По-безопасен метод за разклащане и печене, който трябва да бъде преразгледан.

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
Тази рецепта ми даде един приятел химик, като ми каза, че SnB е опасен и това трябва да е по-безопасно.

В нея има няколко неща, които намирам за много интересни, а други ме озадачават.
Защо повечето хора казват да се използва само амониев нитрат, а той е против него ?


Първо, той предполага, че сте направили екстракцията на PSE от вашите хапчета. Не мога да коментирам дали ще работи от натрошени хапчета.

И не мога директно да споделя методите за извличане, тъй като това зависи от конкретните съставки и пълнеж на хапчетата.

=======

Все още съм против SnB, тъй като от научна гледна точка той изисква съоръжения, устойчиви на налягане, но тъй като настоявате, поне ще ви насоча към процедура с по-нисък риск.

1. избор на подходяща колба за реакцията, това, което препоръчвам, е стар пожарогасител 🧯, но се уверете, че е напълно херметизирана (за предпочитане с контролен клапан, който се отваря и затваря при поискване).

2.не използвайте амониев нитрат, защото той има по-голяма склонност към експлозия. вместо това използвайте амониев сулфат или амониев хлорид като безопасен източник на амоняк.
3.основата ще бъде Натриев хидроксид, разбира се. винаги използвайте наситен разтвор, за да сведете до минимум количеството вода, използвано в реакцията, тъй като тя бързо консумира литий и генерира топлина.

4.Добавете неполярен разтворител към амонячната сол (неразтворима)
5.след това добавете разтвора на натриевия хидроксид постепенно (не наведнъж), тъй като той бързо генерира топлина.

6.при реакцията се отделят амонячен газ, натриев сулфат като страничен продукт.

7.дръжте колбата с реакцията в ледена баня през цялото време. това е много полезно за намаляване на налягането, необходимо за втечняване на амоняка.

****Бавно отваряйте клапана на всеки 2 или 3 минути, за да намалите налягането.

****За втечняването на амоняка този процес ще изисква около 20-30 минути.


Сега за SnB :

1.изхвърлете във всички псевдоефедрин, ефедрин, фенилпропанамин или други заместени бета-хидроксифенетиламини .

Забележка : можете да използвате неполярния слой от екстракцията Tek, но полученият продукт ще бъде по-малко чист.

2. вземете литиева метална лента (винаги я дръжте запазена в неполярен разтворител, за да предотвратите окисление и пожар 🔥). нарежете я с ножица с размер около 2х2 cm и бавно добавяйте 2-3 парчета литий в реакционната колба на всеки 5-8 минути. разклащайте леко колбата след добавянето на парчета литий, за да влезе аминът (неполярният слой) в контакт със свободните литиеви йони (във водния слой на течния газ)

Забележка : Отворете вентила, за да намалите налягането в контейнера, преди да отворите пломбата. това е изключително важно, за да ви предпази.
Винаги запечатвайте отново контейнера след добавяне на парчета метал.

3.този процес ще отнеме около 40-120 минути .

4.след това. разхерметизирайте контейнера и преместете всичко в бехерова чаша, бързо извадете нереагиралия литий от разтвора и го поставете в неполярен разтворител, за да предотвратите пожар.

5.разтворът ще има кафяв цвят (показва реагирал литий). изхвърлете водния слой (съдържа амоняк) и запазете неполярния слой (съдържа свободната от продукта основа).

6.измийте 3 пъти горивния слой с вода, за да се отървете от суспендирания амоняк (необходима стъпка. ако пропуснете тази стъпка, крайният продукт ще има примесен с него амониев хлорид)

7.използвайте H2SO4 И готварска сол, за да разнесете HCL газ в слоя с гориво.

8.получената сол е неразтворима и веднага ще се утаи.

9.измийте продукта с ледено студен ацетон.

Последна и много важна забележка : важно е да се използва солната форма (псевдоефедринов хидрохлорид) в тази реакция.
ако решите да използвате свободна основа под формата на гориво, ще трябва да използвате амониев хлорид като източник на амоняк.

Бъдете внимателни с цялото нещо. Аз все още съм против, но ако сте готови да го направите, ще го направите. Аз само ви помагам да намалите риска при работа с химикали.

