Question Σχετικά με την αντίδραση Crystal Meth

DanteFox

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Γεια σε όλους,

Προσπαθώ να παρασκευάσω μεθαμφεταμίνη με τη μέθοδο Shake'n Bake. Δοκίμασα μερικές φορές να το κάνω. Αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα που συμβαίνει πάντα με την αντίδραση. Η αντίδραση δεν έγινε ποτέ. Δεν ξέρω γιατί;

Η μέθοδός μου είναι περίπου. Προσθέτοντας νιτρικό αμμώνιο (ένα φλιτζάνι) και χάπια ψευδοεφεδρίνης (3 έως 4 κουτιά), στη συνέχεια ρίξτε σε βενζόλιο ή αιθανόλη.

Δυστυχώς δεν έχω κανένα από αυτά τα πράγματα στην πόλη μου. καύσιμο Coleman ή υγρό εκκίνησης.

Μετά από αυτό προσθέτω μια λωρίδα λιθίου. Και αλισίβα (1/4 φλιτζανιού). Αλλά το θέμα είναι ότι ξέρω ότι η αντίδραση αρχίζει αμέσως. Αλλά στην περίπτωσή μου δεν συμβαίνει αυτό. Τίποτα δεν συμβαίνει, Οπότε πρέπει να μάθω πού είναι το πρόβλημα! Από την πρώτη φορά που έκανα την αντίδραση. Δούλεψε! Εκείνη τη φορά χρησιμοποιούσα Kerosone.

Καπνίζω τη σκόνη τοποθετώντας απλά το δοχείο στην κατάψυξη χωρίς να χρησιμοποιήσω αέριο HCL. Μετά το φιλτράρισμα του υγρού μόνο.

Έτσι, εν κατακλείδι, η ερώτησή μου είναι πώς η αντίδραση θα συμβεί ξανά χρησιμοποιώντας μόνο τα περιορισμένα φτωχά μου εργαλεία lol.
 

Multivitamin

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 12, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Λοιπόν χρειάζεστε διαλύτη υδρογονανθράκων όπως Coleman/τολουόλιο/ξυλένιο/κεροζένιο. όταν η μεθαδόνη βασίζεται από NaOH στη φιάλη θέλει να πάει σε διαλύτη υδρογονανθράκων δεν θα πάει σε αιθανόλη. δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ βενζόλιο οπότε δεν ξέρω για αυτό αλλά να έχετε υπόψη σας ότι ακόμα και λίγο νερό στη φιάλη αντίδρασης μπορεί να σταματήσει την αντίδραση που λαμβάνει χώρα.Πάντα να βεβαιώνεστε ότι ο διαλύτης που επιλέγετε είναι όσο το δυνατόν πιο ξηρός τόσο το αέριο αμμωνία όσο και το NaOH στη φιάλη είναι βασικά όταν η πίεση στη φιάλη αυξάνεται θα βασικοποιήσει την εφεδρίνη hcl σε ελεύθερη βάση εφεδρίνης ώστε να μπορεί να πραγματοποιηθεί η αντίδραση.Εγώ θα έμενα στην κηροζίνη.Έχετε δοκιμάσει το υγρό αναπτήρων zippo είναι πιθανώς ο πιο διαθέσιμος διαλύτης στις περισσότερες χώρες για αυτό.

Λάβετε υπόψη σας ότι η χρήση καταστήματος υλικού ως πηγή των διαλυτών και των οξέων σας μπορεί να οδηγήσει σε κακής ποιότητας αποτελέσματα του προϊόντος.Το shake and bake είναι μια μέθοδος που έχει τη δυνατότητα να κάνει μολυσμένο προϊόν.Αν έχετε καλή πηγή εφεδρίνης δοκιμάστε την αντίδραση της κλασικής σημύδας με συμπύκνωση οποιονδήποτε άνυδρης αμμωνίας.Θα κάνει πολύ πιο καθαρό προϊόν από ό,τι θα μπορούσε ποτέ να κάνει το s/b.
 

Multivitamin

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 12, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Η μέθοδος που αναφέρετε είναι τρομερή και είναι απίθανο να λειτουργήσει. Έχετε κάποιο σύνδεσμο για την πραγματική μέθοδο; Αν δεν εκχυλίσετε αυτά τα χάπια, όλο το άμυλο που περιέχουν θα καταστρέψει τα πάντα. Έχω διαβάσει 100 παραλλαγές μεθόδων και καμία από αυτές δεν ήταν τόσο κρυφή. Θα σημειώσω πώς να δηλητηριάζεις τους φίλους σου με μη αντιδρώντα Sudafed και λίθιο 😅. Είδα ότι αυτό το νήμα ήταν παλιό, αλλά είχα ήδη απαντήσει και έτσι έπρεπε να το ακολουθήσω. Το δικό μου 😞
 
Top