Question Syntéza methcathinonu z propiofenonu

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Zdravím kolegy vědce,

Přemýšlím o zahájení tohoto projektu, ale před dokumentací abaut to musím vybrat způsob, jakým budu halogenovat keton.
Možnosti, které si mohu vybrat, jsou :


1. I/CuO - ale protože je jodobrompropiofenon kapalný, může být obtížné extrahovat/vyčistit keton, což může vést ke špatnému zbarvení produktu, přemýšlím, že když odfiltruji sraženinu Cu a roztok zreaguji s thiosíranem sodným, odstraní to silné jodové zbarvení a nepokazí to můj vzácný atom jódu.

2. N-bromosukcinimid/pTSA v GAA nebo N-bromosukcinimid/acetát amonný v EtOAc druhá možnost je získat můj bromopropiofenon připravený v ethylacetátu pro Sn2 reakci.

3, Br2 v DCM - nejjednodušší, ale toxický způsob a já nemám brom po ruce, nebudu ho vyrábět, ale stejně musím dát peníze, ale mám zkušenosti pouze s DCM v Sn2 reakci a nevím přesně, jak dobře reagují s EtOAc jako rozpouštědlem např.

Uvidíme, jaký je váš názor na halogenaci, který způsob preferujete, proč a který byste použili, pokud je váš haloketon kapalný.
Předem děkuji :))
 

sweettooth

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 14, 2023
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Podívejte se na rhodium zkontrolujte, co tam stojí další dokumenty jiné metody jsem nikdy neviděl
 
Top