Question Bohatý seznam chemických látek 3.3

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Dobrý den,

Můj dotaz tedy zní, zda má někdo praktické znalosti o vrtání otvoru do borosilikátového skla 3,3 buď karbidem wolframu, nebo diamantovým vrtákem?

Jde mi o rozměry mezi 20 a 35 mm v průměru.

Důvodem je, že v podstatě všechny separační nálevky 10 000 nejsou skladem, jediné dostupné jsou od Duranu apod. a dosahují 500$ bez poštovného.

Tak jsem si řekl, proč si ho nesestavit sám.

10 000l baňka s kulatým dnem 40/45 hrdlo, redukce 40/45 - 29/32 a kohout 29/32, použít dvoucestné expoxyglue odolné vůči acetonu a podobným silným prekurzorům a vyvrtat díru a dno baňky, ET VOILA! Separační nálevka za méně než 60 USD
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Tohle je dost hloupý nápad, zaprvé šance, že se vám upravená separační nálevka po takové "úpravě" při prvním použití roztříští, je 100/100. A za druhé, pravděpodobnost, že se vám při prvním použití roztříští, je velmi nízká.
Po takové úpravě musíte sklo "zkalibrovat", pokud ne, jeho struktura bude v troskách, ani po vyladění nebude tak pevné, jako když bylo vyfouknuto.
Hdpe nebo pp buben na rámu s ventilem, proč ne? Nebo pokud trváš na skle, tak si sežeň proffesionalního foukače skla, aby ti nainstaloval ventil na dno, pokud je ještě máš na díly.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Chápu, o čem mluvíte, ale mluvíte o vlastnostech "tvrzeného skla", se kterými mám nějakou zkušenost.

Borosilikátové sklo má jiné chemické nastavení než ono.

Na fórech jsem četl o několika lidech, kteří to zkoušeli, a dokonce jsem viděl videa na youtube, kde lidé vrtali díry do BSC 3.3. Víte, co to znamená?

Ale spíš mě zajímali lidé, kteří to dělali z hlediska chemické reakce.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Udělal nespočet improvizací a musím říct, že i s diskutabilním vyučením ve vědeckém foukání skla, k velikosti, se kterou se setkáváte, nelze přistupovat amatérsky.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Souhlasím s @UWe9o12jkied91d. Vaše baňka v případě úspěšného vrtání praskne v nejhorším okamžiku. Pro tuto manipulaci se vyplatí použít plastový kanystr.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Přistupuji k tomu z pozice nechemika. mnohokrát jsem pracoval s vrtáním skla, nicméně nešlo o borosilikát. chápu vaše dilema, ale nenapadlo by mě do toho jít. vrták z karbidu wolframu ve tvaru hrušky nebo kopí projde sklem 1/4" jako nic, ale tento průměr je bez diamantové pily na díry mimo dosah. možná. snadno se stane, že z díry v jednom nebo více bodech rychle vyteče napěťová trhlina, omlouvám se, že nemohu být více povzbudivý, příteli. malá díra velká možná, velká díra ani náhodou.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Dobře,

Stálo to za pokus, ale zdá se, že nápad je od stolu, děkuji za všechny příspěvky.
 
Top