## Измервания

Тези измервания са достатъчни, за да се намалят 3000 мг псевдо.
1. добавете 36 г натриев хидроксид към 75 мл вода и се уверете, че всичко се е разтворило и разтворът се е върнал на стайна температура 🌡️.
2. За амониев хлорид са необходими 53 г. За амониев сулфат са необходими 66 г (и при двата се получава едно и също количество амонячен газ)
3. За горивото 50 ml са повече от достатъчни.
4. ако е необходим допълнителен газ (контейнерът е твърде голям, за да се постави под налягане), смес от 2,5 g NaOH (твърда форма) + 4 g амонячна сол се добавя директно към реакцията, без да се добавя вода. това съотношение 2,5/4 може да се добавя многократно на всеки 3 минути с леко разбъркване, докато се събере достатъчно течност (може да се повтори до 35 пъти)
5. литий: една лента от батерия CR123A е повече от достатъчна за 3000 mg
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Първоначално той изглежда жизнеспособен. Не съм изчислявал цифрите. Искам да спомена, че не се нуждаете от наситен разтвор, МОЖЕТЕ да смесите NaOH и амониевата сол на сухо и да капнете вода върху тях. От реакцията се получава вода, която ще го поддържа в движение, след което ще ви трябва само 1/2 грам (половин батерия) литий. също така пластмасовите бутилки за вода (тънките) са проектирани да издържат на над 100 psi, а бутилката за сода - на 130 psi, но обикновено МОЖЕ да издържи на 150 psi амонякът е течен при стайна температура при 100 psi. те не се взривяват спонтанно, а първо се разтягат. Виждал съм как двулитрова бутилка се увеличава от 12" до 24", преди да се пръсне. Когато започне да се разтяга, е моментът да я обезвъздушите (или когато не можете да я вдлъбнете с палец).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
съотношенията на амония са грешни😕 53 грама NH3CI е същото като 132 грама (NH3)²SO⁴. когато една математика е лоша, обикновено няколко са лоши И. често това означава, че авторът НЕ МОЖЕ да балансира реакцията, което е лош знак
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
Не сме ли чували истории за хора, които правят шейк енд бейк в колите си ? не е ли вярно това? Какво се случва, ако съотношенията не са точни? Примеси? или се добавят отпадъци? или просто се проваля?

Каква е разликата между използването на амониев нитрат, сулфат или хлорид?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Да, хората го правят в колите си, раниците си по принцип навсякъде. Гората често е привлекателно място. Обикновено методът s&b не може да бъде точно изчислен, защото реакцията не е контролирана и химикалите не са чисти. При някои методи се използват цели натрошени хапчета или дори цели ненатрошени хапчета. Има множество реагенти, които се използват по различен начин, ако добавите вода, която изгаря много литий, така че съм виждал рецепти от половин батерия АА до 2 батерии АА По принцип в една батерия има 1 грам (0,94 г според Energizer, отнасящи се до усъвършенстваните литиеви АА преди 15 години ) на 5000 мг. (често 2 кутии).
В този конкретен сценарий разликата между сулфатния хлидр и нитрата е малка, защото единственото, което правите, е да го крекирате, за да освободите амоняка , но си представям, че Nh⁴Cl+NaOH=NH³(g), NaCl и H²O, което има няколко последствия. То добавя вода, за да подхрани по-нататъшната реакция, а водата също така изяжда вашия литий. (NH³)²SO⁴+NaOH=Na²SO⁴, 2NH³, 2H²O. Обърнете внимание, че тук се произвежда натриев сулфат, който е добър сушилен агент. Свързване на 8 водни молекули на молекула, така че амониевият сулфат определено ще се нуждае от малко вода. Тогава NH⁴NO³+ NaOH=Nh³ газ. H²O и NaNo³. Натриев нитрат, който изглежда, че може да успее да открадне малко литий. Никой от тях не прави или не прекъсва реакцията. Наличието на твърде малко количество може да доведе до непълна реакция, а твърде многото просто ще остави повече боклук в съоръженията ви. Единственият риск от пълен провал е в това да не създадете достатъчно налягане, за да се втечни, и да не направите вашите разтворени електрони ( литиев бронз).
ОСНОВНОТО НЕЩО, КОЕТО ПРАВИ, Е ДА ПОСЕЕ СЪМНЕНИЕ В СПОСОБНОСТИТЕ НА АВТОРА. Виждал съм много рецепти, които определено не са доказани, защото са фатално погрешни по един или друг начин. Много хора поемат огромен риск и губят пари за лоши рецепти. Не е задължително да сте успешни, за да изгорите къщата си и да влезете в затвора.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
съотношението на NAOH към ( NH3)²So⁴ трябва да е 1:3, а към NH³ CL съотношението е 3:4
 

