Question Potřebujete pomoc

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
"Plánuji použít chlornan vápenatý a ethanol k výrobě chloroformu. Mohli byste mi prosím poradit, zda je mohu jednoduše smíchat v poměru 1:1, nebo zda existují nějaká další opatření? Na internetu jsem nenašel příslušné návody k použití. Mohl byste mě laskavě provést tímto postupem nebo mě upozornit na nějaká konkrétní opatření?"
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
MbvCWHVnZY
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
V mé zemi není možné zakoupit aceton a toluen, a proto zvažuji, že si jako alternativní nepolární rozpouštědlo vyrobím chloroform. Chloroform se obvykle vyrábí pomocí acetonu, ale protože nemám přístup k acetonu, zajímalo by mě, zda mohu místo něj použít etanol a chlornan vápenatý. Lze k výrobě chloroformu použít ethanol a chlornan vápenatý?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
Odlakovač na nehty možná...! Nebo oxidace isopropanolu nikdy jsem to nezkoušel, jen jsem viděl odkazy.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Nazývá se haloformová reakce a spolehlivým zdrojem je YouTube. Jediným nebezpečím je silný exotermický efekt, který omezuje věci na malé měřítko. Takže to zkuste v zvládnutelné dávce, do které se nechcete dostat, kde se ztrácí kontrola nad teplem.
 
Top