Question 4-μεθυλο-προπιοφαινόνη

kokkewiet

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 28, 2023
Messages
15
Reaction score
9
Points
3
Γεια σας, θα εκτιμούσα πραγματικά τη βοήθεια με

Σύνθεση της 4-μεθυλοπροπιφαινόνης


Βρήκα το βίντεο που δείχνει πώς, χρησιμοποιώντας χλωριούχο προπιονικό (aq), τολουόλιο και χλωριούχο αλουμίνιο, αλλά δεν μπορώ να βρω χλωριούχο προπιονικό στη χώρα μας. Υπάρχει εναλλακτική λύση για το χλωριούχο προπιονικό ή ίσως άλλος τρόπος παρασκευής της 4 μεθυλοπροπιεοφαινόνης;

Ευχαριστώ
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
@kokkewiet πήρατε ποτέ απάντηση;
 

kokkewiet

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 28, 2023
Messages
15
Reaction score
9
Points
3
Όχι, δεν το έκανα. έχετε φτιάξει μόνος σας τη μεθεδρονική σύζευξη στο παρελθόν; Κάναμε μια παρτίδα χθες, (πρώτη φορά) και χρειαζόμαστε πραγματικά συμβουλές καθώς κάτι πήγε στραβά με τη διαδικασία μας. Το προϊόν καίγεται σαν κόλαση και είναι πολύ κρυστάλλινο και κονιορτοποιημένο;
 

Antihero999

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 6, 2023
Messages
53
Reaction score
53
Points
18
χρειάζεστε το KU crystal;
 

kokkewiet

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 28, 2023
Messages
15
Reaction score
9
Points
3
@Antihero999

Κάναμε χθες μια παρτίδα από τη σύνθεση της μεθεδρόνης, (πρώτη φορά) και χρειαζόμαστε πραγματικά συμβουλές καθώς κάτι πήγε στραβά με τη διαδικασία μας. Το προϊόν καίγεται σαν κόλαση και το πολύ κρυστάλλινο και κονιορτοποιημένο;
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

Νόμιμο;
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18

Νομίζω ότι είναι ωραίο που έχετε κάτι πάνω στο οποίο μπορείτε να βασιστείτε. Όταν λέτε ότι καίγεται, αυτό σημαίνει ότι το δοκιμάσατε; Έκανε τίποτα;

Ρωτούσα για τις απαντήσεις 4 Methylpropiophenone επειδή φαίνεται ότι ακολουθούμε τον ίδιο δρόμο και έχουμε τα ίδια προβλήματα.

Έτσι, πιθανώς έχετε 2-Bromo-4-methylpropiophenone για τη σύνθεση της μεθεδρόνης σας, και είμαι περίεργος αν βρήκατε έναν τρόπο να φτιάξετε 4 Methylpropiophenone, το οποίο χρησιμοποιήσατε για να φτιάξετε την 2-Bromo-4-methylpropiophenone; Ή μήπως τελικά αγοράσατε;
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Συνέθεσα την 4-μεθυλο-προπιοφαινόνη από τολουόλιο και χλωριούχο προπιονύλιο, το οποίο μπορεί να ληφθεί από το προπιονικό οξύ.
Οι αντιδράσεις δεν είναι και οι πιο ευχάριστες, γι' αυτό συνιστώ πάντα να αγοράζετε έτοιμη 4-μεθυλοπροπιεοφαινόνη.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Κάπως έτσι. Θέλω να είμαι σε θέση να φτιάχνω τα πάντα από ό,τι είναι νόμιμα διαθέσιμο, αλλά τώρα μιλάμε για 4 επίπεδα έμμεσης χρήσης :cautious:

Πολύ σύντομα θα μοιάζω με κάποιον μεσαιωνικό αλχημιστή που καμπουριάζει πάνω από ένα καζάνι που βράζει και ξύνει αντιδραστήρια από το νύχι ενός Βασιλίσκου.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
Καλησπέρα, έχετε έναν σύνδεσμο για τη σύνθεση του χλωριούχου προπιονυλίου, ευχαριστώ.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Υπάρχουν αρκετές λήψεις και μια ωραία συζήτηση σχετικά με τη σύνθεση του προποινυλοχλωριδίου Εδώ. Ως επί το πλείστον οι πρόδρομες ουσίες περιλαμβάνουν μη διαθέσιμες χημικές ουσίες, αλλά όχι όλες τις συνταγές. Βλέπω ότι είναι προς πώληση στο Ebay αν είστε γενναίοι. Όταν ονειρεύομαι να το φτιάξω, ονειρεύομαι τη μέθοδο που αναφέρεται στη σελίδα της Βικιπαίδειας χρησιμοποιώντας φωσγένιο που μπορώ να φτιάξω από υδροξείδιο του νατρίου και ακετόνη
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
Η χλωρίνη συν το MEK διαχωρίζουν το χλωροφόρμιο και στη συνέχεια χρησιμοποιούν ό,τι περισσεύει από τα υποπροϊόντα στο προπιονικό οξύ με την αντίδραση του αλοφορμίου

