Question Kde koupit vzorky genů pro testování na sobě?

jvfuyfutfoytf87t

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Chci na sobě použít genovou terapii Crispr, ale na stránkách Odin se prodávají pouze soupravy pro hraní si s bakteriemi. Kde si mohu koupit užitečné geny?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Metodiky Crispr jsou sice užitečné a pro zasvěcené velmi jednoduché na použití, ale přesto velmi složité. Máte nějaké zkušenosti se syntetickou biologií? Znáte různé prvky přítomné v genu, které určují intenzitu a podmínky, za nichž se exprimuje? Co víte o genetickém kódu, optimalizaci kodonů, návrhu primerů, klonování a expresních vektorech, struktuře komplexu CRISPR-Cas9? To nejsou náhodná slova, jsou to všechno pojmy, které budete muset plně zvládnout před úspěšnou transfekcí savčí buňky, natož své vlastní.

Chcete-li získat gen, který byste chtěli, budete muset nejprve najít jeho sekvenci v genové databázi, což je velmi snadné a volně dostupné na internetu, stejně jako vhodný promotor, vložit tyto dva prvky dohromady, stejně jako PCR primery (s restrikčními místy pro štěpení restrikčními enzymy), a poslat to společnosti zabývající se syntézou DNA na zakázku. Je jich celá řada, některé jsou mnohem levnější než jiné.

Jinak byste si mohli koupit pouze promotorové vlákno a získat svůj zájmový gen pomocí PCR z přírodního zdroje nebo si koupit přímo gen, pokud je to běžný gen, například systém luciferázy (ale proč byste chtěli svítit ve tmě lol)

Pak jej můžete vložit do plazmidu CRISPR a také do vhodného vodicího řetězce, abyste se zaměřili na konkrétní místo v genomu.

Můžete se podívat na youtube kanál "the thought emporium", který takový experiment na sobě provedl, ale PROSÍM, zkoumejte svůj projekt alespoň několik let, než se do něj pustíte
 

jvfuyfutfoytf87t

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Děkujeme za odpověď. Zatím se v tom nevyznám, ale v poslední době se mi dostalo do rukou mnoho knih o genetice a Crispr. Existuje nějaké hlubší webové fórum zaměřené na tato témata? Tohle bylo nejblíže, co jsem našel.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Tedy ne, pokud je mi známo. Bohužel vám nemohu poslat žádné neveřejné informace, aniž bych se doxoval, ale pokud máte v úmyslu to řádně prozkoumat, směle do toho, a pokud budete mít otázky, klidně mi sem kdykoli napište PM.
Pro tyhle typy záležitostí je nejspíš nejvhodnější přehledný web, jsem si celkem jistý, že všechny vaše otázky už byly tak či onak zodpovězeny nějakým vědcem. Ještě jednou, pokud máte další otázky, neváhejte mi poslat PM!
 
Top