Question Нуждаете се от помощ

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
"Планирам да използвам калциев хипохлорит и етанол, за да получа хлороформ. Можете ли да ме посъветвате дали мога просто да ги смеся в съотношение 1:1 или има някакви други предпазни мерки? Не успях да намеря съответните инструкции за работа онлайн. Бихте ли били любезни да ме насочите към процеса или да подчертаете някакви специфични предпазни мерки?"
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
MbvCWHVnZY
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Не мога да закупя ацетон и толуол в моята страна, поради което обмислям да направя хлороформ като алтернативен неполярен разтворител. Обикновено хлороформът се произвежда с помощта на ацетон, но тъй като нямам достъп до ацетон, се чудя дали вместо него мога да използвам етанол и калциев хипохлорит. Може ли етанол и калциев хипохлорит да се използват за получаване на хлороформ?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
Препарат за отстраняване на лак за нокти може би...! Или окисление на изопропанол Никога не съм го опитвал, само съм виждал препратки
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Тя се нарича халоформна реакция и YouTube е надежден източник. Единствената опасност е силният екзотермичен ефект, който ограничава нещата до малък мащаб. Така че опитайте в управляеми партиди, които не искате да стигнете там, където се губи контролът върху топлината.
 
Top