Pyridin

xoxorthadox

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Pyridin Je to vysoce hořlavá, slabě alkalická, s vodou mísitelná kapalina s výrazným, nepříjemným rybím zápachem. Většinou se dá jednoduše vyrobit jako pro ty, kteří nemají snadný přístup k takovým prekurzorům. Toto je stručný popis výroby pyridinu.
Niacin + chromit mědi = (dekarboxylace) niacinu = pyridin. V současné době shromažďuji, co potřebuji k přípravě měďnatého chromitu. ale potřebuji připravit hlinitý di-chromit a na jeho základě vyrobit hlinitý chromit, pak mohu začít s výrobou měďnatého chromitu. Napíšu víc, až budu mít aktuální informace o pokroku. jakékoliv dotazy nebo návrhy, nebo dokonce nápady na získání pyridinu, prosím, zanechte v komentáři. Tam, kde jsem, je pyridin regulovanou a sledovanou chemikálií podle seznamu II...
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Úžasné. Co naplánují příště :). Brzy budu vyrábět pyridin jako součást výroby thalidomidu (což je málo známá rekreační droga, známá spíše svými teratogenními účinky). Mám přístup k dichromanu draselnému, ale stejně dobře by se dal použít mnohem dostupnější uhličitan měďnatý. Stejně jako to udělal NileRed:
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Syntézu pyridinu jsem tedy provedl se smíšenými výsledky. Vzhledem k dostupnosti činidel jsem se rozhodl pro destruktivní dekarboxylaci niacinu za tepla, přičemž katalyzátorem byl chlorid měďnatý. Použití měďnatého chromitu zřejmě poskytuje lepší výtěžek, ale než abych se týdny trápil s dokonalým katalyzátorem, udělal jsem to snadným, levným a dostupným způsobem.

Všechno šlo hladce, ale rozhodně jsem reakční hmotu přehřál a netrpělivostí jsem přišel o velké množství produktu. Destilační zařízení bylo přeplněno parami a většina jich unikla, aniž by zkondenzovala (viz obrázek). Takže to budu při zahřívání dělat znovu s větší opatrností.

Získal jsem však pěkný malý výtěžek v podobě surového, nečistého, žlutého pyridinu, který jsem pak vydestiloval do pavouka, první žlutou část jsem z těkavějších nečistot v destilované kapalině vyhodil a zbytek jsem ošetřil čerstvě vysušeným síranem hořečnatým. Výsledkem byl pěkný, čirý pyridin bez vody. Výtěžek byl stejně hrozný jako zápach, ale mám ho dost na následující zkušební provoz.
 

Attachments

  • T9nxr45yHm.JPG
    T9nxr45yHm.JPG
    3 MB · Views: 785
  • OqS8BmpXiG.JPG
    OqS8BmpXiG.JPG
    2.2 MB · Views: 744
Top