търсене на метод за получаване на кетамин от 2-(2-хлорофенил)-2-нитроциклохексанон

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Здравейте!
Търся метод за получаване на (s)кетамин от 2-(2-хлорофенил)-2-нитроциклохексанон [CAS 2079878-75-2].
Не мога да намеря много в интернет, така че може би някой химик би могъл да помогне?
Благодаря ви!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
UhCPRIL0mM
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Намерих това, но все още се опитвам да намеря точните количества на всеки продукт :-(

JRFbU4InDf


С помощта на цинков прах и мравчена киселина 2-CPNCH беше редуциран до норкетамин. Чрез реакцията на Eschweiler-Clarke норкетаминът е реагирал с формалдехид и мравчена киселина, за да се синтезира кетамин.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Виждам вашия вариант и за втората стъпка:

Накрая норкетаминът се превръща в кетамин чрез редуктивно метилиране, извършено с помощта на формалдехид с натриев цианоборохидрид или натриев триацетоксиборохидрид

Би било хубаво да се фиксират количествата, ако е възможно, благодаря.
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Как да предотвратите териатричното аминиране на аминовата група, диметилкетаминът и норкетаминът са съответно твърде разтворими във вода или твърде разтворими в мазнини и биха довели до голяма загуба на добив, мислили ли сте вместо това да рефлуксирате амина с мравчена киселина, за да добавите формилна група към амина, да защитите кетона с етиленгликол, да редуцирате с LAH и да депротектирате кетала
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Това е доста над зоната на улесненията... трябва да има по-прост начин за монометилиране на N, NaBH(OAc)3 изглежда най-добрият.
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Младите 56% оставят нещо желано
 

JimmyMcGill

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 1, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Разполагате ли с подробни стъпки и за този метод?
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Благодаря ви, това е добро начало. ще ми бъде много интересно да видя писмено описание на този метод.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Първият етап на реакцията ще бъде излишък от цинк и оцетна киселина със загряване. Пишете в частни съобщения, ще анализираме вашата заявка. Въз основа на вашите количества, опит и оборудване.
 

simplechemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 17, 2022
Messages
17
Reaction score
16
Points
3
Редуцирането с NaBH4 и окисляването или образуването на STAB-H на място ще бъдат далеч по-достъпни за него. И двата продукта с висок добив
 
Top