Question Používáte etanol z dezinfekčního prostředku na ruce?

sideofpills

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 31, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Mohl bych pro extrakci pseudoefedrinu z tablet sudafedu nahradit methanol obsažený v nemrznoucí směsi ethanolem z dezinfekčního prostředku na ruce (75% ethanol)? Mělo by to stejný výsledek?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Metanol a etanol nejsou totéž. Metanol pravděpodobně získáte z kapaliny do ostřikovačů nebo nemrznoucí směsi do topných plynů či čističe brzd.
 

sideofpills

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 31, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Frit Buchner Zkoušel jsem na internetu hledat nemrznoucí směsi a ostřikovače čelního skla s obsahem metanolu na místě, ale neuvádějí, zda v nich metanol je, nebo není. Proto jsem se ptal na dezinfekční prostředek na ruce jako alternativu díky za upozornění jsem chemický začátečník mám se co učit važte si toho. Vím, že nemrznoucí směs HEET Gas-Line funguje, ale u nás se už neprodává.

Jakmile najdu výrobek s metanolem, musel bych tu kapalinu do ostřikovačů destilovat, abych oddělil metanol od ostatních chemikálií, že? Jen se dvakrát ujišťuji, ještě jednou moc děkuji.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Obecně ano, museli byste to vydestilovat Vyhledám bezpečnostní list, abych si ověřil, jaké chemické látky jsou v něčem obsaženy a jaká je jejich koncentrace. Někdy lze sehnat ředidlo na barvy, které je čistý metanol
 
Top