Question Имам нужда от помощ.

lain

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Нямам лаборатория и искам да превърна 150 мл метанол в газ, така че какъв е начинът да не искам да се отровя
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Здравей, братко, горещо ти препоръчвам да го направиш, ако не разполагаш с химическа лаборатория. Домашната кола е отговорът за теб.
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
В зависимост от бюджета си можете да използвате вентилаторите от шатрите за отглеждане, за да издухвате газа навън.
Друг вариант би бил: отворете прозорците и не вдишвайте директно изпаренията. По мое мнение и ако това е само еднократно: със 150 ml метанол наистина трябва да имате лош късмет или да не можете да навредите сериозно на себе си или на други хора.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Метанолът преминава при кръгла температура около 65°С от течност в газ. Просто потърсете в Гугъл или повярвайте на някой стар лунапарк.
 

lain

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Накрая запалих метанола и разтвореното вещество остана
 
Solution

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Количеството, което искате да изпарите, е опасно и химикът с лаборатория би оставил сместа отвън на прозореца (в случай че няма на разположение ротационен изпарител. Гето начинът е да я оставите да се изпарява НАВЪН.
 

kind456

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 8, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Важно е да се подчертае, че работата със запалими и потенциално вредни вещества като метанол може да бъде изключително опасна и опитите за това без подходящо оборудване и познания представляват сериозен риск за вашата безопасност и здраве. Споменатите от вас процедури не са безопасни и категорично не се препоръчват.

Метанолът е силно запалим и може да произведе токсични изпарения при изгаряне. Вдишването на тези изпарения може да бъде изключително вредно или дори фатално. Освен това метанолът е токсичен за хората и поглъщането му или контактът с кожата може да доведе до сериозни здравословни проблеми, включително слепота или смърт.

Ако се интересувате от работа с химикали или провеждане на експерименти, включващи потенциално опасни материали, от решаващо значение е да го правите в контролирана и безопасна среда, като например подходящо оборудвана лаборатория, под ръководството на компетентни специалисти. Ако имате основателна необходимост да работите с химикали като метанол, най-добре е да потърсите подходящо обучение, протоколи за безопасност и защитно оборудване, за да гарантирате своята безопасност и безопасността на хората около вас.
 

lain

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
2CH₃OH+3O₂=2CO₂+4H₂O
 
Top