Question Имам нужда от помощ при синтеза на метамфетамин

zxcuseless

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
И така, седнах, помислих и реших. Възможно ли е да се използва фенилаланин (c9h11no2) за синтез на метамфетамин, опитах се да намеря информация в интернет, не намерих как да заменя нитроксилната група с ch3, като едновременно с това премахвам оксигрупата и хидроксилната група, заменяйки ги с нитроксилна група ???
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Е, не знам начин за синтез и не намерих никаква информация за успеха. Бих искала да прочета и за този начин =)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Какво точно? Имате ли подход към синтезите?
 

zxcuseless

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Не((( мисля за това всеки път, търся информация за синтеза(не знам, как и по какъв начин да заменя NH2 (заменяйки го с C H3) и карбоксилната група (заменяйки я с NH2)
 

zxcuseless

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Разбрах, че в човешкия организъм л-фенилаланинът се метаболизира до фенилетиламин чрез декарбоксилиране, но как? Каква киселина / кетон / амин да го декарболизират, не знам
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Нямам никаква представа, но аз декарбоксилирам трева за масло със смрадлика. Не знам дали това работи за вашия проблем. 🤷‍♂️
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Не знам точно. Почти съм сигурен, че не можете да повторите това ин витро. Във всеки случай можете да научите това чрез сърфиране в интернет и да ни споделите резултатите.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Тионилхлорид + d-фенилаланинол (струва около 300/500 евро в Alibaba), ако реагира насилствено, добавете студен тионилхлорид или използвайте DMF като разтворител (DSMO също трябва да работи).

Ако се използва само тионилхлорид като реагент и разтворител едновременно, това би било перфектно -> изпускайте газовете във вода със сода за хляб и/или луга.
Не би трябвало да възникнат странични реакции.

Този d-фенилаланинол ще запази стереоселективността си, тъй като хидроксилната група не е в хиралния център.

Този d-фенилаланинолов хлорид най-вероятно е течен при стайна температура, но ако не е, най-вероятно ще стане, когато се опитате да кипнете/вакуумно да дестилирате тионилхлорида на.

Ако видите какво прави хлороефедринът с реакцията на Емде, и платината с водород (за активиране на катализатора) би трябвало да дехидрогенира (иронията) NH2 групата до NH. Тъй като NH е нестабилен, трябва да имате метанол и метиламин като присъстващ разтворител (не използвайте метиламин върху вода, по-вероятно е да се хидролизира).

Може би ще искате да го загреете до 90 градуса при налягане от 5 бара.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Производството на d-Meth от фенилаланин изглежда толкова привлекателно, но в действителност е нископроизводителна каша, за която са необходими неприятни и опасни химикали. Реакцията на Репе е мъртъв кон, не губете време и пари за нея.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Разбирам, но говоря за d-фенилаланинол, означава, че имам една реакция по-малко, отколкото с d-фенилаланин.

Също така, тъй като очевидно това е SN2 реакция, не е необходимо да защитавам групата.

Ако Pd/C с по-високи температури не може да дехидрогенира, трябва да направя формамидна варка, но освен това това е възможна реакция.

В противен случай мога да опитам този документ.
Ефективен път към алкилхлориди от алкохоли с използване на комплекса TCT/DM

Въпреки че става дума за неприятни химикали като тионилхлорид, ако го пусна върху стъкло, няма да ми се налага да топя В, да разделям и какво ли още не. Тионилхлоридът може да се рециклира
чрез вакуумна дестилация, така че ако всичко е възможно най-затворено с плазмен филтър, не би трябвало да е толкова лошо. Предполагам, че тионилхлоридът е комбинация от HCL и сярна киселина.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Опитвайки се да направите това, ще бъдете много нещастни, без значение дали ще започнете от аланин или аланол.

Предупредих всички, дългът ми е изпълнен, нямам нито време, нито нерви да обсъждам безнадеждни синтези.
 
Top