Question Безопасен начин за отдаване на водороден газ?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Тъй като водородният газ е горим с въздуха, какъв е най-добрият начин да се справя с водородния газ, когато правя реакция, при която той се образува? (Освен използването на професионален аспиратор.)
 

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Цинк HCl ?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
бихте ли могли да уточните?
 

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Значение на редокс. Неизстрелване на H2 в космоса 🤣
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Добре. така че да добавя цинков хкл към разтвора с натриев борохидрид в него, за да намаля експлозивността му?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Прокарайте маркуч от горната част на кондензатора към външната страна, ако сте ТОЛКОВА притеснени.
Но ако просто редуцирате, използвайки борохидрид например, отворен прозорец и работещ вентилатор ще се справят чудесно
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
но не е ли водородният газ горим с въздуха?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Именно, H2 може да предизвика експлозия при минимална концентрация от 4%. За да бъде реална опасност, би трябвало да използвате доста голямо количество от него, за да напълните нормална стая в този момент.

Вентилирайте правилно работното си място и това не би трябвало да е проблем.
 

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Здравейте. доколкото знам, Н е запалим с пожари Наистина,
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Наистина зависи от количеството на отделяния газ, така че ако това не е голям обем, можете също така да поставите предварително надут и след това изпразнен балон в края на вашата инсталация, тъй като той ще се надуе, налягането в системата ще се повиши (достатъчно често желано нещо при реакциите на хидрогениране) и вместо да го оставите да изскочи, ще го смените и ще изпразните пълния. Предимството на H2 е, че е по-лек от въздуха, така че по-скоро ще има склонност да избяга от помещението с течение на въздуха, след което ще се натрупа, за да образува експлозивни смеси с O2 в атмосферата (причината, поради която Et2O е опасен разтворител, е, че се натрупва на пода и докато стигне до носа ви, може да е твърде късно). Надявам се това да помогне.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
точно това си мислех, макар че ако балонът се спука случайно, преди да го сменя, тогава може би ще може да предизвика експлозия чрез бързо освобождаване на налягането или статично електричество.

смятах да сложа маркуч, който да води от кондензатора до външната страна на прозореца. но все още съм малко параноичен/притеснен за експлозии. мисля, че просто ще трябва да направя това.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Избрали сте по-предпочитания метод, не се притеснявайте, че H2 плува по-добре от He и ще се разреди във външната атмосфера, като също така ще се издига нагоре и ще се отдалечава от източника (уверете се, че маркучът е прикрепен навън от горната точка, за да не се връща газът обратно от вятъра)
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Правилният начин е да го отделите от тръбата и на края му да има предпазител от възпламеняване.

макар че маркучът/тръбата към външната страна трябва да е достатъчен, стига да няма улавяне

водородът е по-лек от въздуха. Помислете за балон с хелий. сигурно всеки1 е имал опит със загубата на балон с хелий.

Помислете за 3 секунди след изпускането на балона.

Къде е балонът сега?
Можете ли да го вземете обратно.

Представлява ли балонът опасност от експлозии. Колко бързо е напуснал периметъра ви.

Най-добре е пътят му към небето да е безпрепятствен.

Не позволявайте да се натрупва в стаята, в която работите.

При повечето реакции не е необходимо да имате затворена система, за да избегнете натрупване на налягане и експлозии.

Освен ако не правите бомба под налягане, при която има съдове под налягане.

Аз не бих използвал балон... Използвайте маркучи или тръби. Това голямо налягане, ако е малък диспечер, означава, че ви трябват дебели стени

Но, ако налягането е голямо, просто насочвате потока от газ.

Ако вентилаторът на кухнята излиза направо навън, това също е добре.

Някои бани изпращат въздуха само на покрива, но ако не се качвате на покрива, за да ползвате цистерна, всичко трябва да е наред.

Вентилаторите дори не трябва да са включени. Ако той води навън... Просто пуснете маркуча малко нагоре.. Или навън, където може да се изкачи направо нагоре. Не мисля, че водородът има миризма... Може и да греша...

Ако се произвежда много водород, той може да пренесе част от течния разтворител със себе си. Изпарява се. Ако има миризма, трябва да се направят корекции, за да се отчете в голям мащаб.

Препоръчвам ви да пуснете всичко, за да знаете с какво се занимавате.

по-малката реакция прави проблемите по-малки. След това можете да решите какво ви е необходимо.

Водородът е съвсем безопасен на открито, стига да няма източник на запалване.



Трябва да се притеснявате за газовете, които се спускат и задържат, защото дори не знаете, че са там.

Ако мирише след малък тест. Ще трябва да почистите газа.

Тук има видеоклип на човек, който използва воден аспиратор като скрубер за смяна. Трябва да затворите капака.. И тръба от капака, която да ви позволи да насочите водорода навън.



Останете на сигурно място
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Също така медното сито има магическото свойство да спира пламъците да преминават през него
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Благодаря за това..
 
View previous replies…

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Как става това?... Къде мога да намеря обяснение
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Наистина не знам, но това съм чувал от уважаван професор с огромен опит в индустриалната химия, че поставянето на фино медно сито на изхода на газта на запалими неща блокира навлизането на пламъка в системата. Аз наистина поставих такова сито, но бях доста по-внимателен, за да няма източник на запалване, така че никога не съм имал злощастния шанс да се убедя в ефективността му.
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Интересно, харесвам несигурните части от знанието. Трябва да се замисля за това.

Искам да продължа тази допирна точка докъдето и да ме отведе.. Но не знам с какъв термин да започна това пътуване.. Винаги е жаргон да намерим правилната дума, която да потърсим, за да получим отговорите, които търсим.

Нарече ли го сито... може би забавител на пламъка...
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Им търсене и търсене... И разбрах... Имахме телена мрежа за хайскул. И бунзенови горелки отдолу... И си прав, че не минава.. Какво става?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Трябва да бъде медна телена мрежа
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
електролитен генератор на H2 е най-добрият, ако го използвате за хетерогенни каталитични редукции като с Pd/C
 
Top