Question Изгубени

alpha2222

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 11, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Брат, наскоро се заинтересувах от химия, знам много малко, купих си някакви стъкленици и други такива, , не ми пукаше, когато бях по-млад, пробвах тук-там да правя азотна киселина, пробвах се няколко пъти да правя метамфетамин(съсипан), гледах всеки клип по 20 пъти, всеки синтез е различен. Започва се по един и същи начин, фолио, амалгама, живак, разтвор на p2p, след това всичко се променя с киселини, как да стигна до частта с кристализацията, никой никога не завършва видеото с парченца, а само с бял продукт. как се получават парченцата? Да, аз съм толкова голям новак, повечето ще се смеят, но как се получават тези проклети парчета?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Не се страхувайте, ето един пример. това е меткатинон, но работи по същия начин с метамфетамин. при първоначалното изолиране вашият хидрохлорид наистина винаги ще излезе прахообразен, рекристализацията, както можете да видите в линка по-долу, трябва да се извърши след филтриране и изсушаване на първата реколта.
Имайте предвид, че когато говорите за МА, само D-изомерът има правилната кристална структура, за да направи големи кристали. рацемичната смес от хидрохлорид никога няма да образува толкова хубави кристали, колкото изолирания D-изомер.
Също така в краткия ти списък с материали мисля, че липсва метиламин, ако просто си забравил или си опитвал без него, не знам, но аз бих опитал с него :^)

 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Какъв изомер може да се получи по този начин, направен 4mmc?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
По същия начин 4 MMC също има хирален въглерод и съществува като двойка на изомери след синтез по известни и конвенционални начини. има литература, описваща разрешаването, не знам по какъв начин, но бих опитал сляпо с винен или нещо подобно, може би ще мога да изровя някои статии по-късно тази вечер, когато имам време.
По отношение на ефекта S-изомерът изглежда е 50 пъти по-серотонинергичен, за кристалната структура не мога да ви кажа, може би открийте сами и ни кажете.
 

alpha2222

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 11, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Благодаря, проследих видеоклип на реакцията на редукция, направете разтвор на p2np 5 грама p2np 50мл алкохол 20 гаа, натриев хидро. 25 грама на 75мл вода, фолио живачен нитрат, направете амалгама, изсипете в разтвора, след като разтворът свърши, добавете разтвор на луга оставете да престои, извадете чиста, след това доведе ph до 6 чрез добавяне на безводен ацетон и сярна киселина, вкарайте във фризера за известно време извадете и филтрирайте с вакуум, пичът във видеото пропусна някои стъпки за амалгамата, но разбрах тази част, ето още един въпрос, поръчах малко азотна киселина от chemlab казва, че .01 доказателство, всеки път, когато се смесват с живак, за да получите моята нитрат е не прави нищо, няма реакция се опита нагряване означава ли, че просто не е достатъчно силен, и отново благодаря за отговорите на моите въпроси, Знам, че е на смех за повечето, но наистина оценявам, че...
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
о, значи става дума за амфетамин, добре
Тогава това променя казаното от мен.
Доказателството не е добър начин за описване на концентрацията, но звучи така, сякаш сте купили обемен разтвор, което означава, че той е много разреден.
Можете да заобиколите това, като вземете еквивалентно количество метален живак и го завъртите много с алуминиеви квадратчета 3х3 см в колба в среда с оцет, не използвайте повече от 9% оцетна киселина и от време на време натискайте квадратчетата надолу в контакт с живака. след известно време на дъното трябва да остане малко или никакъв живак и амалгамата трябва да е очевидна.В този момент източвате водата, прескачате промивката за момента и добавяте p2np, разтворен в ipa и оцетна киселина, ако стигнете до този момент и успеете да изолирате органичен слой, се препоръчва да го изсушите с безводен MgSO4 или да го промиете с малко солен разтвор. уверете се, че вашата сярна киселина не е и обемен разтвор. използвайте 1/10 разтвор на ацетон и киселина, за да утаите солите.
За утаяване можете да си направите услуга и да пропуснете сярна киселина за L-винена киселина (магазин за вино). Просто разтворете твърдата L-винена киселина в алкохол с малко топлина и използвайте, както бихте използвали ацетоновия разтвор H2SO4. така ще получите тартаратната сол на d-амфетамина, по-желания от фармакологична гледна точка енантиомер. тартаратните соли все пак са стабилни, когато са сухи, противно на това, което съм смятал в миналото.
 
Top