Question Ztracené

alpha2222

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 11, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Brácho, nedávno jsem se začal zajímat o chemii, vím toho málo, koupil jsem si nějaké skleněné nádobí a tak, , nezajímalo mě to, kdykoliv jsem byl mladší, tu a tam jsem se namočil do výroby kyseliny dusičné, párkrát jsem zkusil vyrobit pervitin(zkrachoval), každé video jsem viděl 20x, každá syntéza je jiná. Začíná to většinou stejně, fólie, amalgám, rtuť, p2p roztok, pak se všechno mění s kyselinami, jak se dostat ke krystalizační části, nikdo nikdy nedokončí video se střepy, jen s bílým produktem. jak se získávají střepy? Ano, jsem takový zelenáč, většina se mi bude smát, ale jak se dostanou ty zatracené střepy?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nebojte se, zde je příklad. jedná se o methcathinone, ale funguje to stejně jako u methamphetamine. při první izolaci vám hydrochlorid skutečně vždy vyjde práškový, rekrystalizace, jak můžete vidět na odkazu níže, musí být provedena po filtraci a vysušení první plodiny.
Mějte na paměti, že když mluvíme o MA, pouze D-izomer má správnou krystalovou strukturu pro tvorbu velkých krystalů. racemická směs hydrochloridu nikdy nevytvoří tak pěkné krystaly jako izolovaný D-izomer.
Také ve vašem krátkém seznamu materiálů myslím chybí methylamin, pokud jste jen zapomněl nebo jste to zkoušel bez něj idk, ale zkusil bych to s ním :^)

 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Jaký izomer lze takto získat vyrobený 4mmc?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Podobně 4 MMC má také chirální uhlík a po syntéze známými a konvenčními způsoby existuje jako dvojice na izomery. existuje literatura popisující rozlišení, nevím jakým způsobem, ale zkusil bych to naslepo s vinným kamenem nebo něčím podobným, možná vyhrabu nějaké články později večer, až budu mít čas.
Co se týče účinku, tak S-izomer se zdá být 50x serotonergnější, o krystalové struktuře ti neřeknu, možná si to zjisti sám a řekni nám to.
 

alpha2222

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 11, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Děkuji,sledovala jsem video redukční reakce, udělejte roztok p2np 5 gramů p2np 50ml alkoholu 20 gaa, hydroxid sodný. 25g na 75ml vody, fóliový dusičnan rtuťnatý, udělat amalgám, nalít do roztoku, jakmile roztok skončí, přidat roztok louhu nechat odstát, vytáhnout čirý, pak uvést ph na 6 přidáním bezvodého acetonu a kyseliny sírové, strčit na chvíli do mrazáku vytáhnout a vakuově zfiltrovat, týpek ve videu vynechal některé kroky pro amalgu, ale přišel na to, tady je další dotaz, objednal jsem si kyselinu dusičnou z chemlabu říká to .01 proof, kdykoliv jsem smíchal s rtutí, abych získal dusičnan, nic to nedělá, žádná reakce, zkoušel jsem zahřívat, znamená to, že prostě není dost silná, a ještě jednou díky za odpovědi na mé otázky, vím, že to bylo pro většinu k smíchu, ale opravdu si toho vážím...
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Aha, takže mluvíme o amfetaminu, ok?
Pak to mění to, co jsem řekl.
Důkaz není dobrý způsob, jak popsat koncentraci, ale zní to, jako byste koupili odměrný roztok, což znamená, že je velmi zředěný.
Můžeš to obejít tak, že vezmeš ekvivalentní množství kovové rtuti a budeš ji hodně vířit hliníkovými čtverečky 3x3cm v baňce v octovém médiu, nepoužívej víc než 9% kyselinu octovou a občas zatlač čtverečky dolů do kontaktu se rtutí. po chvíli by na dně mělo zůstat málo nebo žádná rtuť a měla by být patrná amalgamace.V tomto okamžiku vypustíte vodu, vynecháte prozatím proplach a přidáte p2np rozpuštěný v ipa a kyselině octové, pokud se dostanete do tohoto bodu a podaří se vám izolovat organickou vrstvu, doporučuje se vysušit ji bezvodým MgSO4 nebo propláchnout nějakým solným roztokem. ujistěte se, že vaše kyselina sírová není také objemový roztok. k vysrážení solí použijte 1/10 roztoku acetonu a kyseliny.
Pro srážení si můžete udělat laskavost a vynechat kyselinu sírovou pro L-tartar (obchod s vínem). Jednoduše rozpusťte pevnou kyselinu L-vinnou v alkoholu s trochou tepla a použijte ji stejně jako roztok acetonu H2SO4. tím získáte tartrátovou sůl d-amfetaminu, farmakologicky žádanější enantiomer. tartrátové soli jsou koneckonců stabilní i za sucha, na rozdíl od toho, co jsem si myslel v minulosti.
 
Top