Question Наистина ли е изгодно да си правя сам химически прекурсори?

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Виждам, че за направата на химически прекурсор са необходими много химически реактиви, така че се чудя дали си заслужава
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Това. Този въпрос, този коментар, просто е толкова общ, че мислех да отговоря на този пост, но всеки знае отговора. Да. Не. Може би. Така че 🤔. Няма да ме хванете да купувам хлороформ, а и няма да ме хванете да правя D-винена киселина 😜
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Смятате ли, че си заслужава да си направя лизергинова киселина (CAS: 82-58-6) сам?
Тя ми е необходима като прекурсор за химическия синтез на диетиламид на лизергиновата киселина (CAS: 50-37-3)
Но виждам, че това е много сложен процес и са необходими много химични реакции и химични реактиви.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Това е фактор № 1. Наличност. Има прекурсори, които струват повече от злато, защото аз не съм подготвен да правя азотна атмосфера или 10 атм. Ако е под налягане. Същите тези химикали не са толкова ценни за някой, който е.
Ако не знаете нищо за химията, тези хапчета с псевдоефедрин са ценни, но ако знаете как да направите P2P, те изобщо не са ценни. Обмислял съм варианта да правя реактиви и прекурсори вместо продукти, но това е много по-голяма пазарна ниша и е точно в реда на нещата с правенето на готови продукти в мащаба на печалба/опасност.
Ако нямах абсолютно нищо друго, което да се случва вкъщи, вероятно щях да отглеждам дрожди за L-pac в огромни мащаби или да отглеждам мак, ефедра, кат или други неща в тази насока
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Не, по-лесно е просто да си купите прекурсори от Китай като пример P2NP струва същото като нитроетан и получавате прекурсор без прекурсор като нитроетан.
 
Top