Alternativy a náhrady

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Pokud se mnou někdo drží krok, už ví, že mám rád a toužím improvizovat a pracovat přímo z regálů obchodů, jak jen to jde. Uvědomuji si, že si tímto způsobem věci značně komplikuji a ztěžuju, tento přístup má různá pro a proti, velmi se mi líbí myšlenka nezanechávat papírovou stopu tím, že si objednám něco konkrétního, a velmi mě uspokojuje, že pracuji s tím, co je osobně k dispozici.

Jako chemický začátečník prostě spoustu věcí nevím. Nevím, jak přijít na to, co nevím. Jak přijít na řešení svých problémů. Jsem si jistý, že jsem prošel spoustu informací, které budu někdy potřebovat, ale nevím, že budu potřebovat znát určité informace, dokud nebude problém bezprostředně po ruce. Například když vidím recept nebo tek na způsob výroby drogy, většinou předpokládám, že jediným způsobem, jak tuto drogu vyrobit, je použít chemikálie uvedené v receptu. Uvědomil jsem si však, že existují specifické chemikálie, které jsou nezbytné pro určitou syntézu atd. Součástí receptu jsou však určité techniky, které se používají v mnoha různých receptech, jichž lze dosáhnout více způsoby. Například provést extrakci kyseliny a zásady nebo přeměnit volnou bázi na sůl.

Víme tedy o reakci rtuť/kyselina pro vytvoření hliníkového amalgámu, což je technika, která se používá v mnoha receptech. Jediné recepty, které jsem viděl a které tuto techniku zmiňují nebo využívají, vyžadovaly dusičnan rtuťnatý(II) nebo elementární rtuť a kyselinu dusičnou atd. Až donedávna jsem si neuvědomil, že amalgum hliníku lze vytvořit pomocí chloridu rtuťnatého(II) nebo reakcí rtuti a chloru. Jak všichni víme, v závislosti na lokalitě budou nebo nebudou k dispozici různé chemikálie a produkty. Pokud vím, v USA není kyselina dusičná v obchodě snadno dostupná. Na druhou stranu chlor ano. Pro mě je to nesmírně užitečná znalost. Některé recepty budou obsahovat alternativní metodu pro dosažení požadovaného výsledku, jiné ne, a tak jsem veden k tomu, abych uvěřil a uvízl ve svém myšlení, že jediný způsob, jak něco udělat, je použít to, co je v receptu. Dalším pro mě aktuálním příkladem je dusičnan amonný, který je potřeba k přípravě pokrmů typu shake and bake. Místo toho lze použít správný poměr síranu amonného, aby se vytvořil amoniak k rozpuštění lithia.

Chápu, že určité věci budou nezbytné a specifické, jak jsem již uvedl, například pravděpodobně není možné obejít potřebu určitých prekurzorů, P2p, P2np, MDP2p, aby se dosáhlo odpovídajícího aminu. K tomu, co jsem uvedl výše, tedy k použití chloridu rtuťnatého(II) místo dusičnanu rtuťnatého(II), jsem si jist, že spoustu lidí bude zajímat, co by se ještě dalo použít a jak to funguje, proč je to nutné atd. Jaké chemické látky lze z jakých produktů extrahovat a přečistit a pak reagovat s jinými volně prodejnými chemickými látkami, abychom získali cokoli, co by mohlo být užitečné pro to, o co se snažíme. Pokud někdo něco víte nebo máte nějaké nápady, podělte se o ně, prosím. Děkuji a přeji hodně štěstí!
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Pokud žijete v USA, jak říkáte, měli byste být schopni snadno sehnat kyselinu sírovou. Dusičnan sodný seženete snadno. Takže dýmavou kyselinu dusičnou můžete získat snadno přidáním kyseliny k soli a nastavením pro jednoduchou destilaci (aparatura by měla být pevně sestavena s použitím tuku, aby se minimalizoval únik výparů), ale neuzavírejte vakuový odběrač!
 

ruen

Don't buy from me
Member
Language
🇨🇿
Joined
Jul 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Mám pro vás další novinku: pro shake and bake můžete použít jakoukoli amonnou sůl.
 
Top