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
И така, работи ли синтезът? Искам да направя метамфетамин, но амониевият нитрат е трудно достъпен, затова искам да използвам амониев хлорид.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Моето мнение е, че във вида, в който е написан, не. Втората стъпка 7 ( многократно отваряне на реактора няма да се получи. Веднага щом пуснете налягането, амонякът ще се превърне в газ, вашият солватиран електрон ще бъде унищожен мигновено и ще се върнете в изходна позиция 1. След като добавите лития, не можете да изпуснете налягането. Другите проблеми, които виждам в него, включват най-общо казано 1 грам литий е технически 5 пъти повече от това, което ви е необходимо, и обикновено се използва два пъти повече от това, което ви е необходимо, цялата допълнителна вода в "наситения разтвор" на NaOH ще изяде цял куп от него, а няма причина да се използва наситен разтвор, тъй като реакцията произвежда достатъчно вода, за да се завърши, след като започне. Дори не съм се опитвал да изчисля това, тъй като няма как да се изчисли какво ще се случи с нещата вътре в реакцията в съд, в който не можеш да видиш, но в тази схема определено има достатъчно вода, за да я убие
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
Разбирам какво имате предвид. 75 ml е много вода, мисля, че е предложил това, защото иска разтворът на NaOH да се охлади, преди да го смеси, намалявайки топлината, за да намали риска.

Аз използвах по-прост метод, при който първо слагах литий, PSE, NH₄NO₃ - всички заедно в горивото, NaOH - накрая. След това 5 ml вода само за стартиране на реакцията.

Обикновено слагам цяла литиева батерия, защото да държа половината в отделен съд и да я прехвърлям е по-досадно, отколкото цената на допълнителния литий. дори батерии CR123A, защото понякога са по-евтини литиевите батерии Energizer AA.

Благодаря за обратната връзка. това е наистина полезно.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Защо да публикувате още една некачествена рецепта за СнБ? Сякаш няма достатъчно объркване и градски легенди около този конкретен метод. Защо да продължавате да я допълвате? Публикувал съм безопасен начин за успешното му извършване - и съм достатъчно уверен в безопасността му, за да го правя в стъклена бутилка. Всичко, което трябва да знаете, вече е написано и публикувано на този сайт. Достатъчно лесно, за да го разбере и един пълен нудист. PDF файлът, който Флатлайн не е написал. PDF документът, който Douda актуализира. Видеото за SnB от Хамилтъновата фармакопея - "Как да не приготвяме метамфетамин" и видеото за приготвяне на SnB от полицията в Роки Маунтин на AthenaLeaks. Единственото, което направих, беше да събера всичко това и да го разбера, и го разбрах без официално обучение/опит в областта на химията, без да си навредя. Защо да преоткривам колелото?

Очевидно е, че всеки решава да прави SnB на свой риск. При това тази рецепта на твоя "приятел химик" е ужасно невежа и безотговорна и сериозно подвеждаща, предполагаща, че той е професионалист, който е отделил време да оптимизира безопасността за останалите идиоти или нещо подобно. Съжалявам, че го казвам така, защото, както казах, не съм химик, дори не съм бил в час по химия, но мога да погледна тази рецепта и да кажа, че няма да се получи. Не само че няма да се получи, но дори вероятно е ПО-ГОЛЯМА опасност от повечето вече описани рецепти. В по-голямата си част той описва точно процеса на реакция с бреза, но това е всичко. Повече вода, отколкото гориво? Сериозно? Ако той действително е опитал това сам, преди да каже на хората "Безопасният начин за правене на СнБ" "От сертифициран химик" и въпреки че всички вие сте "против", все пак избирате да дезинформирате другите, знаейки добре, че не знаете. Ако беше опитал, щеше да знае какво се случва при реакцията на H2O и Li и че това бързо ще се обърка. Нямаше да се опитва да разпространява повече объркване... само увеличава опасността - от гледна точка на пълното невежество.

