Question използвате етанол от дезинфектант за ръце?

sideofpills

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 31, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
За извличането на псевдоефедрин от хапчета sudafed мога ли да заменя метанола, който се съдържа в антифриза, с етанол от дезинфектант за ръце (75% етанол)? Ще има ли това същия резултат?
 

sideofpills

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 31, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Благодаря Sweswe. Трябва ли да го дестилирам само веднъж или два пъти?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Метанол и етанол не са едно и също нещо. Вероятно можете да получите метанол от течността за измиване на предното стъкло или от антифриза за топлинна газ или от почистващия препарат за спирачки
 

sideofpills

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 31, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Фрит Бюхнер Опитах се да търся онлайн антифриз и препарат за измиване на предното стъкло с метанол в него на местно ниво, но те не посочват дали имат метанол или не. Ето защо питах за дезинфектант за ръце като алтернатива Благодаря, че посочихте това Аз съм начинаещ химик имам много да уча оценявам го. Знам, че антифризът HEET Gas-Line работи, но вече не го продават в моята страна.

След като намеря продукт с метанол, ще трябва да дестилирам тази течност за измиване на предното стъкло, за да отделя метанола от другите химикали, нали? Просто искам да проверя още веднъж, благодаря ви много.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Като цяло да, ще трябва да го дестилирате Търся MSDS, за да потвърдя какви химикали има в нещо и каква е концентрацията. Понякога можете да получите разредител за боя, който е чист метанол
 
Top