Question Синтез на меткатинон от пропиофенон

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Здравейте, колеги изследователи,

Мисля да започна този проект, но преди да го документирам, трябва да избера начина, по който ще халогенирам кетона.
Възможностите, от които мога да избирам, са :


1. I/CuO - но тъй като йодбромопропиофенонът е течност, може да ми е трудно да екстрахирам/пречистя кетона, което може да доведе до лошо оцветен продукт, мисля си, че ако филтрирам утайката от Cu и реагирам разтвора с натриев тиосулфат, ще премахна силния йоден цвят и няма да объркам скъпоценния си йоден атом.

2. N-бромосукцинимид/pTSA в GAA или N-бромосукцинимид/амониев ацетат в EtOAc второто, което мога да получа, е моят бромопропиофенон, готов в етилацетат за реакцията със Sn2.

3, Br2 в DCM - най-лесният, но токсичен начин, а аз нямам бром под ръка, няма да го направя, но все пак трябва да дам пари, но имам опит само с DCM в Sn2 реакцията и не знам точно колко добре реагират с EtOAc като разтворител например.

Нека видим какво е вашето мнение за халогенирането, кой начин предпочитате, защо и кой бихте използвали, ако халокетонът ви е течен.
Благодаря предварително :))
 

sweettooth

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 14, 2023
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Погледнете родий проверете какво стои там допълнителни документи други методи, които никога не съм виждал
 
Top