--- "Бъдете внимателни с цялото това нещо. Аз все още съм против, но ако искаш да го направиш, ще го направиш. Аз само ви помагам да намалите риска при работа с химикали." ---
Казвате, че се опитвате да предотвратите вредата, какво е това?

Няма да си правя труда да го разкъсвам, това е нагласена рецепта - не си губете времето и парите. Както казах, вече показах метод на работа, който е безопасен, и го публикувах. Има 100 различни начина, които ще работят, това, което публикувах, не е "ИСТИНАТА", а просто друг начин да се одере кожата на котката. В този метод има толкова много възможности за игра. Когато разбереш какво всъщност се опитваш да направиш в тази процедура, разбираш, че всъщност е по-трудно да я объркаш. Ако толкова се страхувате, просто използвайте пожарогасител вместо стъклена бутилка, ако това ви кара да се чувствате по-добре. Не разбирам защо да се притеснявате за безопасността, когато така или иначе планирате да изпускате проклетото нещо на всеки 2 минути... което, освен цялата H2O, също гарантира, че това няма да направи нищо. Просто ще изгориш цялата си Ли.

За всеки, който планира да направи SnB, ТРЯБВА ДА РАЗБЕРЕ, че има стратегия, метод за успешно извършване на този процес. Вече не е толкова лесно, колкото беше преди - вече не можете просто да хвърлите PSE, Anh NH3 и Li в бутилка и да започнете да разклащате, за да направите такъв метамфетамин. Има причина да добавяте съставките с тактическо намерение и да боравите с тях по специфични начини през различните етапи. Това е донякъде темпераментен процес... но всъщност трябва да опитате, за да разберете това и да го разберете.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
ЧОВЕКЪТ внимава с тези стъклени бутилки. Увийте ги в пилешка тел или нещо подобно. Не става въпрос за експлозията, а за стъклените парчета със скорост 1000 фута в секунда. Ако бутилката има пукнатина на косъм, тя може да се взриви при 10 psi. Бурканите на Мейсън са предназначени за 60 psi, а лабораторното стъкло, произведено за налягане, е добро за 100 psi, но вие ще бъдете близо до или над тази стойност, без да можете да знаете точно, а стъклената бутилка не дава индикации, че ще се взриви. Пластмасовите бутилки се разтягат първи, така че можете да се затичате натам и да освободите налягането, когато то започне да се повишава
 
View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Без съмнение това е донякъде безразсъдно от моя страна. Правя го, за да вдъхна известна увереност на останалите. Не знам, може би не трябва да го правяһттр://.... Не мога да обясня как ми дойде толкова лесно
освен базовите ми познания и опит от други области в живота, които се включват в него. Проявявам старание да чета и препрочитам всякаква информация, свързана с този процес, и да го разбирам. Да имам добри умения за слушане/общуване - да, с неодушевени неща. Растението съобщава, че има нужда от вода, като повяхва. Точно както този процес комуникира, трябва да знаете знаците, които да слушате, какво означават и как да реагирате.

Трябва да отбележа:
Предпочитам тези бутилки за комбуча - те са малко по-дебели от повечето бутилки, които забелязах, и са направени така, че да издържат на малко вътрешно налягане. Някои бутилки за шампанско може да са добри, IDK за тапите обаче.
Друго съображение е капачката. Тя е пластмасова капачка с по-широко гърло, като 3-литрова бутилка за сода - забелязах, че това ще ми даде първите предупредителни знаци за твърде високо налягане. Капачката ще се издуе в горната част - това е слабото място на бутилката, което може да бъде "натиснато." Ако това продължи твърде дълго, капачката ще се изкриви и парите ще започнат да излизат и ще можете да разберете това по съскащия звук като от чайник и определено ще можете да разберете това по амоняка, който изгаря носа и очите ви.
Мерки за безопасност? Не съвсем... Аз импровизирам донякъде щит срещу взрив, като го оставям да седи в кофа от 5 галона. Харесва ми идеята за пилешка тел...
Мислил съм да увия/подсиля бутилката с тиксо за горила. Може би ще си направя кевларен костюм от phonebooks....
В идеалния случай би било добре да имаш голям прозрачен щит от плексиглас, през който да можеш да си пъхнеш ръцете или под който... знаеш...
Когато видиш онзи идиот от Нова Англия в националните новини заради ужасно жесток и ужасяващ инцидент със СнБ, можеш да налееш малко алкохол за твоя приятел.