στη συνέχεια, χρησιμοποιήστε το προπιονικό οξύ για να φτιάξετε χλωριούχο προπιονύλιο με χλωριούχο βενζοϋλο
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Από ποια ήπειρο είστε; Έχω 4-μεθυλο-προπιοφαινόνη μόνο 1l, αλλά είναι εργαστηριακής ποιότητας. Και αν ψάξετε όλες τις πιθανότητες μπορείτε να βρείτε 2b4mp τελειωμένο.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Δεν θα μπορούσα να σας αφήσω να τα αγοράσετε όλα. Στη συνέχεια, υδροξείδιο του νατρίου καθαριστικό αποχέτευσης και ακετόνη, απόσταξη υπό κενό, γεια σας φωσγένιο. Φωσγένιο και προπιονικό οξύ= γεια σας προπιονικό χλωρίδιο, προπιονικό χλωρίδιο+τολουόλιο=γεια σας 4-μεθυλο-προπριοφαινόνη.🤔🤔 Νομίζω ότι αυτό είναι σωστό.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
Κάπου τα καταφέρνουμε σε αυτό το θέμα..
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Ελπίζω να το ξεκινήσω αυτό σύντομα. Κάθομαι πάνω σε ένα μπουκάλι προπιονικού οξέος. Διστάζω να φτιάξω φωσγένιο στο σπίτι μου, ζω σε πόλη και έχω 2 μικρά παιδιά που ελπίζω να μην δηλητηριάσω, αλλά δεν είχα καμία τύχη να βρω παραμεθυλοπροπριοφαινόνη στις ΗΠΑ. Έπεσα πάνω σε αυτό το νήμα , το οποίο είναι υπέροχο γιατί δεν μπορούσα να θυμηθώ ή να βρω μια σύνθεση για το φωσγένιο χρησιμοποιώντας πρόδρομες ουσίες που θα μπορούσα να αγοράσω. Ελπίζω ότι αυτό θα αναζωογονήσει τη μνήμη μου. Όταν διαβάζεις 100 σελίδες την ημέρα, με διαδικασίες σύνθεσης, το μυαλό μου θολώνει.
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Ήθελα να αγοράσω 4-μεθυλο-προπιφαινόνη


Πρέπει λοιπόν να μάθω γιατί χρησιμοποιείται στα αρώματα

Όταν το τελωνείο το κρατάει, πρέπει να τους δώσω μια πειστική απάντηση, οπότε γνωρίζω τις χρήσεις του στη σύνθεση αρωμάτων;
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Έχει κάποιος από εσάς ένα βίντεο σχετικά με τη σύνθεση
4-μεθυλο-προπιοφαινόνη
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Λοιπόν, υπάρχει ένα βίντεο για τη μεθυλίωση της προπριοφαινόνης και υπάρχει ένα βίντεο για τη βρωμίωση της 4-mp στα βίντεο αυτού του site λίγο δεν νομίζω ότι υπάρχει ένα για την προπριοφαινόνη, αλλά υπάρχουν διάφοροι τρόποι για αυτό.. Friedel-crafts χλωριούχο προπιονύλιο και βενζόλιο, κετονισμός μεταξύ βενζοϊκού και προπιονικού οξέος και μερικά άλλα, σκέφτομαι χλωριούχο προπιονύλιο και ξυλόλιο με χλωριούχο αργίλιο ίσως αυτή τη στιγμή σκέφτομαι αρκετά έντονα για αυτό. Πιστεύω ότι στο ρόδιο μια σύνθεση από προπιονικό οξύ σε ψευδοεφεδρίνη περνάει από ένα ενδιάμεσο προϊόν προπριοφαινόνης. Χρησιμοποιώντας ξυλόλιο ξεκινάς με παραμεθύλια σε κάθε άκρο, οπότε για το 4-mp, αυτή είναι μια αντίδραση που παραλείπεται
 
Top