Question Ново поколение прекурсори?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Знам, че това не е от значение за/не засяга много хора тук, но наскоро DEA добави куп химикали към своя "списък за специално наблюдение"

Сега знам, че това не спира неправилното етикетиране на опаковките, но добавя по-малко ниво на правна защита за домашния химик, ако опаковката бъде конфискувана по някаква причина.

Тъй като за мен правната сигурност е на първо, второ и трето място преди всичко останало, това е унищожителна новина.

Интересно ми е накъде според вас ще върви бъдещето на прекурсорите?

За амфетамина диетилфенилацетилмалонатът все още е добър, така че там няма притеснения. Изглежда, че те са лесни за производство на нови, така че не се притеснявам много

За мдма това е сложно. Всички глицидати вече са незаконни. Мисля, че 3,4 MD-APAAN ще бъде нов път, тъй като изглежда, че може да се купи 3, 4 MD Фенилацетонитрил е на разположение.

За мефедрона 2 йод 4 метил пропиофенонът все още е легален, така че това е добре. Може би има и други групи, които могат лесно да се добавят и премахват от позиция 2?

Някакви други идеи за други прекурсори?
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
2хлоро4метиленпропиофенон може да се използва за 4mmc
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Забравих за разновидността хлоро! Вероятно ще е по-евтин и от йодния. DEA изглежда доста бавно променя нещата, така че изглежда, че най-добрият метод е да се променя един химикал наведнъж, след което да се премине към следващия, т.е. хлоро, след това йодо, метилглицидат на етилглицидат и т.н.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Пазарът на прекурсори може да се развива в две посоки:
- дизайнерските прекурсори са сложни молекули, от които могат да се получат забранени вещества (например глицидат на БМК)
- синтез на прекурсори от по-прости разрешени вещества (например 4-метилпропиофенон, който на свой ред може да се получи от по-прост толуол)

Възможен е и друг вариант, това е замяната на крайните продукти с аналози, например:
метамфетамин (от фенилацетон) - 2-флуорометамфетамин (получен от легален 2-флуорофенилацетон)
Мефедрон - 3-хлоро-метакатинон
MDA - 4-FA (от 4-флуоробензалдехид)
Примерите са много и мисля, че през следващото десетилетие ще има достатъчно идеи за заобикаляне на законодателството.
 

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 2, 2021
Messages
70
Reaction score
113
Points
33
Deals
54
Те просто искат да си улеснят работата Имам предвид, че имат програми (можете да проверите, че публикуват информация като ''blabla we need some software to catalogue chemicals with description'' Това означава, че ако нещо се поръча, ще го кликнат и дори най-глупавият човек ще знае за какво се използва, защото всички химикали имат описание като ''потенциално произвеждащ лекарства реагент'' и т.н.
 
Top