Question Замяна на DCM?

erstwhile

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
25
Reaction score
11
Points
3
На някои места тя наскоро беше забранена. В други е трудно да се купи в продължение на десетилетия. Какви са някои алтернативни решения?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Здравейте, това зависи от приложението на разтворителя. В повечето случаи можете да замените даден разтворител с друг с подобен диполен момент и протонно свойство (протичен/апротен разтворител).
 
Last edited:

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
За какво се използва разтворителят? Ако е за екстракция и искате нещо, което не се смесва с вода, можете да използвате толуол, ксилол, бензилбензоат, етилов ацетат, диетилов етер и др. Можете дори да дестилирате въглеводороди за газ/бензин. Той ще съдържа разтворители като пентан, който не се смесва с вода. Все пак не се взривявайте сега.
Ако искате да проведете реакция в dcm, често можете да използвате друг разтворител, който ще разтвори вашето съединение, но няма да реагира с вашите реактиви. Без да знам реакцията, няма да изброявам разтворители, защото те може да са погрешни за вашите цели.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
11
Points
3
Ако ще използвате DCM за екстракция, заменете го с толуол или диетилов етер. Искате нещо неполярно, което да не се смесва с вода.

Ето един добър уебсайт за намиране на нещо подобно, погледнете таблица 2: https://sites.google.com/site/miller00828/in/solvent-polarity-table

Изберете нещо, което няма O-H или N-H връзки.
 
Top