Question Как да охлаждам помещение за отглеждане на растения?

Bluegum

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 31, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Имам запечатано помещение, което не е имало никакъв проблем в продължение на 3+ години. Хубави високи стойности на дрождите без сериозни проблеми. През последните 6 месеца тя не се охлажда под 30c.

Добавих климатик, втори вход, работя с 2 филтъра на изхода на Чаркол и в момента намалявам силата на светлината през деня. Светлините са включени през нощта и изключени през деня. Времето навън е по-хладно от предишните години.

Понастоящем растенията са в процес на вегетация, така че се справят, но при предишното отглеждане те се превърнаха в нищо по време на цъфтежа и не искам това да се повтори.

Изгубих представа какво може да причини това изведнъж. Изглежда, че нещо се е променило през последните 12 месеца, за да причини това, а аз съм в недоумение какво.

Имате ли някакви идеи за това какво може да причини това? Очаквам съветите ви.
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
Трябва да си купите въздухоохладител с водно охлаждане, наречен оптичен климат.
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
Също така , по-добре получавайте задълбочената си информация от сайтовете за отглеждане на канабис.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Решението spanara ще проработи, но това няма да отстрани първоначалния проблем. Може би някое от оборудванията в него е повредено и прегрява? По-лесният начин да се провери откъде може да идва то, би бил да имате термокамера, но това е скъпо, ако не познавате някой, който вече има такава.
Проверихте ли дали електрическите ви контакти не са претоварени? Това може да доведе до прегряването им
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
Вие също сте прав, археолог.
Опитът ми е, че ако отглеждам успешно някъде в продължение на повече от 3 години, бих сменил много оборудване като крушки или светодиоди.
бих купил нови вентилатори. ако отглеждате 3 години и повече, вероятно бих направил цялостен ремонт на помещението.
 

Bluegum

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 31, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Благодаря! Съжалявам, че трябва да има специфични, крушки, вентилатори и филтри, които се сменят редовно, поради което това е толкова странно.

Някакво предложение за сайтове? Опитах се да потърся специфики, но успях да намеря само този форум
 
Top