Question Syntéza P2NP

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Pokusil jsem se syntetizovat P2NP pomocí benzaldehydu a nitroetanu, s katalyzátorem cyklohexylaminem. Refluxoval jsem to 6 hodin a nic jsem nedostal. Jen žlutá látka podobná oleji, která po zapálení hoří. Může mi s tím někdo pomoci?
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Jakou teplotu jste použili?
Přidali jste rozpouštědlo?

GEPUpMmWo9
 

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Instrukce zněla, že se má relfuxovat při 60 °C, ale náš systém to nezvládl, takže teplota byla asi 80 °C . A postupem času dosáhla 120 °C. Použili jsme ohřívací plášť, nemá nastavení pro kontrolu teploty.
 
View previous replies…

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Do reakční hmoty je nutné přidat isopropylalkohol a zahřát ji na 50 stupňů Celsia, poté ji vložit do mrazničky, dokud se neobjeví krystaly.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Můžete použít olejovou nebo vodní lázeň při konstantní teplotě 60/80
3 hodiny, poté teplo odstraňte a počkejte, až se ochladí. Je vhodnější přidat IPA o dvojnásobné hmotnosti benzaldehydu
Umístěte do mrazničky, aby zkrystalizoval
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Ukažte mi obrázek reakční hmoty.
Někdy se vyskytují potíže s krystalizací. Pro zahájení procesu je nutné ochlazení v mrazničce a poté přidání zrnka P2NP jako podnětu ke krystalizaci.
Někdy pomáhá přelít roztok ze sklenice do sklenice na oxidaci.
 

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Děkujeme za odpověď. Syntézu P2NP provádím poprvé. Nemohl jsem si udělat obrázek. Také moje teplota nebyla správná, můj systém nezvládl teplotu 60 °C konstantní teploty. Teplota byla 80 °C a stoupala až na 120 °C. Byla konstantní na 120 °C a nikdy se nezvýšila nad tuto hodnotu. Můžete mi navrhnout lepší způsob syntézy. Jsem ochoten to zkoušet, dokud nezískám správný produkt.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Podívejte se pozorně na naše videa o syntéze P2NP
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/media/1-phenyl-2-nitropropene-synthesis.69/
 
Top