Question Otázka k acetylaci FC

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Přemýšlím o vytvoření některých dvojitě substituovaných katinonů a jejich biologické zkoušce poprvé v hysterii.

Co jsem si objednal :

1. 4Chlorotoulene
2. 3Chlorotoulene

Doufám, že jeden z nich po acetylaci vytvoří 4Chloro3Methylpropiofenon a druhý 4Methyl4Chloropropiofenon, pokud mi to někdo může s jistotou říct, budu rád.

Mám několik kilogramů AlCl3 a litr chloridu propionového, které použiji při pokusu. Nepamatuji si, že by při FC propionchlorid a alcl3 vytvořily komplex, ke kterému se po pomalém přidání aromatického benzenu vytvoří keton, nebo se mýlím ? Budu rád, když mi někdo znalý odpoví na otázku, nebo budu muset bádat jako vždy sám ...

Až přijde objednávka, zdokumentuji syntézu ( cíl syntézy : 3Chloro4MethylMethcathinone a 4Chloro3MethylMethcathinone.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
282
Points
63
Mluvíte o Friedelově-Craftsově ACYLACI, acetylace zahrnuje pouze připojení acetylové skupiny, což není to, co chcete. Produkt acylace s propioNYL chloridem (chloridem kyseliny propionové) a halogenovanými tolueny není tak snadno předvídatelný jako pro samotný toluen. Halogeny mají také vliv na to, kde se acylová skupina připojí k benzenovému kruhu. Prozkoumejte ještě něco a vyzkoušejte reakci vždy v malém měřítku.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Děkuji za odpověď, víte, že když použiji grignard k výrobě ketonu, skončím s předvolenou aromatickou strukturou ?
 
Top