Question Какво да правим, какво да правим (с този химикал)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
X6j4JrvpmK
Това е вашият татко, стотици неща, б фенилетиламин (2-фенилетиламин) Бях в магазина за хранителни добавки и видях това и го купих с реакция на колене, защото имах пари в брой, а доколкото знам, не би трябвало да продават това. Цяла нощ не спах, разваляйки лошото и опитвайки се да намеря нещо добро, което да направя от него. Прочетох приказки за алфа-метилиране чрез формалдехид, фолклор за катализатор от цезум. Видях действителен запис, от който можеше да се направи някакъв аналог на фентанилһттр://.... Но не съм достатъчно опитен, за да напиша своя собствена процедура от 0. Интересува ме да вървя по-бързо, но не и да " повишавам вибрациите си" в стил фикал. Освен това, ако мога да избегна ретросинтеза, бих предпочел да го направя. Ако трябва, трябва да го направя, но не знам как, самостоятелно. Някой иска ли да ме насочи в добра посока? Няма да ви моля да ме държите за ръка, аз ще направя подготовката и математиката. Просто не можах да намеря добро място, откъдето да скоча с него. Вероятно трябваше да се насоча направо към патентите от 1900-1930 г.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
I dont no for 100% you use this instead of methylamine in p2p synths snd its suppose to gibe you dmeth. Вместо racemic потърсете това в reddit
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Скептичен съм. Това може да е вярно за 1-фенилетиламин, но това е 2-фенилетиламин. След тази публикация прочетох няколко начина за метилирането му до някои интересни химикали, но все още не съм го пробвал. Диметилфенилетиламинът звучи като метамфетамин, но всъщност това са няколко вида глупости. Преминавам към най-новата си пиянска покупка, какво да правя с тази проприонова киселина? Виждал съм много замесени пътища за получаване на проприофенон, 4-метилпроприофенон, ефедрон и ефедрин... досега
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Можете да направите редукционно аминиране, но продуктът ще бъде амфетамин, разцепването е в азота.
Желязна II сол на пропионовата киселина или калциева сол + сол на бензоената киселина -> суха дестилация -> пропиофенон
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Добре Добре, благодаря за подсказката, амфетамин до метамфетамин е добре позната реакция на алкилиране. Мисля, че само в архива на родия има 2 маршрута
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Въпреки че най-често се нарича "формилиране", то е само редукционно аминиране на формалдехид, най-добре е да се прави с параформалдехид, който е много по-добър за работа и помага срещу свръхалкилиране до третичен амин.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Никой не ме е учил на химия, така че мога да кажа халогениране или мога да кажа хлориране, мога да кажа алкилиране или метилиране. Знам какво означава, само че не и правилната употреба на термините. Това фенилна част ли е или ароматен бензенол? За мен всичко е в цвят морска пяна.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Също така още една актуализация, kingdraw, налична в магазина за приложения, прави ретросинтез ( и предсказване на синтез със странични реакции), вероятно е с 10% по-лесно, отколкото да напишете реакция 😀 трябва да я заблудите, че не правите лекарства
 
Top