Question Pasta se nesrazila, jen zmodrala, co může být špatně?

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
a nádoba p2np , nabh4, cucl2 ---> a olej

O víkendu jsem provedl dvě syntézy. Postupoval jsem krok za krokem. Dnes jsem si to chtěl vyzkoušet (aceton a kyselina sírová). Po přidání kyseliny sírové směs jen zmodrala a reakce se zastavila. V čem by mohl být problém? Stalo se někomu něco podobného?
 

Attachments

  • p4IcZaBETo.jpg
    p4IcZaBETo.jpg
    3.5 MB · Views: 106
  • RgpZE1PFw7.jpg
    RgpZE1PFw7.jpg
    5 MB · Views: 87
  • 8dgFuH2lrX.jpg
    8dgFuH2lrX.jpg
    3.5 MB · Views: 81
  • jTbL1qYyED.jpg
    jTbL1qYyED.jpg
    4.8 MB · Views: 91

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Omlouvám se, ale upřímně vám nemohu pomoci, může to být mnoho různých věcí a všechna činidla a kroky by měly být jasně vysvětleny, aby bylo vidět, zda nedošlo k nějaké chybě.
Ohledně obrázků nevidím nic modrého, ale bylo by to něco souvisejícího s cucl2, ale nejsem si jistý.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Postupoval jsem podle popisu zde. dodržení přesně všeho. Ipa se odpaří, vyliji směs z rotovapu, olej začne tuhnout, nastane změna: není cítit alkohol, ale bude v rosolovitém stavu. Chápu, že volná báze potřebuje alkohol, aby se vysrážela.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Celou noc jsem nespala. to, co chtěl můj přítel odebrat, bylo 2 x 1 litr oleje, neobsahoval IPA ani jiné alkoholové produkty. IPA byl zcela odpařen (rotovap). Udělal jsem to tak, aby olej nebyl cítit alkoholem. v obou případech se ho snažil vysrážet bez alkoholu. použil to: 2 litry acetonu, 1 kg kofeinu, asi 50-100 ml kyseliny olejové. zbývá ještě půl dávky organické vrstvy 6 litrů. Ipa) směs báze. vzal z ní 1 litr a zahájil proces extrakce. mělo by to fungovat......později napíšu, jak to dopadlo.
 
Top