Question Nehody při syntéze meskalinu

David Darling

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 14, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Pokusil jsem se syntetizovat meskalin z 3,4,5-trimethoxybenzaldehydu dvěma různými cestami. Zdálo se, že vše funguje dobře až do posledního kroku, přesto se nepodařilo získat žádný požadovaný produkt. Má někdo nápad, co se mohlo pokazit?

Můj postup byl v zásadě následující:
1) 3,4,5-trimethoxynitrostyren z 3,4,5-tmba :

10 g 3,4,5-tmba bylo rozpuštěno ve směsi 16 ml nitrometanu v 74 ml ethanolu. Roztok byl ochlazen na 0 °C.
Pomalu se přidalo 8,42 g KOH. Teplota byla udržována pod 5 °C pomocí ledové lázně. Poté, co směs seděla 1 hodinu při 0 °C, byla přidána do 300 ml vychlazeného 10 % HCL ve vodě. Teplota byla udržována pod 10 °C. Z roztoku vypadly žluté vločky 3,4,5-tmns, které byly po 1 hodině čekání odfiltrovány. Před použitím v následujících redukčních krocích byl 3,4,5-tmns pouze mírně vysušen.

2.1) Redukční metoda první: meskalin z 3,4,5-tmns prostřednictvím AlAmalgamu :

Asi 10 g 3,4,5-tmns bylo vhozeno do velké nádoby naplněné 0,5 g HgCl2 rozpuštěného ve 100 ml GAA, 150 ml IPA a 50 ml vody.
Přidalo se 20 g rozdrcené hliníkové fólie a směs se míchala magnetickou míchačkou. Bouřlivá reakce probíhala asi 10 minut, směs se poté nechala reagovat 5 hodin. Po ukončení reakce byl šedý kal uvnitř nádoby ošetřen roztokem 150 g KOH ve 400 ml vody. Vzniklá oranžová vrstva IPA byla oddělena pro následné zpracování. Pro získání soli meskalinu hcl byla oranžová vrstva IPA zplyněna suchým plynem HCL. Plyn byl vyroben zahříváním směsi kuchyňské soli a hydrogensiřičitanu sodného ve zkumavce uvnitř pece. Po zavedení plynu HCL vypadly z roztoku bílé vločky (jak jsem předpokládal) meskalinu HCl. Po chvíli se roztok změnil z průhledné oranžové na sytě neprůhlednou červenou. Krátce poté vypadávání bílých vloček ustalo. Vločky byly přefiltrovány a několikrát promyty IPA a vychlazeným acetonem. Výsledkem byly asi 4 g bílé krystalické látky bez zápachu. Látka byla testována pomocí Liebermannova činidla. Barva se změnila na velmi slabou, sotva viditelnou hnědou... Syntéza se zřejmě nezdařila. Ale kde? Co je ta bílá látka?

2.2) Druhá redukční metoda: meskalin z 3,4,5-tmns pomocí Zn/HCL.

Asi 10 g 3,4,5-tmns bylo přidáno do vychlazeného roztoku 300 ml 31% HCL a 200 ml IPA. Roztok byl chlazen ledovou lázní a míchán magnetickým míchadlem. Zn byl přidáván rychlostí 1 g za minutu, celkem bylo přidáno 50 g. Teplota byla udržována pod 10 °C. Po dokončení přídavku Zn byla směs ponechána 5 hodin v klidu. Ke směsi bylo pomalu přidáno 393 g KOH v 800 ml vody, teplota byla udržována pod 30 °C. Po dalších 5 hodinách stání se oddělily tři odlišné vrstvy: Dole se oddělila bílá pevná vrstva, uprostřed slabě žlutá vodná vrstva a nahoře oranžová vrstva IPA. Oranžová vrstva IPA byla oddělena a ošetřena plynnou HCL podobně jako v bodě 2.1). Vzniklá pevná látka byla odfiltrována. Byla bílá s mírným šedým nádechem a silným aminovým zápachem. Při zkoušce s Liebermannovým činidlem se barva změnila na tmavě hnědou/černou. Vzorek při kontaktu s činidlem vyšuměl. Látka měla mírně slanou chuť.
Bylo zkonzumováno 1 mg, 10 mg, 100 mg a 350 mg látky (s týdenní přestávkou kvůli toleranci), ale nebyly zaznamenány žádné psychedelické účinky. Po 350 mg se asi po 3 hodinách dostavil energetický nával, odpovídající šálku silné kávy. Zdá se, že ani tato syntéza se nezdařila. Je něco špatně s přípravou?

