Question Destilace nitrometanu

jzsmluka

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 26, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
V minulosti jsem dělal mnoho chemických experimentů, ale tentokrát jsem se rozhodl, že se zkazím a budu syntetizovat MDMA. Mám po ruce MDP-2-P a rozhodl jsem se provést reduktivní aminy s nitrometanem a HgCl2. Nitrometan se dá koupit jako závodní palivo, ale je čistý jen z 50 %. Jak mohu nitrometan z paliva vydestilovat/extrahovat?
Děkuji za pomoc!
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Nitrometan jsem destiloval mnohokrát. Předpokládám, že vaše palivo je na bázi metanolu. Můžete si vystačit s jednoduchou destilací, ale váš výtěžek bude nižší/bude v něm více metanolu. Doporučil bych frakční destilaci, protože trvá déle, ale lze při ní frakce zcela oddělit. Používám 40cm kolonu a ta to zvládá dokonale. Začněte s nízkou teplotou, aby se methanol teprve začal dostávat přes ni. Pokračujte, dokud už žádný metanol nepřechází. Pak zvyšte teplotu. První část, která se dostane na povrch, zlikvidujte, protože ještě obsahuje trochu metanolu. Paliva obvykle neobsahují vodu, ale ujistěte se, že vaše zařízení je vysušené, aby se do něj nedostala voda, protože ji nelze odstranit destilací. Nepřehřívejte je, pokud je příliš horké, rozkládá se. Bude produkovat spoustu oxidu dusnatého a dalších bs. Celkově je to docela jednoduché a dobře se to chová a azeotrop se snadno odděluje.
 
Top