1-νιτροπροπάνιο

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Γεια σας παιδιά,
Έχω ένα προϊόν που περιέχει 1-νιτροπροπάνιο και νιτροαιθάνιο μαζί με DCM.
Ο φίλος μου ο χημικός φάνηκε πιο ενθουσιασμένος για το νιτροπροπάνιο αλλά im μπερδεμένος καθώς iv ποτέ δεν το είδα να χρησιμοποιείται σε συνθέσεις για φαινεθυλαμίνες (το οποίο είναι αυτό που im ενδιαφέρει κυρίως - όπως και ο φίλος μου)
Καμία ιδέα; Μήπως το μπερδεύει με το 1-νιτροπροπένιο; Δεν ξέρω, αμφιβάλλω ότι ξέρει τα πράγματά του και συμβάλλει σημαντικά στο here.....
 

Kirolos.a.wassef

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 15, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Έχω μια ερώτηση. Μπορώ να χρησιμοποιήσω ανιλίνη αντί για n-βουτυλοαμίνη στη σύνθεση PN2P από νιτροεχάνη και βενζαλδεΰδη;
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Δεν έχω ιδέα γι' αυτό - θα πρότεινα να μιλήσετε με τον παλιό σας καλό φίλο, τον κ. GPT!

Ξέρω ότι το οξικό αμμώνιο λειτουργεί καλά και είναι εύκολο να το προμηθευτείς (τουλάχιστον εκεί που βρίσκομαι εγώ - αγόρασα κατά λάθος ένα τεράστιο ΚΙΛΟ από το υλικό που αμφιβάλλω αν θα το χρησιμοποιήσω ποτέ όλο!!)

Ειλικρινά, εγκατέλειψα αυτό το νήμα, μόλις απόσταξα πραγματικά το προϊόν και συνειδητοποίησα από τα BP, ήταν ουσιαστικά μόνο DCM και Nitroethane....

Έχασα επίσης βασικά τη θέληση να κάνω αμφεταμίνη, καθώς γνωρίζω ότι είμαι ένας λυσσασμένος εθισμένος - τα οπιούχα και τα Benzo είναι εκτός των καρτών και TBH, κάθε φορά που iv χρησιμοποίησε μια μη ψυχεδελική αμφεταμίνη, το ίδιο συνέβη - iv δεν κοιμήθηκε μέχρι να είναι όλα GONE!

Ουσιαστικά, επίσης, συνειδητοποίησα ότι πιθανότατα έχω ΔΕΠΥ λίγο πριν μου έρθει η ιδέα να φτιάξω αμφεταμίνη, αλλά tbf ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν νομίζω ότι έχω αρκετό έλεγχο για να το χρησιμοποιήσω ιατρικά ούτως ή άλλως.

Αποφάσισα να φυλάξω το νιτροαιθάνιο που έχω για όταν θα έχω το 3,4,5-tmoba με το οποίο σκοπεύω να φτιάξω scaline's.
Πρώτα η μεσκαλίνη, μετά η εσκαλίνη, η προσκαλίνη κ.λπ. κ.λπ. χρησιμοποιώντας τις αλδεΰδες που αποκτώ για να φτιάξω μια σειρά από τρυπταμίνες, και να την εφαρμόσω στο σκελετό της σκαλίνης.
ΤΟΤΕ και μόνο τότε, πιθανόν να βαρεθώ και να προσπαθήσω να φτιάξω TMA.

Όλα αυτά είναι πολύ μακριά, όμως, καθώς δεν έχω καν 3,4,5-τμοβα - το μόνο που έχω αυτή τη στιγμή είναι κάποια 2,5-ΔΜΟΒΑ και ειλικρινά, η αμφεταμίνη της πρόδρομης ουσίας 2c ΔΕΝ φαίνεται διασκεδαστική από την περιγραφή του Shulgin!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Είναι πραγματικά κακή ιδέα. Η συνομιλία GPT απλώς θα σας παραπλανήσει σχετικά με τη χημεία.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Το νιτροπροπάνιο δεν χρησιμοποιείται σε παράνομες συνθέσεις από όσο γνωρίζω.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Αυτή είναι λοιπόν η άσκοπη ιστορία μου για το πώς επιτίθεμαι σε αυτούς τους μοριακούς γρίφους!

Σοβαρά πάντως, το ποσό που μπορείτε να μάθετε σε κάτι σαν ένα χρόνο είναι ΤΡΕΛΟ.

Έχει περάσει ένας χρόνος από τότε που διάβασα για πρώτη φορά κάποιο από το βιβλίο του Strike και δεν ξέρω καν το όνομά του!
ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ λέγεται Πρακτική σύνθεση MDMA ή κάτι παρόμοιο.
Από το digi αντίγραφο που έχω λείπει το εξώφυλλό του και είναι αποθηκευμένο ως total synthesis II, οπότε θα μπορούσε να είναι ένα μείγμα του ονόματος του LSD που έγραψε (το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι εντελώς ΑΠΡΑΚΤΙΚΟ, αλλά hey ho) - κοιτάξτε το θέμα είναι ότι έχει περάσει περίπου 1 χρόνος από τότε που έμαθα τι στο διάολο σήμαινε το "reflux"!!!

