Question нуждаете се от помощ

Anhedonia35

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2023
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
Ако искаме да направим лекарство, което изисква най-нисък бюджет и можем лесно да си набавим материалите, какво трябва да бъде то и трябва да е просто, което може да се направи с познания по химия на основно или средно ниво.
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Колко струва gbl там, където се намирате?
 

Anhedonia35

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2023
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
Нямам представа за цените на нито един от тях
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Може би да знаем в коя държава се намирате, би ни помогнало, защото в различните държави е законно да се купуват различни неща или могат да се извличат местни растения и да се правят замени. Примери: ако ма висящо расте там, където живеете, чудесно. Или може би бетелов орех. Или Virola, Phylaris, Erythroxlum би било удобно. Извличането на етерично масло като отправна точка обикновено е по-лесно от пълния синтез
 

Anhedonia35

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2023
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
живея в турция
Искам да направя нещо, но имам информация за любовта към химията, можете ли да препоръчате нещо, за да науча как да коксувам спесифик едно нещо
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Не съм сигурен какво питате, но ако става въпрос за " кокс конкретно", не. Това е много труден синтез, който изисква пълен контрол върху всеки аспект на химията. Отрицателни температури, инертна атмосфера, Мотивите на екгонина имат силна склонност да се епимеризират до псевдо... Внимателното проучване на предишните методи показва, че повече от половината от тях са довели до химикал с неправилно пространствено разположение. Енантиомер изомер диастеромер, мезомер. Епимер.
 

Anhedonia35

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2023
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
можете ли да ми кажете начина, по който трябва да следвам за основната химия, имам средно ниво на капитала, ако предложите начин, ще се радвам много.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Дали там не расте папивар сомниферум? Има 100 неща, които можете да направите с него . Да го извлечете, да го разделите, да го замените всяко нещо от най-елементарната химия 101 до молекули, които са мощни при 10 mg. Мисля, че там растат няколко вида салвия, които могат да бъдат извлечени в мощни лекарства от типа на медитацията (делириенти). Погледнах няколко връзки за етноботаника. Те не предлагаха никакъв химически анализ, така че не мога да говоря с авторитет за наркотиците, които растат там. Поговорете с някой старейшина или с хора, запознати с лечебните приложения на растенията. Болкоуспокояващи, успокоителни, стимуланти, халюциногени... Запишете имената. Ще видим дали можем да идентифицираме растенията, а оттам и химикалите, които те съдържат. Лотосови цветя, треви, храсти, В много видове растения има наркотици и заместването на няколко молекули може да направи по-силни наркотици. Може би Cathulus edulis? Запишете и имената на отровните растения. Понякога отровата е лекарство, а понякога лекарството е отрова. Всичко е в дозата (или в подредбата на молекулите).
 
Top