Question Проблем с рекристализацията

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Здравейте, може ли някой да ми помогне с рекристализацията на метамфетамини, след разделяне на изомерите, както и промиване с ацетон. Всеки път се сблъсквам с проблема, че не се образуват истински кристали. Рекристализирах с dcm/ацетон, също и с h20 (7 дни) . Но винаги получавам плоски документи. Може ли някой да ми каже какъв е проблемът? Качеството е добро - след тест с реагент също е правилният продукт. Благодаря ви за помощта.
 
  • Like
Reactions: Leo

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Формата на кристалите се определя от разтворителя. Може би опитайте няколко различни смеси? Изпарявате ли го надолу, докато започнете да виждате снежинки? С изо/ацетон получавам преливащи се люспи, а с изо/Х2о получавам бодливи капчици като морски таралеж. Бих се радвал да видя някои странни кристали и какъв е бил разтворителят
 
Last edited:

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Кой разтворител бихте препоръчали, за да се получат кристали като btcboss2022? Разтварям продукта в разтворител и го оставям да се изпари, докато на повърхността се образува кожа, след това бавно се охлажда 24 стайна температура, след това 48 часа, хладилник, ако не е с h2o, след това още 72 часа, след което непрекъснато получавам този резултат. Отначало си помислих, че се дължи на изомерното разделяне, че стойността на ee е твърде ниска, но сега го разделих 2 пъти подред с подобен краен резултат
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
DCM/ацетон
A9PvpO8jaf
 

Attachments

  • CWxoDusgl2.jpg
    CWxoDusgl2.jpg
    4.7 MB · Views: 144

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Това според мен е точно L-мета, в най-добрия случай рацемичен
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Много ти благодаря, приятелю, прав си, че това е изомерът L. Имам цялата си утайка от разделянето на изомерите, подкиселена, ацетонова катастрофа и рекристализирана сега изглежда като желания продукт. Мога да потвърдя, че L(+) винена киселина има желания изомер в утайката, а не в разтвора на h20. Това, което ме очарова, е, че хората намират L-мета за много добър и активен. Благодаря ви искрено :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Случи се така, че прекарах часове в издирване на литература, която показва разликата. На микроскопично ниво D- мета е "лъч ", дълъг и тънък,а L- мета е с квадратна форма и има вид на четирилистна детелина. Рацемичният метамфетамин не може да произведе парченца с формата на стелаж и когато се вгледате внимателно, можете да видите 2 различни кристални структури
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Съжалявам, че не разбирам съвсем отговора им, съдейки по ефекта, това е d-meth или L-meth, когато го споменават. За съжаление, продуктът на racmic не е толкова желан, аз също бих предпочел. Или смятате, че кристалите все пак са рацимични?
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Смятате ли, че това е нежеланият изомер? Това би било увлекателно
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Нуждаете се от d meth, а не от l meth можете да изхвърлите l meth, той е безполезен
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Можете да го преобразувате в D-метамфетамин по няколко пътя реакцията sn2 (инверсия, атака на задната страна) е един от начините
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Да, вече се информирах за това, кой начин бихте препоръчали за рацемизацията на L-мет?
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Да, но потребителят попита защо кристалите му изглеждат така и аз отговорих. И е по-добре да се кристализира d meth веднага, след което да се направи l meth или аз не съм разбрал нещо? Потребителят е направил l meth вместо d meth, нали?
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Да, точно така, това беше L-мета, а не желаният d-мета.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
😁 Ето как изглеждат те днес, като отново благодарим
 

Attachments

  • swJBgZjExH.jpg
    swJBgZjExH.jpg
    3.3 MB · Views: 139

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Вече сте се справили с д-мето?
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Да, атрибутите за разделяне на изомери с L-винена киселина са били погрешни. Там беше казано, че d-meth е в изходния разтвор, но за съжаление това беше погрешно желаният изомер беше в утайката. За щастие запазих цялата утайка и успях да я екстрахирам сега.
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Значи съм бил прав и l-meth е бил бял, а d-meth - прозрачен, нали?
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Това би имало по-малко общо с цвета на L-мета, както и на d-мета, който е прозрачен и бял. Мисля, че това е по-скоро свързано с вида на кристала или формата, като L-метът образува по-квадратни кристали. А d-meth образува продълговати кристали.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Grats
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
За съжаление не разбирам, скоро ще дам по-подробна информация за разделянето на изомерите. Веднага щом поляриметърът ми бъде на разположение.
 
Top