάκα εδώ και μια εβδομάδα
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Αυτό είναι καταπληκτικό φίλε μου κάτι που ψάχνω εδώ και πολύ καιρό σίγουρα ζητάω
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
11
Points
3
Θα έλεγα σίγουρα ότι έχει ζήτηση, θυμάμαι να διαβάζω στην ιδέα της συγκομιδής των αλκαλοειδών που παράγει. Νομίζω ότι το ζήτημα με αυτό είναι ότι οι άνθρωποι θα βρουν ένα δείγμα στη φύση και στη συνέχεια θα το βάλουν σε άγαρ και θα προσπαθήσουν να το μεταπωλήσουν χωρίς να βρουν πραγματικά πολλαπλά δείγματα και να συγκρίνουν την παραγωγή αλκαλοειδών ή να βάλουν το χρόνο για να δημιουργήσουν γενιές και στη συνέχεια να διαλέξουν για την υψηλότερη παραγωγή εργοταμίνης/λυργικού οξέος.

Νομίζω ότι αν προσφέρετε δείγματα προς πώληση θα μπορούσε να είναι η αρχή για κάτι σπουδαίο στην κατασκευή του LSD.
 

BioLab

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2023
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Ναι, αυτό είναι το σχέδιο. Έχω ένα στέλεχος που μπορεί να παράγει αλκαλοειδή στη σίκαλη, αλλά η παραγωγή σε υγρά μέσα δεν είναι ακόμη η καλύτερη δυνατή. Ετοιμάζω μεταλλαξιγένεση για να βελτιώσω τις αποδόσεις. Θα πρέπει να δω καλύτερα αποτελέσματα σε περίπου 6 μήνες με ένα χρόνο.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
11
Points
3
Βρήκατε το δείγμα στη φύση ή κάποιος σας ευλόγησε με ένα;
 
View previous replies…

BioLab

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2023
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Η δειγματοληψία έγινε από την άγρια
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
11
Points
3
Θα μπορούσατε να δημιουργήσετε ένα ξεχωριστό νήμα για να παρουσιάσετε τη διαδικασία που χρησιμοποιείτε; Αν προτιμάτε να κρατήσετε τη μέθοδό σας εμπιστευτική, θα μπορούσατε να μοιραστείτε και πάλι την πρόοδο που κάνετε μαζί μας;
 

BioLab

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2023
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Λοιπόν, μπορείτε να καταλάβετε ότι καθώς θέλω να πουλήσω αυτό το στέλεχος σε κάποιο σημείο δεν θέλω πραγματικά να εξηγήσω τα πάντα, αλλά θα ήμουν ακόμα ευτυχής να κάνω ένα ξεχωριστό νήμα για το πώς προχωράω. Θα δω πόση λεπτομέρεια θέλω να βάλω εκεί μέσα!
 

BioLab

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2023
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Έχει δημιουργηθεί ένας κατάλογος για το στέλεχος :)
 
Top