Budu vděčný za jakýkoli typ pomoci! Díky!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
"Plyn byl vyroben zahříváním směsi kuchyňské soli a hydrogensíranu sodného ve zkumavce uvnitř pece."

To se zdá být pochybné. Na+, Na+, Cl-, HSO4- . Nevidím, že by se tím uvolňoval vodík, na Googlu tomu nic nenasvědčuje a bez vodního principu nebo rozpouštědla, ve kterém by tyto látky disociovaly. Zdá se, že to jsou tři údery. Pokud máte nějaké důkazy o tom, že to produkuje plynný vodík. Možná bys mě mohl přesvědčit, že to vyrábí plynný chlorovodík, kdyby to mělo rozpouštědlo.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Myslím, že budu muset Tikala prolistovat, přiznám se, že psychedelika nemám moc rád a čtením žádných syntéz jsem nestrávil čas
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Nejdříve musíte vyrobit hliníkový amalgám POTÉ přidat 2,3,4. Pak je třeba přidat 2,3,4. Přidáte hliník ke rtuti a necháte ho reagovat. To, co jste udělali, nikdy nevytvořilo amalgám. Jedná se o jednokrokový postup, hydrogenaci. Kde jste vzal tyto recepty? Pokud to zkusíte znovu, doporučuji;

  • 15 g Pd/C 5%
  • 175g 3,4,5TMBnitrostyrenu
  • 2,5 l bezvodého EtOH
  • 100ml 31,45% HCl
Postup

  • Přidejte činidla do sudu, začněte intenzivně míchat.
  • Odstraňte atmosféru a vytvořte tlak 75psi pomocí H2
  • Reagujte po dobu 8-10 hodin nebo dokud nedojde k úplnému ukončení absorpce H2
  • Odsajte H2 ven, vysajte vnitřek nádoby, nechte H2 vyčistit, POTÉ nádobu otevřete.
  • Odsajte filtr z Pd/C
  • Znovu přefiltrujte přes celit, abyste maximálně využili/odstranili Pd/C.
  • Destilujte směs, dokud nezačne ustávat etanolová frakce.
  • Zchlaďte a zbytek rozpusťte ve 2 l 3N HCl.
  • Promyjte 2x125ml DCM
  • Basifikujte na pH>11 po kapkách a za míchání nasyceným roztokem NaOH
  • Extrahujte 3x125ml DCM
  • Sušte nad NaSO4 (250 g) po dobu 15 minut
  • Odfiltrujte NaSO4 a probublejte DCM bezvodou HCl(g). Po ukončení krystalizace může být výhodné DCM přefiltrovat a znovu vysušit s dalšími 100 g NaSO4, poté ještě probublat.
  • Krystalky HCl soli se shromáždí filtrací
 

David Darling

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 14, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Také jsem si nebyl jistý tímto postupem, protože jsem ho nenašel v žádné literatuře. Teoreticky by to mělo fungovat obdobně jako výroba kyseliny dusičné z NaHSO4 a dusičnanových solí: 2 NaHSO4+ 2 KNO3 ---> 2 HNO3 + Na2SO4 + K2SO4.
V případě HCl:NaHSO4 + NaCl ---> Na2SO4+ HCl
Rozhodně docházelo k tvorbě plynu a výpary měly velmi charakteristický zápach HCl. V budoucnu určitě zkusím jinou metodu zplyňování, protože vznikající plyn je velmi horký, a tak možná nějakým způsobem degraduje produkt(?)

Musím přiznat, že se trochu bojím tlakových nádob, ale podívám se na vaši metodu hydrogenace.

S AlAmalgamem mám jen malé zkušenosti a nikdy jsem nevěděl, že záleží na pořadí přidávání. Moc děkuji za objasnění!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Podíval jsem se na anionty a kationty a to, co jsem četl, říkalo, že kationtem NaHSo2 je HSo2, sirovodík. Nejsem si jistý, jak by se dal vodík odtrhnout, ale pokud by to šlo, myslím, že by to vyžadovalo neuvěřitelnou energii (teplo). Další způsob, jak získat plynný HCl, je vaření kyseliny chlorovodíkové. Jakmile zmizí většina vody, vznikne plyn. Tlakový hrnec z obchodu s hadicí, kam jde závaží, se zdá být plánem.
 
Top