Question Συνέπεια αμφεταμινοελαίου

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Γεια σας,

Λοιπόν, έκανα ένα μικρό πείραμα χθες.

Άνοιξα την απόσταξη του αμφεταμινοελαίου μου, αυτό που meam με αυτό είναι ότι.

Έριξα το αμφεταμινοέλαιο μου σε ένα μεγάλο ποτήρι ζέσεως, το έβαλα κάτω από ένα καπνογόνο και άρχισα την απόσταξη του ιπά.

Το σημείο βρασμού ξεκίνησε στους ~84c και όταν ξεπέρασε τους 90 σταμάτησα τότε είχε εξατμιστεί όλη η ipa.

Το ερώτημά μου είναι, η σύσταση του αμφεταμίνης είναι σαν suryp και πολύ κολλώδης.

Το χρώμα άλλαξε από φωτεινό διάφανο κίτρινο σε πολύ σκούρο δρύινο ουίσκι.

Θα έλεγε κάποιος που έχει εμπειρία από πρώτο χέρι με κενού αποστάγματος αμφεταμίνης ότι αυτό ακούγεται περίπου σωστό;

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Πιθανότατα αναφέρεστε στη βρώμικη βάση αμφεταμίνης σε ισοπροπυλική αλκοόλη.
Εάν αφαιρέσατε το ips+αμίνη μετά την αντίδραση και απλώς εξατμίσατε το ips, έχετε μια βρώμικη βάση.

Φυσικά, αν λάβατε άλατα αμφεταμίνης, τότε το μεγαλύτερο μέρος της βρωμιάς παρέμεινε στην αλκοόλη και το πλύσιμο με ακετόνη.

Για να πάρετε μια αποσταγμένη βάση, πρέπει να αποστάξετε τη βάση κλασματικά. Το έλαιο αμφεταμίνης μπορεί να αποσταχθεί με υδρατμούς.
Εάν δεν έχετε ακριβή εξοπλισμό κλασματικής απόσταξης, αλλά θέλετε να πάρετε ένα καθαρό λάδι με περιεκτικότητα σε αμφεταμίνη κοντά στο 100%, τότε πρέπει να διαλύσετε το βρώμικο λάδι σας σε νερό και να κάνετε το επίπεδο PH 5,5-6 και να ξεπλύνετε με έναν μη πολικό διαλύτη. Στη συνέχεια, αλκαλοποιήστε και επιλέξτε το έλαιο, εκχυλίστε και εξατμίστε το εκχυλιστικό.
Συνδυάστε όλο το έλαιο και αποστάξτε είτε με υδρατμούς είτε με κενό αέρος.
Γιατί κάνουμε εκχύλιση οξέος-βάσης;
Δεδομένου ότι η βάση σας περιέχει όχι μόνο έλαιο αμφεταμίνης, αλλά και άλλα έλαια που θα αποσταχθούν μαζί με το έλαιο Α, θα καταλήξετε με εξευγενισμένες προσμίξεις και λίγη αμφεταμίνη και η σύνθεση του ελαίου δεν θα αντιστοιχεί στην επιθυμητή καθαρότητα.
Η πιο καθαρή βάση αμφεταμίνης είναι ένα σχεδόν διαυγές έλαιο με ελαφρά ψαριούχα οσμή.
Όλες οι άλλες οσμές, αν υπάρχουν, είναι αποσύνθεση του προϊόντος ή προσμίξεις.
Μην αποθηκεύετε το έλαιο αμφεταμίνης στον αέρα, στον αέρα οξειδώνεται σε ανθρακικό άλας.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Διπλασιάζω αυτό που είπε ο Χανκ σχετικά με το χρώμα, μου πήρε αρκετό χρόνο για να καταλήξω σε μια σχετικά καθαρή αμφεταμίνη αποστάζοντας το έλαιο δύο φορές, και το χρώμα είναι λευκό/διαφανές. Δεν μπορώ να βρω ούτε καν κίτρινο σε αυτό.

Για την απόσταξη ελαίων η σύντομη διαδρομή είναι εξαιρετική, πριν από αυτό χρησιμοποιούσα ένα ψυγείο αέρα, καθώς η θερμοκρασία δωματίου είναι υπεραρκετή για να συμπυκνωθούν οι ατμοί των ελαίων. Όσο μεγαλύτερος ο εξοπλισμός τόσο περισσότερες οι απώλειες, εκτός βέβαια αν κάνεις κιλά Α-έλαιο. Απλά ένα παράδειγμα των απωλειών, κάποτε απόσταξα περίπου 40ml λάδι από μια φιάλη του 1l, την άδειασα όσο μπορούσα μέχρι την τελευταία σταγόνα και σκέφτηκα ότι θα μπορούσα να την ξεπλύνω με κάποια όξινα ποτά όχι να πάει χαμένο το λάδι που κόλλησε στα τοιχώματα. Ήπια περίπου το 1/3 από αυτό μέχρι πάνω και είχα μια πολύ δυνατή βιασύνη, βασικά πάρα πολύ με κάθε έννοια της λέξης.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
@Hank Schrader

Σας ευχαριστώ για την απάντηση, πολύ αναλυτική, την εκτιμώ.

Έχω πρόσβαση πάρα πολύ κλασματική απόσταξη με κενό, αλλά έσπασα κατά λάθος το Liebeg-ψυγείο μου, οπότε περιμένω ένα νέο.

Ο λόγος είναι ότι ήθελα να δω τι θα συμβεί αν κάνω απόσταξη σε ανοιχτό δοχείο, σε σχέση με την απόσταξη υπό κενό.

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Χρησιμοποιείτε ένα Liebeg με κενό claisen στο τέλος; Εάν ναι, το μήκος της κολόνας σας μπορεί να είναι πολύ μεγάλο. πτητικά έλαια αποστάζουν καλά υπό σύντομη διαδρομή.
 
Top