Question Синтез на P2NP

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Опитах се да синтезирам P2NP с помощта на бензалдехид и нитроетан, с катализатор циклохексиламин. Охлаждах го в продължение на 6 часа и не получих нищо. Само жълто маслено вещество, което гори, когато се запали. Може ли някой да ми помогне с това?
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Каква температура сте използвали?
Добавихте ли разтворител?

GEPUpMmWo9
 

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Инструкцията беше да се релаксира при 60°C, но нашата система не можа да се справи с това, така че температурата беше около 80°C . А с течение на времето тя достигна 120°C. Използвахме нагревателна мантия, тя няма настройка за контрол на температурата.
 
View previous replies…

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Необходимо е да добавите изопропилов алкохол към реакционната маса и да я загреете до 50 градуса по Целзий, след което да я поставите във фризера, докато се появят кристали.
 

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Благодаря ви за отговора. Работи ли реакцията при 50°C? Трябва ли да я рефлуксирам в продължение на 6 часа при 50°C?
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Можете да използвате маслена или водна баня при постоянна температура 60/80
3 часа, след което отстранете топлината и изчакайте да се охлади. За предпочитане е да добавите IPA два пъти повече от теглото на бензалдехида
Поставете го във фризера, за да кристализира
 

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Не съм използвал никакъв разтворител, това беше смес от бензалдехид, циклохексиламин и нитроетан. Според вас какъв разтворител трябва да използвам?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Покажете ми снимка на реакционната си маса.
Понякога се срещат трудности при кристализацията. За да започне процесът, е необходимо да се охлади във фризера и след това да се добави зрънце Р2НП като възбудител на кристализацията.
Понякога помага преливането на разтвора от чаша в чаша за окисление.
 

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Благодаря ви за отговора. Това е първият ми път, когато синтезирам P2NP. Не можах да направя снимка. Също така температурата ми не беше подходяща, системата ми не можеше да се справи с температура от 60°C постоянна температура. Температурата беше 80°C и се повиши до 120°C. Тя беше постоянна при 120°C и никога не се покачваше над тази стойност. Можете ли да предложите по-добър начин за синтез. Готов съм да пробвам, докато не получа правилния продукт.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Разгледайте внимателно нашите видеоклипове за синтеза на P2NP
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/media/1-phenyl-2-nitropropene-synthesis.69/
 
Top