o7
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Не, ако си акги използва пластмасова капачка, се съмнявам, че може да достигне 50 psi, преди въздухът просто да изтече. Особено ако е горещо
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Когато първоначално направих успешния опит, трябваше да го загрея за малко на котлон, защото тук беше зима. Очевидно е, че не знам PSI, но както казах, хвърлям всичко вътре и го затварям и обикновено не се налага да го отварям, докато не приключи. Ако все още има някаква видима Li, просто я разклащам за минута, докато я оставям да изстине, за да кондензира амонякът. Така че, искам да кажа, че независимо от PSI, капачката работи. Ако смятате, че е гарантирано, че ще започне да изтича ~50 PSI, предполагам, че това е дори по-добре за безопасността, доколкото се използва стъклен RV.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Какво е необходимо да се направи. влакче! Един буркан, поставен директно върху като горелка, има продължителност на живот около 5 минц и дъното обикновено пада. Само един парцал в тенджера с вода с джр върху парцала ще го предотврати. Буркани на Мейсън, готвене под налягане Вакуумни температури под налягане. В някои дни готвех под налягане 3 серии от 32 буркана и използвах пластмасови капачки. @250f и те са малко меки и се нуждаят от 1/ 4оборота, за да затегнете капака, преди да се охладят или въздухът да засмуче обратно и да го замърси (това е вода, кипяща при 2 атмосфери). 50 psi е налягането в гумите на търговските камиони. Може би ще бъда изненадан thugh, кой знае. Загрях епруветка с фенолна капачка икогато тя изскочи, определено беше 100 psi. С изненада установих, че имам пръсти, защото си помислих, че се е взривила, но капачката изскочи и беше толкова силно, че изгасих всички светлини и полицаите почукаха на вратата ми 3 минути по-късно.
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
@SoldadoDeDrogas @Frit Buchner Благодарим ви за отзивите по този въпрос.

Виждам колко непълно и всъщност по-трудно за проследяване е това. Мислех си, че този човек се опитва да ми помогне, но ме водеше в грешна посока.

Той обаче не предлага да се смесва вода с литий. това е само за измиване след реакцията.
И той не започва от хапчетата, а искаше от мен да екстрахирам Псевдо в предишна стъпка на екстракция.

Може би трябваше да публикувам и това...

Както и да е, другите рецепти също не са приятелски настроени към начинаещите. Така че аз съм се отказал от това сега

Не разбирам как хората казват, че могат да го направят в багажника на колата си на паркинга или в R.V. за няколко часа. с всички включени стъпки...
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Няма проблем, приятелю.
Бих искал в някакъв момент да направя добро подробно видео обяснение. Най-малкото ще направя още една публикация за експеримента. Като погледна назад към последния си пост, имам чувството, че не съм му отдал дължимото, което можех - но той не беше замислен като самостоятелен пост. Просто свързах всичко останало и се опитах да покажа/обясня как работи.
Постът ми предполага, че сте усвоили всички останали материали и имате основни познания.

Можете да го направите за няколко часа навсякъде поради почти неограничения импровизационен потенциал на ежедневните предмети/продукти. Можете да го направите с някои натрошени хапчета без предварителна екстракция, стига единственият амин да е ЕП/ПСЕ и фалшификатите да го позволяват. Екстракцията е необходима само ако става въпрос за голяма партида или нещо е развалило крайния продукт. Реакцията отнема само около час, ако не и повече, особено ако имате опит и не се налага да правите справки. Освен това трябва само да филтрирате, изсушите и след това да газирате реакционното гориво. Филтрирайте солта и я измийте с ацетон. Това е всичко... и имате добър продукт, чист d-meth - "коляно." Той е добър за употреба на този етап, но ако искате, можете да го пречистите допълнително и да го кристализирате в лед.
 
Top