Σε αυτό το χρονικό διάστημα- ενώ βρισκόμουν σε στέρηση βενζόλης έμαθα ΠΟΛΛΑ και σίγουρα αρκετά για να παράγω μερικούς ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥΣ φωτεινούς λευκούς κρυστάλλους του n,n-DMT μέσω αναγωγικής εμψύχωσης της τρυπταμίνης και για να είμαι ειλικρινής - ήταν τόσο ΒΡΩΜΙΚΟ να κρυσταλλώσω την πρώτη φορά που προφανώς έκανα διαλείμματα ύπνου σε ακατάλληλο χρόνο.
Δεύτερη προσπάθεια, η έξοδος ήταν παρόμοια, αλλά η εισροή ήταν λιγότερη από τη μισή από ό, τι έβαλα πριν - αν και παρέμεινε ως φωτεινοί λευκοί κρύσταλλοι αυτή τη φορά, αντί να γίνει κόκκινη κατά την έκθεση στον αέρα.

Συνειδητοποίησα αφού βασικά έβαλα το μυαλό μου στο να θέλω να φτιάξω DET, όχι DMT - κάτι iv ακόμα να δοκιμάσω, αλλά αν δεν καταλάβαινα πραγματικά πλήρως τη διαδικασία, δεν ήμουν πρόθυμος να δοκιμάσω τίποτα άλλο εκτός από αυτό που μπορούσα να διαβάσω από πηγές από πρώτο χέρι - έτσι ξεκίνησα με DMT επειδή υπάρχουν πολύ περισσότερα δημοσιευμένα συνθετικά!

Εν πάση περιπτώσει, μετά την εξέταση των πραγματικών δομών και το ενδιαφέρον για το Pihkal , συνειδητοποίησα ότι οι δομές τείνουν να είναι απλούστερες - iv επίσης παρατήρησα ότι φαίνεται να κρυσταλλώνονται πιο εύκολα.

Τέλος πάντων, rant rant rant rant χωρίς πραγματικό λόγο, αλλά hey ho. Είναι αυτό που κάνω!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Αυτή είναι λοιπόν η άσκοπη ιστορία μου για το πώς επιτίθεμαι σε αυτούς τους μοριακούς γρίφους!

Σοβαρά πάντως, το ποσό που μπορείτε να μάθετε σε κάτι σαν ένα χρόνο είναι ΤΡΕΛΟ.

Έχει περάσει ένας χρόνος από τότε που διάβασα για πρώτη φορά κάποιο από το βιβλίο του Strike και δεν ξέρω καν το όνομά του!
ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ λέγεται Πρακτική σύνθεση MDMA ή κάτι παρόμοιο.
Από το digi αντίγραφο που έχω λείπει το εξώφυλλό του και είναι αποθηκευμένο ως total synthesis II, οπότε θα μπορούσε να είναι ένα μείγμα του ονόματος του LSD που έγραψε (το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι εντελώς ΑΠΡΑΚΤΙΚΟ, αλλά hey ho) - κοιτάξτε το θέμα είναι ότι έχει περάσει περίπου 1 χρόνος από τότε που έμαθα τι στο διάολο σήμαινε το "reflux"!!!

Σε αυτό το χρονικό διάστημα- ενώ βρισκόμουν σε στέρηση βενζόλης έμαθα ΠΟΛΛΑ και σίγουρα αρκετά για να παράγω μερικούς ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥΣ φωτεινούς λευκούς κρυστάλλους του n,n-DMT μέσω αναγωγικής εμψύχωσης της τρυπταμίνης και για να είμαι ειλικρινής - ήταν τόσο ΒΡΩΜΙΚΟ να κρυσταλλώσω την πρώτη φορά που προφανώς έκανα διαλείμματα ύπνου σε ακατάλληλο χρόνο.
Δεύτερη προσπάθεια, η έξοδος ήταν παρόμοια, αλλά η εισροή ήταν λιγότερη από τη μισή από ό, τι έβαλα πριν - αν και παρέμεινε ως φωτεινοί λευκοί κρύσταλλοι αυτή τη φορά, αντί να γίνει κόκκινη κατά την έκθεση στον αέρα.

Συνειδητοποίησα αφού βασικά έβαλα το μυαλό μου στο να θέλω να φτιάξω DET, όχι DMT - κάτι iv ακόμα να δοκιμάσω, αλλά αν δεν καταλάβαινα πραγματικά πλήρως τη διαδικασία, δεν ήμουν πρόθυμος να δοκιμάσω τίποτα άλλο εκτός από αυτό που μπορούσα να διαβάσω από πηγές από πρώτο χέρι - έτσι ξεκίνησα με DMT επειδή υπάρχουν πολύ περισσότερα δημοσιευμένα συνθετικά!

Εν πάση περιπτώσει, μετά την εξέταση των πραγματικών δομών και το ενδιαφέρον για το Pihkal , συνειδητοποίησα ότι οι δομές τείνουν να είναι απλούστερες - iv επίσης παρατήρησα ότι φαίνεται να κρυσταλλώνονται πιο εύκολα.

Τέλος πάντων, rant rant rant rant χωρίς πραγματικό λόγο, αλλά hey ho. Είναι αυτό που κάνω!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ουπς. Διπλή ανάρτηση.
Ναι, αυτό μάλλον μπορεί να διαγραφεί, καθώς όταν απέσταξα το προϊόν με 1-νιτροπροπένιο, δεν φαίνεται να υπήρχε σημαντική ποσότητα.
Απλά με μπέρδεψε όταν κάποιος γνωστός μου που φτιάχνει ψυχεδελικά είπε ότι ήθελε μερικά....
Μπερδεύτηκα ως προς τι για....Ξέρω ότι δουλεύει πάνω σε κάποια βενζοφουράνια αλλά εκτός από αυτό F ξέρει!
Δεν είναι κάτι που έχω ψάξει πραγματικά ακόμα.
 
Top