Question Nebezpečí prošlých tablet.

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Dobrý den, zdravím vás!

Byli jsme požádáni, abychom někomu dodali Ritalin (methylfenidát), a tak jsme se pustili do hledání místa, kde je můžeme koupit.
V naší zemi jsou dostupné pouze na lékařský předpis, takže jsme se obrátili na černý trh.
Našli jsme Ritalin 10 mg za úžasnou cenu, ale pilulky jsou prošlé, jsou sice lékárenské, ale prošlé. A zdá se, že všechny ostatní nabídky také nabízejí prošlé pilulky, většina uvádí, že jsou prošlé.

Naše hlavní obava: je v pořádku prodávat prošlé pilulky? Mějte na paměti, že mluvíme o methylfenidátu, který je trochu nebezpečný, mohl by vás posrat, že?

Naše další otázka: při procházení nabídek na trzích jsme si všimli, že většina pilulek je prošlá... viděli jsme Ritalin, prošlý Oxycontin a dokonce Diazepam, jak se tyto léky získávají, když jsou prošlé? To tito prodejci prostě chodí a prohrabávají odpadky v lékárnách? Prosím, vysvětlete nám to, nedokážeme se nad tím zamyslet.

Děkujeme za přečtení, bratře!
 
Solution
Update!

We done did more digging and found out:

1. Pills are okay to be consumed after their expiration date. Why? The expiration date is the maximum time the research company that tested the meds tested it for. (example: Lets say we have a pill and we wanna see when it will expire and so we test it for only 5 years and no longer. We would say the pill expires after 5 years only because we didnt test it for longer even tho the expire date could be maybe 10, we dont know because we didnt test it for 10)

2. We found out that most pharmacies incinerate their expired products, meds and not throw them out like we first thought.

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Aktualizace!

Provedli jsme další pátrání a zjistili jsme to:

1. Tablety je možné konzumovat i po uplynutí doby použitelnosti. Proč? Datum expirace je maximální doba, po kterou výzkumná společnost, která léky testovala, testovala. (Příklad: V roce 2014 byla v USA zavedena tzv: Řekněme, že máme pilulku a chceme zjistit, kdy vyprší její platnost, a tak ji testujeme pouze po dobu 5 let a ne déle. Řekli bychom, že pilulka vyprší po 5 letech jen proto, že jsme ji netestovali déle, i když datum expirace může být třeba 10 let, to nevíme, protože jsme ji netestovali 10 let).

2. Zjistili jsme, že většina lékáren své prošlé výrobky, léky spaluje a nevyhazuje je, jak jsme si původně mysleli.
 
Solution

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ano, a pravděpodobně ti lidé, kteří mají na starosti `spalování` těch prošlých pilulek, jsou ti prodejci, které jste našli... Na prošlých pilulkách není nic špatného, mohou časem ztratit určité % účinné látky, takže mohou být o něco méně řekněme o 10 % slabší.
 

Pharmacid

Don't buy from me
New Member
Joined
May 30, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Nesouhlasím , byl jsem těžký Flunitrazepam nebo streetname Roofies nebo obchodní název ROHYPNOL závislý.
Jednou jsem dostal krabičku Flunitrazepamu, která byla prošlá 2 nebo 3 roky, výměnou za nějaký Chronic Bud , a začal jsem cítit bolest na svalech celý
po celém těle .
Takže první reakce byla fluni je benz tak si snad vezmu 2more a uvolní se mi bolest , ŠPATNĚ zdá se že ty prošlé rohypnolky se časem změnily nebo se staly jedem ....
Moje 2 centy , držte se dál od prošlých léků může se to změnit na molukulární úrovni a stát se jakýmsi jedem. BTW jsem mohl spát z bolesti svalů, které přišly z prošlé roofies
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Bezpečnost a účinnost užívání prošlých léků závisí na podmínkách skladování.
Pokud byly léky skladovány v chladničce, pak se jim ani po 1-2 letech nic vážného nestane.

Pokud je doba použitelnosti delší než 3 roky, pak bych takové látky neužíval.
 
Top